هر هفته با آنتونی

هر هفته با آنتونی؛ آیا کشورها می‌توانند بیت‌کوین را نابود کنند؟

در مقاله‌های هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم. در ویدیو این هفته آنتونی درباره یکی از مباحث مطرح‌شده در مناظره‌ی آنتونی پمپلیانو و دکتر مایک گرین که نابودی بیت‌کوین است صحبت می‌کند.

آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano) از متخصصان فناوری بلاکچین است که همراه با مارک یوسکو (Mark Yusko) شرکت مدیریت دارایی مورگان کریک ( Morgan Creek Capital) را تاسیس کردند. دکتر مایک گرین نیز استراتژیست ارشد و یکی از مدیران Logica Capital است. در این مناظره هر یکی آن‌ها دیدگاه‌ خود را در مورد بیت‌کوین ارائه می‌دهد. پمپلیانو معتقد است که بسیاری از شاخص‌ها نشان می‌دهد بیت‌کوین در حال قدرت‌گرفتن است و به طور گسترده‌ای مورد پذیرش و استفاده قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر دکتر گرین می‌گوید این بازار در دست کسانی است که دشمن برخی کشورهای بزرگ از جمله آمریکا محسوب می‌شوند. آیا کشور آمریکا و سایر قدرت‌های اقتصادی جهان به دنبال نابودی بیت‌کوین هستند؟

در بخشی از این مناظره‌ دکتر گرین استدلال می‌کند که یک بازیگر بد با صرف هزینه‌ی ۷ میلیارد دلاری می‌تواند حمله ۵۱ درصد انجام دهد. اجرای یک حمله ۵۱ درصد نیاز به منابع و پول زیادی دارد و برآورد می‌شود برای این کار به حداقل ۷ میلیارد دلار پول احتیاج است. این مقدار از پول را تنها برخی از کشورها می‌توانند فراهم کنند. از سوی دیگر هزینه‌کردن این مقدار پول برای نابودی بیت کوین ممکن است به صرفه نباشد و سرمایه‌گذاری انجام شده برای این کار جبران نشود.

آنتونی در ادامه به موشکافی استدلال دکتر گرین می‌پردازد و این سوال را مطرح می‌کند که آیا یک کشور می‌تواند حمله ۵۱ درصد را انجام دهد؟ آیا منابع و پول کافی برای انجام چنین حمله‌ای وجود دارد؟ برای انجام این حمله چه امکاناتی موردنیاز است؟ پیامد این حمله چیست؟ و در نهایت آیا سازماندهی چنین حمله‌ای منجر به نابودی بیت‌کوین می‌شود؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا