اخبار عمومی

از ساتوشی سوال بپرسید؛ چت‌بات تاک‌توساتوشی راه‌اندازی شد

هرچند که ساتوشی ناکاموتو حدود ۱۲ سال قبل ناپدید شده است، دو متخصص فعال در صنعت هوش مصنوعی باتی به نام تاک‌توساتوشی (Talk2Satoshi) را راه‌اندازی کرده‌اند که به جای ساتوشی به سوالات کاربران درخصوص بیت کوین و اقتصاد پاسخ می‌دهد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین‌تلگراف، توسعه‌دهندگانی به اسم پیر کوربین (Pierre Corbin) و هوگو فرر (Hugo Ferrer ) از یک چت‌بات هوش مصنوعی به اسم تاک‌توساتوشی (Talk2Satoshi.com) رونمایی کرد‌ه‌اند که به‌عنوان ناکاموتو به سوالات کاربران درمورد بیت کوین و اقتصاد جواب می‌دهد.

طبق گفته‌های توسعه‌دهندگان آن، این ربات ثابت می‌کند که می‌توان از فناوری هوش مصنوعی در زمینه مسائل آموزشی استفاده کرد.

مدل این ربات اساسا شبیه به مدل چت ‌جی‌پی‌تی (ChatGPT) شرکت اوپن‌ای‌آی (OpenAI) است و با استفاده از داده‌های محدودی مثل ایمیل‌ها و پست‌ها ناکاموتو آموزش دیده است.

علاوه بر این، در آموزش ربات مذکور از کتاب‌های مشهوری مثل استاندارد بیت کوین (The Bitcoin Standard)، The Price of Tomorrow و بازیابی بزرگ و ظهور بیت کوین (The Great Reset and the Rise of Bitcoin) استفاده شده است.

نظر تاک‌توساتوشی درباره سیاست‌های پولی – منبع: تاک‌توساتوشی

جواب‌های تاک‌توساتوشی درباره آینده ارزهای فیات نامشخص و درمورد بیت کوین امیدوارکننده است. البته بسته به سوال، پاسخ‌های او می‌تواند متناقض باشد. به‌عنوان مثال، وقتی از این ربات پرسیده شد که آینده بیت کوین چیست، پاسخ‌های جداگانه‌ای داد که هم «امیدوار کننده» و هم «نامطمئن» بود.

تاک‌توساتوشی درمورد پیشرفت‌های اخیر بیت کوین مثل پروتکل اردینالز یا توکن‌های مبتنی بر استاندارد «BRC-20» آموزش ندیده است و نمی‌تواند نظر مشخصی درباره چنین موضوعاتی ارائه کند. برای مثال او در یکی از پاسخ‌هایش اعلام کرد که بیت ‌کوین «نمی‌تواند بستری برای ذخیره یا انتقال تصاویر یا انواع دیگر داده‌ها باشد». با این حال در جای دیگری اعلام کرد که اردینالز «کاربردی جذاب و خلاقانه از ارزهای دیجیتال» است.

به نظر می‌رسد که تاک‌توساتوشی به‌طور کلی نسبت به بیت کوین کش و دیگر فورک‌های بیت کوین انتقاد می‌کند و می‌گوید که این زنجیر‌ه‌ها نتوانسته‌اند به‌خوبی رشد کنند – منبع: تاک‌توساتوشی

مانند شخص واقعی ناکاموتو، ربات آن هم هویت واقعی خود را افشا نمی‌کند و می‌گوید:

اسم واقعی من مهم نیست. مهم این است که بیت کوین نشان‌دهنده تمرکززدایی است و پتانسیل این را دارد که سیستم‌های مالی را متحول کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا