اخبار خارجی

تحلیل قیمت بیت کوین ؛ آیا بیت کوین پتانسیل رسیدن به ۲۰,۰۰۰ دلار را دارد؟

قیمت بیت کوین از ۱۶,۰۰۰ دلار نیز عبور کرد. در این بین برخی از اتفاقات پیرامون بازار اولین رمز ارز بازار ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این اطلاعات به ما کمک خواهد کرد تا بدانیم  آیا BTC می‌تواند بالاترین قیمت تاریخ خود را ارتقا بخشد؟

رشد قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در محدوده ۱۶,۰۰۰ دلار معامله ‌می‌شود. رمز ارز BTC در ۲۴ ساعت گذشته در بازه قمیتی ۱۶,۴۸۰ – ۱۵,۸۵۰ دلار نوسان داشته است. تحلیل‌ها نشان می‌دهد که روند کلی بازار بیت کوین صعودی است. اما معاملات اولین ارز دیجیتال در بازار آپشن، روند نزولی را در پیش گرفته است. همچنین توکن‌های بیت کوین در شبکه اتریوم به ۲ میلیارد دلار رسیده و رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. قیمت بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه قرار گرفته است و از این رو، این اندیکاتور تکنیکال خبر از صعودی بودن روند قیمت اولین ارز دیجیتال می‌دهد.

تحلیل قیمت بیت کوین

قیمت رمز ارز شبکه Bitcoin برای سومین روز متوالی روند صعودی داشت تا اینکه در شب گذشته، محدوده ۱۶,۴۸۰ دلار را لمس کرد. پس از این، فشار فروش بر فشار خرید پیشی گرفت و شاهد ریزش مختصر قیمت رمز ارز BTC بودیم. تصویر زیر حجم معاملات در صرافی‌های ارز دیجیتال را نشان می‌دهد. روز جمعه ارزش کل معاملات بیت کوین در صرافی‌های ارزهای دیجیتال به ۶۸۸ میلیون دلار رسید.

بررسی قیمت بیت کوین

با مقایسه افزایش قیمت BTC در ۲۰۲۰ با رشد تاریخی بیت کوین در سال ۲۰۱۷، بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیت کوین تنها ۰.۳۲ ٪  از عمر خود را بالای محدوده ۱۶,۰۰۰ دلار معامله شده است. لذا در سال ۲۰۱۷ در این محدوده خریداران زیادی وجود ندارند. در نتیجه نمی‌توان انتظار داشت که بالا رسیدن قیمت بیت کوین تا محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار شاهد فشار فروش قابل توجهی باشیم. اما قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار بالاترین قیمت تاریخ بیت کوین است و ماجرای خاص خود را دارد. احتمالا با رسیدن قیمت BTC به این محدوده، عرضه در بازار آن افزایش خواهد یافت.

پیش بینی قیمت بیت کوین

همبستگی قیمت بیت کوین با سایر دارایی ها

بیت کوین به دلیل ماهیت ویژه و منحصر به فرد خود، تقریبا همبستگی قابل توجهی با سایر دارایی‌ها ندارد. گاهی شاهد همبستگی مثبت میان اولین رمز ارز بازار و طلا بوده‌ایم. در برهه‌ای از زمان قیمت آن با شاخص اس اند پی ۵۰۰ همبستگی داشته است. اما به طور کلی رمز ارز BTC با هیچ دارایی دیگری به صورت بلندمدت، همبستگی و ارتباط قیمتی نداشته است. اخیرا شاهد کاهش همبستگی قیمت بیت کوین و شاخص S&P500 هستیم. تصویر زیر همین نکته را نشان می‌دهد.

ارزیابی قیمت بیت کوین با شاخص S&p500

بسیاری از تحلیلگران شرایط کنونی بیت کوین را مساعد رسیدن قیمت آن به محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار می‌دانند. اما این تحلیلگران بر این عقیده‌اند که بسیاری از هولدرهای بیت کوین به احتمال زیاد با رسیدن قیمت آن به ۲۰,۰۰۰ دلار به منظور کاهش ریسک سرمایه‌گذاری خود، مقداری از دارایی دیجیتال خود را نقد کرده و سود آن را ذخیره خواهند کرد.

بیت کوین های ذخیره شده در شبکه اتریوم

تعداد بیت کوین های ذخیره شده در شبکه اتریوم از ۲ میلیارد دلار عبور کرد و رکورد جدیدی را به ثبت رساند. بیت کوین‌هایی که اصطلاحا Wrapped شده و به صورت توکن‌های مبتنی بر استاندارد ERC-20 اتریوم در آمده‌اند. این توکن‌ها به هودلدرهای بیت کوین اجازه می‌دهد تا در حوزه دیفای نیز فعالیت کرده و از منافع این بخش ارزهای دیجیتال نیز بهره‌مند شوند.

تحلیل تکنیکال قیمت BTC

برخی از تحلیلگران بازار اعتقاد دارند که ذخیره بیت کوین در شبکه اتریوم در غالب پروژه‌های دیفای، پشتوانه بسیاری قوی برای اتریوم ایجاد کرده است. این مزیت بسیار ارزشمندی برای اتریوم در رقابت با رقبای خود همچون پولکادات، کاردانو و Cosmos خواهد بود.

با این وجود تقریبا ۸ ماه از زمانی که قیمت بیت کوین‌ به محدوده ۴,۰۰۰ دلار رسید می‌گذرد. اکنون قیمت اولین رمز ارز بازار ارزهای دیجیتال با رشد ۴ برابری به محدوده ۱۶,۰۰۰ دلار رسیده است. ورود حوزه دیفای و ذخیره بیت کوین در شبکه اتریوم باعث کاهش جزئی عرضه در بازار این ارز دیجیتال شده است. از طرفی خرید گسترده BTC توسط موسسات و شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در جهان، مقبولیت این اولین دارایی دیجیتال را افزایش داده است. به نظر شما تا انتهای سال ۲۰۲۰ قیمت بیت کوین ۲۰,۰۰۰ دلار را لمس خواهد کرد؟

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا