اخبار آلتکوین

سیگنال خرید توکن GRT پس از کاهش مستمر قیمت

ارزش توکن GRT، توکن پلتفرم ایندکس‌گیری و پرس‌وجوی اطلاعات گراف (The Graph)، در ماه گذشته کاهشی دو رقمی را تجربه کرده است. در زمان نگارش این مطلب، این توکن با قیمت ۰.۱۸۷ دلار معامله می‌شود و در ماه گذشته ۲۸٪ کاهش یافته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، با وجود این کاهش، یک معیار کلیدی آنچین نشان می‌دهد که قیمت GRT در کمتر از ارزش واقعی آن و همین موضوع آن را به گزینه جذابی برای خرید تبدیل می‌کند. افزایش فعالیت شبکه و آدرس‌های فعال روزانه نیز نشان‌دهنده علاقه روزافزون به این آلت‌کوین هستند.

قیمت توکن GRT کمتر از چیزی است که باید باشد

براساس داده به‌دست آمده از معیار MVRV (ارزش بازار نسبت به ارزش واقعی)، قیمت توکن GRT در حال حاضر، کمتر از چیزی است که باید باشد.

زمانی که نسبت MVRV توکن GRT روی میانگین متحرک‌های مختلف ارزیابی می‌شود، مقدار منفی را نشان می‌دهد. در زمان نگارش این مطلب، نسبت MVRV برای میانگین متحرک ۳۰ روزه و ۹۰ روزه توکن GRT، به ترتیب ۹.۴۵٪- و ۲۶.۶۱٪- بود.

نسبت MVRV توکن GRT - منبع: Santiment
نسبت MVRV توکن GRT – منبع: Santiment

این معیار، نسبت قیمت فعلی یک دارایی را با میانگین قیمتی که تمام توکن‌های آن دارایی خریداری شده‌اند، اندازه‌گیری می‌کند.

وقتی مقدار این معیار عددی بالاتر از ۱ را نشان می‌دهد، به این معناست که ارزش فعلی آن به‌طور قابل توجهی بیشتر از قیمتی است که بیشتر سرمایه‌گذاران توکن‌های خود را خریداری کردند. در اینجا قیمت آن دارایی، بیشتر از چیزی که باید باشد تلقی می‌شود و بیشتر معامله‌گران برای برداشت سود توکن‌های خود را می‌فروشند.

اما وقتی نسبت MVRV عددی زیر صفر را نمایش می‌دهد، به این معناست که ارزش فعلی آن دارایی در بازار کمتر از میانگین قیمتی است که تمام توکن‌های در گردش آن خریداری شده‌اند. هنگامی که این اتفاق می افتد، گفته می‌شود که ارزش فعلی آن دارایی کمتر از ارزشی است که باید داشته باشد.

بر اساس داده‌های گذشته، نسبت MVRV منفی فرصت خرید خوبی را محیا می‌کند، زیرا تصور می‌شود که این دارایی در حال معامله با قیمتی کمتر از قیمت واقعی خود است. بنابراین معامله‌گران می‌توانند با امید فروش در قیمت‌های بالاتر در آینده، با قیمت فعلی که ارزان است خرید کنند.

ارزیابی فعالیت‌های شبکه توکن GRT نیز نشان می‌دهد که معامله‌گران مشغول خرید در کف هستند. با بررسی آدرس‌های فعال روزانه با استفاده از میانگین متحرک هفت‌ روزه، نشان‌ می‌دهد که تعداد این آدرس‌های فعال در طول ۷ روز گذشته ۱۳٪ افزایش یافته است.

همچنین، میانگین تعداد آدرس‌های ساخته‌شده در روز برای معامله این آلت کوین در طول همین زمان، ۵٪ افزایش یافته است.

فعالیت شبکه توکن GRT - منبع: Santiment
فعالیت شبکه توکن GRT – منبع: Santiment

زمانی که هم تعداد آدرس‌های فعال روزانه و هم تعداد آدرس‌های جدید باهم رشد می‌کنند، نشان‌دهنده افزایش فعالیت و علاقه به دارایی مربوطه است.

پیش‌بینی قیمت توکن GRT؛ احتمال ریزش تا ۰.۱۵ دلار

تداوم کاهش قیمت توکن GRT، آن را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه‌اش رسانده است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یک دارایی، میانگین قیمت این دارایی در ۲۰ روز معاملاتی گذشته را ارزیابی می‌کند.

وقتی قیمت به زیر این سطح سقوط کند، یک سیگنال نزولی است. این بدان معناست که کنترل روند در حال انتقال به دست خرس‌هاست و ممکن است قیمت این دارایی در کوتاه‌مدت کاهش یابد.

اگر این کاهش قیمت ادامه یابد، ممکن است قیمت توکن GRT به ۰.۱۵ دلار برسد.

تحلیل قیمت توکن GRT - منبع: TradingView
تحلیل قیمت توکن GRT – منبع: TradingView

اما اگر معامله‌گران به خرید در کف ادامه دهند و تقاضا برای توکن GRT به همین اندازه باقی بماند، ممکن است قیمت تا ۰.۲۰ دلار صعود کند.

منبع
بی‌این کریپتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا