تحلیل تکنیکال

از 8,000 دلار تا 22,000 دلار؛ از نظر تحلیلگران ریزش قیمت بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

ریزش قیمت بیت کوین امروز صبح تا حوالی ۲۰,۸۰۰ دلار ادامه یافت. به نظر می‌رسد اکنون فشار فروش در بازار کاهش یافته است اما همچنان بیم آن می‌رود که اخبار منفی و احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا بتوانند مجددا این فشار را ایجاد کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، ریزش‌های ادامه‌دار قیمت بیت کوین از ماه نوامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰) این سوال را در اذهان به‌ وجود آورده‌اند که کف بلند مدت قیمت BTC کجاست. در این مطلب نظر ۳ تن از تحلیلگران مطرح در این رابطه منعکس شده است.

رکت کپیتال: محدوده ۲۲,۰۰۰ دلار (میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای)

رکت کپیتال (Rekt Capital) یکی از تحلیلگران شناخته‌شده بازار است که اخیرا در توییتی، میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای را حمایت بلند مدت بیت کوین دانسته است.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین منبع: توییتر
نمودار هفتگی قیمت بیت کوین منبع: توییتر

البته این توییت رکت کپیتال پیش از ریزش امروز بود که قیمت بیت کوین پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای در ۲۲,۵۰۰ دلار آمد. البته باید توجه داشت که این حمایت در تایم فریم هفتگی معتبر است و مادامی که کندل هفتگی زیر این حمایت بسته نشود، همچنان معتبر است. کما اینکه اکنون دوباره قیمت به بالای این خط بازگشته است.

رکت کپیتال پیش‌بینی کرده که مطابق الگوهای رفتاری بیت کوین در گذشته، این بار نیز با تشکیل الگوی کف ۲ قلو، روند نزولی به انتها می‌رسد. او دومین واکنش به میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای را حدود ۲ سال دیگر در حوالی قیمت ۴۱,۰۰۰ دلار پیش‌بینی کرد.

وال‌مپ: محدوده ۱۳,۰۰۰ دلار

وال‌مپ (Whalemap) از پلتفرم‌های تحلیل آنچین کریپتو در توییتی به این موضوع اشاره کرد که بیت کوین در ریزش‌های اخیر حمایت‌های زیادی را از دست داده است که اکنون دیگر نقش مقاومتی را ایفا می‌کنند. این پلتفرم سطوح حمایتی و مقاومتی را برابر میانگین قیمت خرید آدرس‌های بیت کوین با موجودی در یک بازه مشخص در نظر گرفته است.

نکته جالب در نمودار زیر فاصله زیاد قیمتی بین ۲ سطح ۲۴,۰۱۳ دلار و ۱۳,۳۳۱ دلار است و اکنون با از دست رفتن اولی، وال‌مپ پیش‌بینی می‌کند که سطح ۱۳,۳۳۱ دلار کف نهایی قیمت بیت کوین خواهد بود که در آن نقطه اکثریت هولدرهای بیت کوین را با ضرر مواجه می‌کند و به اصطلاح بیشترین درد را به سرمایه‌گذاران بیت کوین تحمیل می‌کند.

نمودار قیمت بیت کوین منبع: وال‌مپ
نمودار قیمت بیت کوین منبع: وال‌مپ

فرانسیس هانت: محدوده ۸,۰۰۰ دلار

تحلیلگر مطرح دیگری به نام فرانسیس هانت (Francis Hunt) که فضای کریپتو به او لقب تک تیرانداز بازار را داده‌اند، اعتقاد دارد با توجه به تشکیل الگوی سر و شانه در نمودار روزانه بیت کوین و حمایت‌های پیشین بیت کوین، محدوده ۸,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار را می‌توان به عنوان کف نهایی قیمت بیت کوین در نظر گرفت.

این تحلیلگر اعتقاد دارد فاز انباشت بیت کوین در ناحیه ۱۷,۰۰۰ تا ۱۸,۰۰۰ دلار اتفاق خواهد افتاد اما اگر قیمت بیت کوین در آن ناحیه ضعف از خود نشان دهد، ریزش به صورت پلکانی به محدوده ۱۵,۰۰۰ دلار و ۱۲,۰۰۰ دلار محتمل خواهد بود اما سطح ۸,۰۰۰ دلار حمایت نهایی و بلند مدت بیت کوین محسوب می‌شود.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
این مطلب صرفا ترجمه‌ای از خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها نیست.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
12 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا