اخبار اتریوماخبار بلاکچین

اکسچنج بنکور (Bancor) هک شد و ۱۲ میلیون دلار اتر به سرقت رفت!

بنکور (Bancor) یک صرافی دیجیتال غیر متمرکز، گزارش داده است که به علت نقص در سیستم امنیتی 24984 اتر  (معادل 12 میلیون دلار)، 1 میلیون دلار NPX و 10 میلیون دلار BNT به سرقت رفته است.

در یک توئیت امروز بنکور (Bancor) اذعان داشت که نقص ایمنی شناسایی و در حال بررسی علت و جبران خسارت است. بنکور (Bancor) اطمینان داد که هیچ کدام از کیف پول های کاربران درچار مشکل نشده است و آینده جزئیات بیشتری را اعلام خواهد کرد.

این سرقت ساعت ۰۰:۰۰ به وقت UTC رخ داده است، هنگامی که یک کیف پول قصد داشته تا قراردادهای هوشمند خود را به روز رسانی کند، مورد حمله ی هکرها قرار گرفته است. از این کیف پول، ارزهای دیجیتالی مثل اتریوم و توکن های ERC۲۰ مثل BNT و NPXS سرقت شده است. برای چنین مواقعی سیستمی در پروتکل بنکور طراحی شده است تا از سرقت بیشتر جلو گیری کند به همین دلیل BNT های در حال سرقت، متوقف شده اند.

بنکور اذعان دارد که این سیستم و مکانیزم برای شرایط بسیار حاد امنیتی طراحی شده است و باعث می شود تا هکرها به دیگر کیف پول‌ها دسترسی نداشته باشند. اما اترهای به سرقت رفته و باقی توکن ها هنوز مورد داد و ستد قرار می گیرند. کیف پولی که شامل اترهای دزدی است در این لینک قابل مشاهده است.

بنکور  مدعی است که آن‌ها با ۱۲ صرافی دیجیتال دیگر در حال همکاری هستند تا بتوانند پول‌های به سرقت رفته را از این را ردیابی کنند و شرایط را برای نقد کردن پول‌ها توسط سارقان دشوارتر کنند. آن‌ها اظهار داشتند که گزارش پیشرفت‌های خود در کانال تلگرام و توئیتر این صرافی اعلام خواهد شد. کنستانتین گلدریج مدیر عامل شرکت Changelly اعلام کرد که بخشی از ارزهای ربوده شده توسط این شرکت تبدیل به ارزهای دیگری شده است.

بنکور با افزایش سرمایه خود به مبلغ ۱۵۳ میلیون دلار در ماه جولای ۲۰۱۷ در کمتر از چند ساعت به بزرگترین ICO در جهان تبدیل شد.

اوایل هفته جاری ویتالیک بوترین پایه گذار اتریوم گفت: صرافی های متمرکز دیجیتالی باید به طور کلی نابود شوند و یا به اصطلاحی که او به کاربرده است «باید در آتش جهنم بسوزند» اما این امر واضح است که غیر متمرکز کردن صرافی های دیجیتال به طور ذاتی مصون در برابر چنین حوادثی نیستند حتی اگر به وسعت نمونه های متمرکز نباشند.

توکن بنکور حدود 14% کاهش ارزش داشته است به گونه ای که از ابتدای امروز تا اکنون از رقم 3.15 به 2.72 دلار رسیده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا