اخبار خارجی

دستگاه های ماینینگ پشتیبانی از استخراج اتریوم را به طور کل متوقف می‌کنند!

در حالی که شبکه اتریوم در حال آماده شدن برای شروع انتقال به اجماع گواه اثبات سهام است، بعضی از دستگاه های ماینینگ به زودی پشتیبانی از ماینینگ اتریوم را به طور کل متوقف می‌کنند.

طبق گزارش استخر ماینینگ 2Miners در تاریخ ۲۴ فوریه، انت ماینر E3 از شرکت بیت مین که در زمان عرضه یکی از قدرتمندترین سخت افزارهای ماینینگ اتر بود، در ماه آوریل ۲۰۲۰ پشتیبانی از ماینینگ اتریوم را متوقف خواهد کرد.

کاربران کاهش ۶ برابری هش ریت در انت ماینر E3 را در استخر ETC گزارش داده اند

استخر ماینینگ 2Miners بیان کرده است که این خبر را پس از آن منتشر کرد که از بیت مین دلایل مسائل اخیر عملکرد E3 نظیر عملکرد در اتریوم کلاسیک را جویا شده بود. اتریوم کلاسیک یک پلتفرم بلاک چین متن باز است کن هاردفورک اتریوم می‌باشد و در سال ۲۰۱۶ پس از فروپاشی DOA به وجود آمد.

در تاریخ ۲۱ فوریه، استخر 2Miners گزارش هایی در خصوص کاهش شدید عملکرد دستگاه ماینینگ انت ماینر E3 در استخر ETC دریافت کرد. طبق گفته های 2Miners بعضی از کاربران کاهش ۶ برابری هش ریت در انت ماینر E3 را گزارش داده اند.

تایید این مسأله توسط بیت مین به دلیل رشد DAG

استخر 2Miners پس از بازرسی های داخلی متوجه شد که تمام استخرهای اتریوم‌کلاسیک جهان نیز این کاهش هش ریت را گزارش داده اند. هرچند انت ماینر E3 هم چنان عملکرد خوبی در استخرهای اتریوم دارد. این تیم سریعا بیان کرد که مسأله اخیر احتمالا مربوط به گراف مدور جهت دار (DAG) است. DAG فایلی است که پس در هر گروه ۳۰،۰۰۰ بلاک به اسم دوره ماینینگ ایجاد می‌شود.

هنگام ماینینگ اتریوم، هر کارت گرافیک به فایل بزرگی به اسم DAG نیاز دارد تا فرایند ماینینگ را شروع کند. با افزایش حجم فایل های DAG به ۳۰,۰۰۰ بلاک یا یک دوره ماینینگ، حافظه پر می‌شود.

استخر 2Miners پس از درخواست از بیت مین، تایید کرد که افزایش فایل های DAG باعث کاهش عملکرد انت ماینر E3 در ماینینگ اتریوم‌کلاسیک می‌شود. طبق گفته های بیت مین، انت ماینر E3 که یک اسیک است، هم چنان شامل کارت گرافیک ۴ گیگابایتی برای ماینینگ است، در حالی که حجم فایل DAG در آستانه این حجم قرار دارد.

بیت مین در این خصوص گفته است:

انت ماینر E3 یک کارت گرافیک ۴ گیگابایتی است. E3 مربوط به الگوریتم اتریوم است و اگر ظرفیت DDR پر شود، E3 نمی‌تواند به ماینینگ ادامه دهد. این موضوع بدان معنا است که E3 فقط می‌تواند تا ژانویه ۲۰۲۰ به استخراج بپردازد و پس از آن، ماینینگ آن متوقف خواهد شد.

طبق محاسبات 2Miners، انت ماینر E3 باید ماینینگ اتریوم را در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۲۰ متوقف کند. طبق گفته های این استخر ماینینگ، دوره ماینینگ کنونی اتریوم‌کلاسیک ۳۲۸ است در حالی که این عدد برای اتریوم بر روی ۳۱۸ قرار دارد. طبق اطلاعات محاسبه کننده، حجم DAG برای اتریوم ۳.۴۸ گیگابایت است در حالی که حجم فایل DAG اتریوم کلاسیک در حال حاضر ۳.۵۶ گیگابایت می‌باشد.

انت ماینر E3 که در ماه آوریل ۲۰۱۸ عرضه شده است، قدرتمندترین و کارآمدترین ماینر اسیک EtHash بود. EtHash الگوریتم هشینگ گواه اثبات کاری است که توسط اتریوم و چندین آلتکوین دیگر نظیر اتریوم کلاسیک استفاده شده است. عرضه انت ماینر E3 در زمانی انجام شد که جامعه اتریوم در حال بررسی احتمال هاردفورک در پروتکل اتریوم بود تا اسیک های اتریوم را ناکارآمد کند.

از آنجایی که انتظار می‌رود بلاک چین اتریوم به زودی از الگوریتم اجماع گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام انتقال یابد، عملکرد تایید بلاک از ماینرها به تاییدکنندگان شبکه محول خواهد شد. ویتالیک بوترین در تاریخ ۱۹ فوریه گفته است که اولین فاز اتریوم ۲.۰ در اواخر سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا