اخبار بیت کویناخبار عمومی

تحلیلگر مطرح: ترس حاکم بر بازار مانع افزایش قیمت بیت کوین می‌شود

ویلی وو (Willy Woo) تحلیلگر مطرح اذعان کرد شاخص‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین نشان می‌دهند که در حال حاضر در بازار خرسی قرار نداریم و تنها ترس شدید حاکم بر بازار است که مانع افزایش قیمت بیت کوین می‌شود.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، این تحلیلگر مطرح به برشمردن شاخص‌های درون زنجیره‌ای مانند تعداد بالای هولدرهای طولانی مدت (حداقل ۵ ماه) بیت کوین و افزایش نرخ رشد انباشت BTC افزود:

از نظر داده‌های درون زنجیره‌ای مشخصات بازار خرسی مشاهده نمی‌شود. اما مردم واقعن ترسیده‌اند. معمولا این حالت به منزله فرصت خرید است.

ویلی وو همچنین در توییتی با اشاره به نمودار نرخ ورود و خروج بیت کوین به صرافی‌ها بیان کرد به نظر او اخیرا تقاضای خرید برای بیتکوین افزایش یافته است.

نمودار نرخ ورود و خروج بیت کوین به صرافی‌ها
نمودار نرخ ورود و خروج بیت کوین به صرافی‌ها

این تحلیلگر مطرح همچنین بیان داشت که ریزش سال ۲۰۱۸ و ورود بیت کوین به بازار خرسی در تنها ۳ ماه اتفاق افتاد و در حال حاضر بیت کوین بیش از یک سال است که در بالای سطح ۲۰,۰۰۰ دلار قرار دارد و به نظر نمی‌رسد که بخواهد به آن محدوده پولبک بزند. ویلی وو معاملات فیوچرز انجام گرفته توسط سازمان‌ها را از عوامل ریزش ۴۴٪ قیمت بیت کوین از سقف ۶۹,۰۰۰ دلاری ماه نوامبر (آبان) دانست.

از نظر ویلی وو ساختار بازار رمز ارزها در طی این چند سال و با وجود هجوم معامله‌گران جریان اصلی و گسترش معاملات آتی بیت کوین تغییر زیادی داشته است و شبیه به رفتار معامله‌گران بازارهای سنتی مثل بازار سهام شده است که در بازار خرسی دارایی‌های پر ریسک خود را می‌فروشند و در بازار گاوی، معاملات با ریسک بالاتر انجام می‌دهند. این تحلیلگر در این خصوص، وضعیت بازار در سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ را مثال زد که داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌داد، سرمایه‌گذاران در حال انباشت بیت کوین بودند اما این موضوع تاثیری بر قیمت بیت کوین نمی‌گذاشت و این معاملات فیوچرز بودند که قیمت را تعیین می‌کردند.

او یکی از مهمترین دلایل این موضوع که هنوز در بازار گاوی به سر می‌بریم را وجود هولدرهای بلندمدت بیت کوین می‌داند که آن را برای بیش از ۵ ماه نگهداری کرده‌اند و در سطح قیمتی زیر ۴۰,۰۰۰ دلار به طور پیوسته به انباشت BTC روی آورده‌اند:

اکثر کوین‌ها بیش از ۵ ماه است که بدون انتقال باقی مانده است و افرادی که آنها را ۵ ماه نگه داشته‌اند، دارایی خود را با ضرر نمی‌فروشند و هنگامی آنها را خواهند فروخت که سودی وجود داشته باشد و هنگامی فروش آنها را خواهید دید که روند صعودی قوی وجود داشته باشد و رکورد قیمت جدیدی ثبت شود.

وی در توییتی اعلام کرد از لحاظ پذیرش، کاربران بیت کوین تقریبا به همان اندازه تعداد کاربران اینترنت در سال ۱۹۹۷ است. اما بیت کوین با سرعت بیشتری در حال رشد است. طی ۴ سال آتی تعداد کاربران بیت کوین به یک میلیارد نفر خواهد رسید. اینترنت در سال ۲۰۰۵ این تعداد کاربر را جذب کرده بود.

پذیرش بیت کوین با اینترنت

ویلی وو افزود زمانی می‌توانیم بگوییم در بازار خرسی قرار گرفته‌ایم که اکثریت هولدرهای بیت کوین را هولدرهای جدید تشکیل دهند.

در سال ۲۰۱۸ تعداد هولدرهای جدید بیت کوین به اوج خود رسیده بود. این افراد یا با حاکم شدن ترس بر بازار دارایی خود را با ضرر می‌فروشند و یا در رالی قیمتی بعدی نسبت به فروش آن اقدام می‌کنند.

رشد بیت کوین منوط به رشد بازار بورس آمریکا

تحلیلگر مطرحی با نام بنیامین کووِن (Benjamin Cowen) در ویدیویی در یوتیوب اذعان داشت که برای اینکه حرکت صعودی بیت کوین بتواند پرشتاب باشد، نیاز به بهبود وضعیت بازار بورس آمریکا برای یک دوره زمانی داریم.

او برای توصیف وضعیت بیت کوین از شاخصی به نام «محدوده حمایتی بازار صعودی» (bull market support band) استفاده کرده است. کووِن افزود معمولا زمانی که قیمت بیت کوین زیر این شاخص بسته می‌شود، حدود ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد تا به بالای آن برگردد. در حال حاضر ۹ هفته است که قیمت بیت کوین در زیر این شاخص قرار گرفته است و بهترین سناریو می‌تواند این باشد که در طی ۳ هفته آینده این اتفاق بیفتد.

شاخص محدوده حمایتی بازار صعودی از ۲ نمودار میانگین متحرک ۲۰ هفته‌ای و میانگین متحرک ۲۱ هفته‌ای نمایی تشکیل شده است که محدوده بین این ۲ خط را محدوده حمایتی می‌نامند. در حال حاضر این محدوده بین ۴۵,۰۰۰ و ۵۰,۰۰۰ دلار قرار گرفته است.

او بهترین سناریو را برای بیت کوین زمانی دانست که در بازار بورس آمریکا در یک دوره زمانی وضعیت خوبی را شاهد باشیم.

برای اینکه این اتفاق بیفتد باید سهام بورس برای چند هفته کندل سبز را تجربه کنند. این موضوع که بازار رمز ارزها کاملا مستقل عمل می‌کند، درست نیست.

او افزود اگر بازارهای نزدک (Nasdaq) و S&P به ریزش خود ادامه دهند، احتمالا بیت کوین نیز دچار ریزش قیمتی خواهد شد و این به منزله تغییر وضعیت بیت کوین نخواهد بود بلکه بدین معنی است که مردم ترجیح می‌دهند که در وضعیت پرخطر، ریسک روی دارایی‌های خود را کاهش دهند.

منبع
cointelegraphdailyhodl

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا