تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو (ADA)، شیبا اینو (SHIB) و آوالانچ (AVX)؛ ۲۱ تیر ۱۴۰۳

پس از مدت‌ها فشار فروش گسترده در بازار ارزهای دیجیتال، بازار نفسی تازه کشیده و برای صعود آماده شده است که این از سبز شدن امروز بازار مشهود است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، ظاهرا احساسات تریدرها در حال تغییر و بهبودی است. اکثر آلت‌کوین‌ها در روز جاری نشانه‌هایی از بازگشت از خود نشان داده‌اند.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو (ADA)

کاردانو در ۵ جولای (۱۵ تیر) از خط حمایت کانال کاهشی به بالا بازگشت و اکنون گاوها تلاش خواهند کرد که قیمت را به خط مقاومت برسانند.

نمودار روزانه قیمت کاردانو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: تریدینگ ویو

خرس‌ها تلاش خواهند کرد از خط مقاومت دفاع کنند، اما اگر گاوها خط مقاومت را بشکنند، کاردانو می تواند یک بازیابی تا ۰.۵۰ دلار را تجربه کند. واگرایی مثبت روی شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان از یک رالی بازگشتی احتمالی در کوتاه‌مدت دارد.

این دید مثبت در صورتی باطل خواهد شد که قیمت با شیب تندی از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یا خط مقاومت به پایین بازگردد. در چنین حالتی، قیمت کاردانو برای مدت بیشتری در داخل این کانال باقی خواهد ماند.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو (SHIB)

قیمت شیبا اینو در چند روز گذشته در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۱۷ دلار، موج آبی رنگ) قرار گرفته است که نشان‌دهنده تلاش گاوها برای بازگشت است.

نمودار روزانه قیمت شیبا اینو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت شیبا اینو – منبع: تریدینگ ویو

یک شکست و بسته شدن بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌تواند قیمت را به بالای سطح ۰.۰۰۰۰۲۰ دلار برساند. اگر خرس‌ها این سطح را به مقاومت تبدیل کنند، شیبا می‌تواند کف ۵ جولای (۱۵ تیر) در ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار را دوباره تست کند. اگر این سطح شکسته شود، احتمالا توقف بعدی در ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار خواهد بود.

اما اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۰۰۰۰۲۰ دلار، موج قرمز رنگ) برسانند، نشان‌دهنده پایان احتمالی فاز اصلاح خواهد بود. در چنین حالتی، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به ۰.۰۰۰۰۲۶ دلار برسانند.

تحلیل تکنیکال قیمت آوالانچ (AVAX)

خرس‌ها به آوالانچ اجازه ندادند تا به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷.۱۴ دلار، موج آبی رنگ) برسد، اما نیمه پر لیوان اینجا است که گاوها نیز فضای زیادی برای خرس‌ها نداده‌اند.

نمودار روزانه قیمت آوالانچ - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت آوالانچ – منبع: تریدینگ ویو

با این حال، قیمت آوالانچ می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۰.۹۶ دلار، موج قرمز رنگ) افزایش پیدا کند که در احتمالا خرس‌ها در این سطح تلاش خواهند کرد تا از بازیابی بیشتر جلوگیری کنند. اگر قیمت آوالانچ از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به پایین بازگردد، اما در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حمایت پیدا کند، نشان‌دهنده تغییر احساسات منفی به مثبت و خرید تریدرها در کف خواهد بود.

اما اگر قیمت از سطح فعلی به پایین بازگردد، نشان از کنترل خرس‌ها خواهد داشت. یک شکست و بسته شدن کندل در زیر ۲۱.۰ دلار، سیگنالی از شروع احتمالی روند نزولی تا حمایت بعدی در ۱۹ دلار خواهد بود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا