اخبار آلتکوین

تحلیل تکنیکال و آنچین کاردانو؛ آیا ADA هنوز جای رشد دارد؟

قیمت کاردانو در ۲۴ ساعت اخیر بیش از ۵٪‌ افزایش یافته و رشد ۲ هفته‌ای خود را به ۲۵.۵٪ رسانده است، با این حال، وضعیت فعلی هولدرهای این ارز دیجیتال زنگ خطر را برای اصلاح احتمالی قیمت و توقف رالی صعودی به صدا درآورده است. اما آیا رشد قیمت کاردانو متوقف خواهد شد؟

وضعیت هولدرهای کاردانو چگونه است؟

به گزارش میهن بلاکچین، به نظر می‌رسد سرعت رشد کاردانو پس از رالی ۶۰٪ از پایان ماه ژانویه تاکنون در حال کاهش یافتن است. در وضعیت فعلی، کاردانو به دنبال آن است تا مقاومت ۰.۷۶ دلاری را به سمت بالا بشکند اما ترکیبی از عوامل مختلف ممکن است از این اتفاق جلوگیری کنند.

پیش از این بخش قابل توجهی از عرضه ارز دیجیتال ADA در اختیار هولدرهای میان‌مدت یعنی آن دسته از سرمایه‌گذاران که دارایی خود را بین یک تا ۱۲ ماه نگهداری می‌کنند قرار داشت، با این حال، این روند در حال تغییر است.

در حال حاضر، بخش زیادی از عرضه کاردانو به دست معامله‌گران کوتاه‌مدت افتاده است. معامله‌گران کوتاه‌مدت آن دسته از سرمایه‌گذاران هستند که دارایی خود را کمتر از یک ماه نگهداری می‌کنند و آن را به سرعت خرید و فروش می‌کنند. چنین اتفاقی می‌تواند با ایجاد فشار فروش از تداوم رالی کاردانو جلوگیری کند.

در حال حاضر عرضه در اختیار هولدرهای کوتاه‌مدت از ۱۲.۹٪ به ۱۸.۴٪ رسیده که کاردانو را در برابر فشار فروش احتمالی آسیب‌پذیر می‌کند. علاوه بر این، در شرایط فعلی معاملات نهنگ‌ها نیز افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است.

وضعیت هولدرهای کاردانو - منبع: IntoTheBlock
وضعیت هولدرهای کاردانو – منبع: IntoTheBlock

علیرغم اینکه کمتر از ۹٪ از عرضه کاردانو در اختیار نهنگ‌های آن قرار دارد، این سرمایه‌گذاران تقریبا ۹۰٪ از حجم معاملات این ارز را به خود اختصاص داده‌اند. هفته گذشته، حجم معاملات آنچین کاردانو به ۳۰ میلیارد دلار رسید که نهنگ‌ها بیش از ۲۵ میلیارد دلار آن را تشکیل داده‌اند.

حجم تراکنش‌های نهنگ‌های کاردانو - منبع: IntoTheBlock
حجم تراکنش‌های نهنگ‌های کاردانو – منبع: IntoTheBlock

روند فعلی فعالیت نهنگ‌های کاردانو ممکن است سیگنالی مبنی بر فروش احتمالی آنها و دریافت سود پیش از اصلاح قیمت باشد.

تحلیل تکنیکال کاردانو؛ ADA هنوز هم شانس بازگشت دارد

در حالی که نشانه‌های زیادی از ریزش احتمالی قیمت کاردانو حکایت دارند، این ارز دیجیتال همچنان می‌تواند به روند صعودی خود ادامه دهد.

در حال حاضر کاردانو با مقاومت ۰.۷۴ دلاری مواجه است که اگر نتواند آن را به سمت بالا بشکند ممکن است تا حمایت ۰.۶۸ یا ۰.۶۳ دلاری سقوط کند. با این حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) هنوز در محدوده صعودی قرار دارد و نشان می‌دهد هنوز بازار به وضعیت اشباع خرید نرسیده است.

نمودار کاردانو تایم فریم ۱ روزه - منبع: Tradingview
نمودار کاردانو تایم فریم ۱ روزه – منبع: Tradingview

تا زمانی که RSI بالاتر از ۵۰ باقی بماند، می‌توان به صعود بیشتر کاردانو امید داشت. علاوه بر این، در صورتی که کاردانو از مقاومت ۰.۷۴ دلاری فراتر برود و سطح ۰.۷۶ دلاری را به حمایتی برای صعود بیشتر تبدیل کند، پیش‌بینی‌های نزولی فاقد اعتبار خواهند شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا