اخبار اتریوماخبار بیت کوین

تحلیل وضعیت قیمت بیت کوین و اتریوم پس از کلوز کندل هفتگی

در حالی که بیت کوین این هفته را در محدوده بین ۵۰٬۵۰۰ دلار تا ۵۲٬۹۰۰ دلار در نوسان بود، اتریوم در واپسین ساعات هفته گذشته موفق شد از ۳٬۱۰۰ دلار عبور کند و فعلا موفق شده است قیمت را در این منطقه حفظ کند. در این مطلب، به تحلیل وضعیت قیمت بیت کوین و اتریوم در هفته جاری خواهیم پرداخت.

تحلیل وضعیت قیمت بیت کوین

بیت کوین پس از ۴ هفته اولین کندل هفتگی خود را به صورت نزولی ثبت کرد و این کندل در ۵۱٬۷۲۸ دلار بسته شد. اگرچه خرس‌‌ها سعی می‌کنند یک اصلاح قیمت را شروع کنند، اما گاوها نیز تصمیمی برای تسلیم شدن ندارند. بازار قوی سهام، هاوینگ آتی و ورود قوی سرمایه به ETFهای بیت‌کوین به احتمال زیاد هر گونه فشار نزولی را محدود می‌کنند.

تحلیلگران به دقت جریان‌های ورودی به ETFهای بیت کوین را برای تعیین حرکت بعدی بیت کوین زیر نظر دارند. داده‌های بخش تحقیقات صرافی بیتمکس (BitMEX) نشان می‌دهد خروجی بیت کوین تراست گر اسکیل در ۲۴ فوریه (۵ اسفند) تنها ۴۴ میلیون دلار بوده است که کمترین میزان از ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) محسوب می‌شود.

بیت کوین در یک تریدینگ رنج در حال معامله است که حمایت آن نزدیک به ۵۰٬۵۰۰ دلار و مقاومت آن در نزدیکی ۵۳٬۰۰۰ دلار است. این موضوع نشان می‌دهد گاوها عجله‌ای برای خروج از بازار ندارند.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

شیب افزایشی میانگین‌های متحرک و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می‌دهند گاوها دست بالا را دارند. شکست ۵۳٬۰۰۰ دلار و تثبیت قیمت بالای این منطقه، می‌تواند درهای رالی به سمت ۶۰٬۰۰۰ دلار را باز کند.

زمان برای خرس‌ها رو به اتمام است. اگر آن‌ها بخواهند از این صعود جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر سطح ۴۸٬۹۷۰ دلار بکشانند. اگر خرس‌ها موفق شوند، قیمت بیت کوین می‌تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز در نمودار بالا، ۴۵٬۵۴۲ دلار) کاهش یابد.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

در تایم فریم ۴ ساعته، شیب میانگین‌های متحرک مسطح شده و RSI درست بالاتر از نقطه میانی است که نشان‌دهنده یک برتری جزئی برای گاوهاست. اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه حفظ شود، قیمت می‌تواند تا ۵۳٬۰۰۰ دلار افزایش یابد. این سطح احتمالا به عنوان یک مقاومت محکم عمل خواهد کرد، اما در صورت عبور از آن، احتمال افزایش قیمت تا ۵۵٬۰۰۰ دلار و پس از آن به ۶۰٬۰۰۰ دلار افزایش می‌یابد.

برعکس، اگر قیمت از ۵۳٬۰۰۰ دلار برگردد، ممکن است بیت کوین برای مدتی در این محدوده باقی بماند. کاهش قیمت به زیر ۵۰٬۵۰۰ دلار احتمال ریزش تا ۴۸٬۹۷۰ دلار را افزایش می‌دهد. این سطح، حمایت کوتاه‌مدت مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکست آن، برتری را به نفع خرس‌ها تغییر می‌دهد.

همچنین، از دیدگاه آنچین، قیمت بیت کوین بین دو منطقه عرضه معامله می‌شود که می‌تواند مسیر کوتاه مدت آن را تعیین کند. اولین منطقه عرضه، که به عنوان یک سطح حمایت حیاتی عمل می‌کند، از ۵۰٬۰۰۰ دلار تا ۵۱٬۵۷۰ دلار است که در آن تقریبا ۱.۳ میلیون آدرس در مجموع ۶۷۰٬۲۲۰ بیت کوین را در خود جای داده‌اند.

در مقابل، منطقه دوم که به عنوان یک مانع مقاومتی قدرتمند عمل می‌کند، از ۵۱٬۶۴۰ دلار تا ۵۳٬۲۰۰ دلار است و ۷۵۲٬۶۰۰ آدرس در مجموع دارای ۳۵۱٬۶۰۰ بیت کوین هستند.

تعداد آدرس‌هایی که در قیمت‌های مشخص، بیت کوین خریدو فروش کرده‌اند
تعداد آدرس‌هایی که در قیمت‌های مشخص، بیت کوین خریدو فروش کرده‌اند؛ منبع: LookIntoBitcoin

بنابراین، شکست قاطع بالای منطقه مقاومت می‌تواند راه را برای یک رالی صعودی به سمت ۵۷٬۱۳۰ دلار هموار کند. در مقابل، عدم حفظ قیمت بالای منطقه حمایتی می‌تواند نشانه یک حرکت اصلاحی به سمت ۴۷٬۷۰۰ دلار باشد.

در تایم فریم هفتگی، سطح ۵۲٬۲۰۰ دلار سطح مهمی است که از نظر تاریخی نیز قیمت قبلا به آن واکنش منفی نشان داده و دچار ریزش شده است. باید دید این بار واکنش قیمت نسبت به این سطح چگونه خواهد بود؟

قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی
قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی؛ منبع: تریدینگ ویو

کاهش قیمت بیت کوین به ۴۰٬۰۰۰ دلار منتفی نیست

برخی از تحلیلگران بازار نیز از سرمایه‌گذاران خواسته‌اند که در این مرحله محتاط بوده و توجه داشته باشند که افزایش قیمت بیت کوین از اینجا به بعد محدود به نظر می‌رسد. اما مایکل فان د پوپه (Michael van de Poppe)، تحلیلگر کریپتو، نسبت به احتمال اصلاح قریب‌الوقوع قیمت بیت کوین ابراز تردید کرده است.

او پیش‌بینی می‌کند که رالی فعلی می‌تواند در محدوده ۵۴٬۰۰۰ تا ۵۸٬۰۰۰ دلار به اوج خود برسد. پس از آن، یک اصلاح قیمت قابل توجه در محدوده ۴۰٬۰۰۰ تا ۴۲٬۰۰۰ دلاری را خواهیم داشت که احتمالا پس از رویداد هاوینگ اتفاق می‌افتد.

تحلیل وضعیت قیمت اتریوم

در حالی که کمتر از ۸۷ روز به تایید ETFهای اسپات اتریوم باقی مانده، این ارز دیجیتال موفق شد الگوی مثلث متقارن را با قاطعیت به سمت بالا بشکند و اکنون قیمت اتریوم بالای ۳٬۱۰۰ دلار است.

قیمت اتریوم در تایم فریم ۴ ساعته
قیمت اتریوم در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

از طرفی، جفت ارز ETH/BTC نیز در حال شکست خط روند نزولی است و اگر این شکست تایید شود، می‌توان به صعود آن امیدوار بود.

نمودار ETH/BTC در تایم فریم هفتگی
نمودار ETH/BTC در تایم فریم هفتگی؛ منبع: تریدینگ ویو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا