اخبار خارجی

دستگیری ادمین‌ بزرگترین فروشگاه‌ آنلاین در دارک وب (Dark Web)!

جمعه سوم می ۲۰۱۹ یوروپل (Europol) اعلام کرد، طی یک عملیات گسترده، پلیس جرایم فدرال آلمان به منظور شناسایی بیزینس‌های موجود در دارک وب، اقدام به بازداشت سرکردگان بزرگترین فروشگاه دارک وب (Dark Web) به نام وال استریت مارکت (Wall street Market) نمود. همچنین در اوایل امسال نیز در عملیاتی مشابه، پلیس ملی فرانسه اقدام به بازداشت ادمین های فروشگاه دارک وب Silkkitie که به Valhalla تغییر نام داده بود، نمود.

قدرت ناشی از اتحاد

فروشگاه اینترنتی  (Wall Street Market (WSM که محل مبادله کالاهای غیرقانونی مانند مواد مخدر، سلاح و اجناس دزدی با بیش از ۱.۵ میلیون اکانت مشتری و تقریبا ۵۴۰۰ فروشنده بود، در یک عملیات مشترک بین پلیس فدرال و ملی آلمان، یوروپل، Eurojust و آژانس‌های امنیتی آمریکا سرنگون شد.

مقامات آلمان موفق به دستگیری سه نفر از سرکردگان این تجارت‌ غیر قانونی با سن‌های ۲۳، ۲۹ و۳۱ سال گردیدند. در خانه این افراد، ۵۵۰ هزار یورو پول نقد، مقادیری بیت کوین و مونرو با ارزش های ۶ رقمی، تعدادی خودرو، کامپیوتر و هارد درایو کشف شد. در قسمتی از عملیاتی مشابه در لس ‌انجلس آمریکا مقامات حقوقی این کشور موفق به بازداشت دو نفر از اعضای WSM که بزرگترین تامین کننده مواد مخدر آمریکست، با نام‌های مستعار Platinum45 و Ladyskywalker شدند.

مدیر اجرایی یوروپل، کاترین دی بوله (Cathrine de bolle) ضمن تاکید بر لزوم همکاری بین المللی بین نهادهای قانونی گفت تبهکاران در اشتباه هستند که فکر می‌کنند در دارک وب ناشناس هستند ودر نهایت مانند اعضای WSM بازداشت خواهند شد.

براساس خبر منتشر شده بر روی وبسایت رسمی دپارتمان عدالت آمریکا، ادمین های Wall Street Market موفق شدند طی یک کلاهبرداری  ۱۱ میلیون دلار از دارایی‌های کریپتویی ذخیره شده بر روی کیف پول‌ها و اکانت های این فروشگاه اینترنتی را به سرقت برند. این ادمین ها بعد از اینکه فهمیدند مقامات متوجه تجارت آن ها بر روی دارک وب شده اند، در آخرین اقدام خود با دارایی‌های مشتری‌هایشان فرار کردند، هرچند در نهایت همه چیز به خوبی برای آن‌ها پیش نرفت.

منبع
btcmanager

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا