اخبار خارجی

معاملات قراردادهای آتی بیت کوین بر قیمت آن تاثیر منفی می گذارد!

آندریاس آنتونوپولوس گفته است که اگرچه بازار قراردادهای آتی باعث کاهش قیمت ارز دیجیتال شده است، اما اثرات آن با چیزی که فکر می‌کنید متفاوت است.

در تاریخ ۲۷ نوامبر، آنتونوپولوس طی مصاحبه ای به ترس رایج در خصوص تاثیر منفی معاملات قراردادهای آتی بیت کوین بر قیمت آن پرداخت.

وی بیان کرد که به جای هودل کنندگان، باید از احتکار کنندگان بترسیم.

این یک توطئه نیست، این شغل وزارت خزانه داری است

قراردادهای آتی بیت کوین که به صورت نقدی انجام می‌شوند (و از دسامبر ۲۰۱۷ در بورس بازرگانی شیکاگو (CME) و انجمن بورس شیکاگو (CBOE) در حال معامله هستند)، باعث شک و گمان معامله کنندگان و تحلیلگران شده است، به طوری که بسیاری از افراد اذعان داشته اند که قیمت بیت کوین قبل از اجرای قراردادها نسبت به دستکاری آسیب پذیر است.

آنتونوپولوس صحبت های خود را با تایید این موضوع شروع کرد که این ترس ها احتمالا واقعی هستند. وی گفت:

ما می‌دانیم هنگامی که در سال ۲۰۱۷، حباب بیت کوین وارد روند صعودی شد، وزارت خزانه داری آمریکا تصمیم به پیاده سازی سریع بازار قراردادهای آتی گرفت تا این حباب را متوقف کند.

بسیاری از افراد این اقدام را یک توطئه قلمداد کردند، اما اگر به روند کاری سازمان هایی نظیر وزارت خزانه داری نگاه بیاندازید متوجه می‌شوید که این شغل آنها است.

وی مدعی شد که توقف افزایش قیمت یک توطئه نیست، بلکه یک رویکرد مبتنی بر بازار است تا به کسانی که به ارزهای دیجیتال معتقد نیستند امکان دهد تا با فروش استقراضی، وضعیت سرمایه گذاری خلاف روند بازار اتخاذ کنند.

وی افزود: نکته جالب و طعنه آمیزی است که مخالفانی که روزی در خصوص نوسان قیمت شکایت داشتند، اکنون از دستکاری قراردادهای آتی شکایت دارند.

ریسک نامحدود

آنتونوپولوس گفت نکته مهم این است که منتقدان قراردادهای آتی اغلب از خطرات واقعی فروش استقراضی نقدی ارزهای دیجیتال چشم پوشی می‌کنند.

موضوع بسیار خطرناکی درباره فروش استقراضی کاملا نقدی ارزهای دیجیتال وجود دارد، زیرا هنگامی که به عنوان بخشی از فروش استقراضی، بیت کوین قرض می‌کنید، مسئولیت و ریسک بالقوه شما نامحدود است:

اگر سرمایه گذاران سازمانی با شرایط حباب جدید بیت کوین مواجه شوند و به وضعیت سرمایه گذاری بر خلاف روند بازار ادامه دهند، در آن صورت ارز سنتی خود را دور ریخته اند.

طبق گزارش های موجود، پلتفرم بکت از صرافی بین قاره ای (ICE) اخیرا عرضه قرارداد آتی بیت کوین نقدی خود را تایید کرده است.

این محصول جدید مخالف با اطلاعات قراردادهای آتی ماهانه بیت کوین فیزیکی بکت اجرا خواهد شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

8 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا