اخبار خارجی

آدام بک: شرایط و بحران اقتصادی قیمت بیت کوین را به ۳۰۰,۰۰۰ دلار می رساند

آدام بک (Adam Back) یکی از افراد پیشرو در عرصه ارزهای دیجیتال معتقد است که شرایط اقتصادی کنونی می‌تواند قیمت بیت کوین را به ۳۰۰,۰۰۰ دلار برساند.

آدام بک مدیرعامل بلاک استریم گفته است که چاپ پول نامحدود باعث می‌شود که خرده سرمایه گذاران به سمت بیت کوین کشیده شوند و در نتیجه قیمت این ارز دیجیتال طی پنج سال آتی به ۳۰۰,۰۰۰ دلار برسد.

آدام بک در مصاحبه با بلومبرگ با تاکید مجدد بر اینکه وی ساتوشی ناکاموتو نیست، نظرات خود درباره پیش بینی افزایش شدید قیمت را بیان کرد.

وی افزود که ممکن است بیت کوین به هجوم سرمایه سازمانی برای ورود به روند صعودی نیاز نداشته باشد. او در این خصوص گفت:

شاید به پذیرش سازمانی بیشتر نیازی نباشد زیرا شرایط کنونی و چاپ پول بسیار زیاد در جهان، باعث می‌شود افراد بیشتری به ایمن نگهداشتن سرمایه خود و حفظ ارزش آن فکر کنند.

آدام بک یک هودل کننده است

آدام بک که بیت کوین های استخراج شده توسط خود را به دلیل انتظار افزایش قیمت هودل کرده است، به چند عامل اشاره کرد که در راستای موفقیت بیت کوین قرار دارند. این عوامل عبارتند از اینکه افراد بیشتری از خانه‌های خود مشغول به کار هستند، اوراق قرضه بیش از حد واقعی خود ارزش و قیمت دارند و شرایط املاک و مسکن نیز طوری که کسب سود مناسب و قابل قبول از سرمایه گذاری در آن بسیار دشوار است.

بک‌ در این خصوص گفت:

این موارد باعث می‌شوند که مردم درباره ارزش پول فکر کنند و به دنبال روش هایی برای حفظ پول و سرمایه خود باشند. شرایط سختی برای کسب سود وجود دارد.

اگرچه وی از صندوق سرمایه گذاری سازمانی گری اسکیل (Grayscale Investment) تمجید کرده است، اما گفت اظهارنظر هفته گذشته سرمایه گذاران گلدمن ساکس نشان داد که بسیاری از بازیگران مهم اقتصادی، تغییر الگو را درک نکرده‌اند. هرچند این فرصت خوبی برای کسب سود برای افراد حاضر در این عرصه بود.

بک گفت:

این موضوع، سوء تفاهم و عدم درک صحیحی درباره کمیاب بودن دیجیتال و کاربرد بیت کوین را نشان داد.

وی افزود:

شما با بازیگران مهمی در این بازار پیچیده مواجه هستید که درک درستی از ارزش بیت کوین ندارند. به نظر من این موضوع نشان می‌دهد که هنوز فرصت های بسیار زیادی برای افزایش قیمت و پذیرش وجود دارد.

سابقه حضور آدام بک

در ماه می، یکی از کاربران یوتیوب به اسم Barely Sociable مدعی شد که آدام بک همان ساتوشی است. این ویدئو ۳۰۰,۰۰۰ بازدید داشت. با توجه به اینکه آدام بک از اولین سایفرپانک هایی است که هش کش (سیستم تایید مورد استفاده توسط بیت کوین) را بیان کرد، وی به یکی از کاندیداهای ساتوشی ناکاموتو بودن تبدیل شده است. آیا او واقعا ساتوشی است؟

آدام بک در این خصوص گفته است خیر من ساتوشی نیستم. اما در ادامه افزود که هویت ساتوشی نباید افشا شود زیرا بیت کوین همانند طلای دیجیتال است و بهتر است طلا، هیچ موسسی نداشته باشد.

او گفت:

برای آنکه بیت کوین مفهومی مشابه با یک کالا داشته باشد، به نظرم بسیار بهتر است که هویت ساتوشی افشا نشود.

این موضوع نشان می‌دهد که حتی اگر آدام بک همان ساتوشی ناکاموتو بود باز هم این نکته را تایید نمی‌کرد.

تورم می‌تواند قیمت بیت کوین را به ۳۰۰,۰۰۰ دلار برساند

در ماه ژانویه آدام بک به گزارش هایی مبنی بر آنکه هال فینی (یکی از توسعه دهندگان اولیه بیت کوین) قیمت ۱۰ میلیون دلاری این ارز دیجیتال را پیش بینی کرده بود واکنش نشان داد. وی گفت که این موضوع کاملا ممکن است که تورم بسیار زیاد بتواند ارزش یک دلار را طی یک دهه به یک سنت کاهش دهد. این موضوع بدان معنا خواهد بود که قیمت ۱۰ میلیون دلاری بیت کوین معادل با قیمت یک میلیون دلاری آن در شرایط کنونی است.

وی افزود:

با توجه به آنکه تاکنون چند بار از مرز ۱۰,۰۰۰ دلاری گذشته ایم، قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلاری بیت کوین اصلا بعید به نظر نمی‌رسد. این در حالی است که چند سال قبل بعضی از افراد انتظار قیمت هزار دلاری را نیز نداشتند، قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار که بسیار دیوانه وار بود.

در نتیجه، شاید پیش بینی قیمت ۳۰۰,۰۰۰ دلاری آدام بک طی پنج سال آینده امکان پذیر باشد، زیرا تورم باعث کاهش ارزش پول طی این مدت خواهد شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا