اخبار بلاکچین

انیموکا برندز به بزرگ‌ترین اعتبارسنج بلاکچین TON تبدیل خواهد شد

شرکت سرمایه‌گذاری انیموکا برندز (Animoca Brands) قرار است به بزرگ‌ترین اعتبارسنج بلاکچین TON تبدیل شود و قصد دارد بازی‌های بلاکچینی را در دسترس پایگاه کاربران ۸۰۰ میلیونی شبکه اجتماعی تلگرام قرار دهد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین تلگراف، این شرکت سرمایه‌گذاری در وب ۳ قصد دارد بازی‌های مبتنی بر بلاکچین را در پیام‌رسان تلگرام ارائه کند. ارزش سرمایه‌گذاری انیموکا برندز در شبکه تون هنوز مشخص نشده است، اما بخشی از آن مستقیما در توکن TON انجام می‌شود که به عنوان بخشی از توافق‌نامه اعتبارسنجی به استیکینگ اختصاص دارد. انیموکا برندز تحقیقات زیادی را روی اکوسیستم TON و توانایی این پلتفرم برای هدایت رمزارزها و پذیرش GameFi انجام داده است.

این شرکت قصد دارد به صورت استراتژیک از پروژه تون پلی (TON Play) پشتیبانی کند که یک زیرساخت بازی مبتنی بر بلاکچین TON است. این زیرساخت امکان ایجاد بازی‌های آنلاین در بستر بلاکچین TON و راه‌اندازی در تلگرام را فراهم می‌کند. علاوه بر این، حتی اجازه انتقال بازی‌های مبتنی بر وب به تلگرام را می‌دهد.

توسعه‌دهندگان از طریق Ton Play می‌توانند بازی‌های مبتنی بر وب و اپلیکیشن موبایل خود را با استفاده از ربات پلی‌دک (PlayDeck) در اختیار ۸۰۰ میلیون کاربر تلگرام قرار دهند. گفتنی است ربات پلی‌دک امکان مرور کاتالوگ بازی‌های موبایلی را برای کاربران تلگرام فراهم می‌کند.

ربات پلی‌دک
ربات پلی‌دک – منبع: کوین تلگراف

علاوه بر این، انیموکا برندز امکان انتقال مجموعه‌ای از بازی‌ها و اپلیکیشن‌های خود (از بین بیش از ۴۰۰ پروژه وب ۳) را به تلگرام بررسی خواهد کرد.

همچنین، بخش تحقیقات این شرکت، یعنی انیموکا برندز ریسرچ (Animoca Brands Research) داشبورد تون آنالیتیکس (TON Analytics) خود را توسعه داده است که معیارهای مختلفی را از جمله تون استورج (TON Storage)، تون بلاکچین (TON Blockchain)، توکن سایتس (TON Sites) و TON DNS از اکوسیستم TON جمع‌آوری می‌کند.

داشبورد لایو انیموکا برندز ریسرچ
داشبورد لایو انیموکا برندز ریسرچ – منبع: کوین تلگراف

جاستین هیون (Justin Hyun)، مدیر رشد بنیاد توکن (TON Foundation)، اظهار داشته است پلتفرم و گزارش‌های تحقیقاتی انیموکا برندز ریسرچ می‌تواند در القای قابلیت‌ وب ۳ به تجربیات روزمره کاربران تلگرام موثر باشد. یات سیو (Yat Siu)، یکی از بنیان‌گذاران انیموکا برندز نیز اعلام کرده است سرمایه‌گذاری در TON در راستای تلاش‌های این شرکت برای انتقال وب ۲ به وب ۳ و افزایش پذیرش آن است. وی در ادامه افزود:

شرکت در اعتبارسنجی بلاکچین TON نشان‌دهنده اعتقاد ما به تحقق موفقیت‌آمیز چشم‌انداز این پروژه است، زیرا می‌تواند پذیرش بخش وب ۳ را افزایش دهد.

طبق گفته‌های سیو، انیموکا برندز پتانسیل قابل توجهی را برای بازی در اکوسیستم TON شناسایی کرده است و در چند سال آینده قصد دارد توسعه بازی‌های مبتنی بر TON را آغاز کند. شراکت با TON دومین موردی است که انیموکا در آن به اعتبارسنج پروتکل اثبات سهام بلاکچین تبدیل می‌شود. این شرکت در ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) همکاری خود را با شبکه چیلیز (Chiliz Chain) آغاز کرد و به عنوان اعتبارسنج به این پروتکل اثبات سهام پیوست.

چیلیز چین ستون فقرات «Socios.com» است که تعداد زیادی توکن هواداریِ را برای برخی از بزرگ‌ترین تیم‌های فوتبالی و ورزشی در سراسر جهان منتشر می‌کند. بسیاری از محبوب‌ترین باشگاه‌های فوتبال اروپایی و چند برند ورزشی مشهور از این پلتفرم برای تقویت توکن‌های طرفداری وب ۳ و سایر برنامه‌های بلاکچینی خود استفاده کرده‌اند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا