اخبار عمومی

اعلامیه رسمی بانک روسیه: بلاک چین به اندازه کافی بالغ نیست

به گفته معاون اول بانک روسیه – Olga Skorobgatova – فن‌آوری بلاک چین هنوز به سطح کافی از بلوغ نرسیده است و نیاز به بهبود دارد.

او در مجمع اقتصاد بین‌المللی سنت پیترزبورگ که به اختصار SPIEF نامیده می‌شود سخنرانی کرد. در این نشست بیش از ۱۷،۰۰۰ شرکت‌کننده از ۱۴۳ کشور حضور داشت و Skorobgatova  هنگام صحبت از بلاک چین تاکید کرد که این تکنولوژی در مقیاس بزرگ به جز بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری شده استفاده نمی‌شود:

درحال حاضر به جز ارزهای دیجیتال هیچ راه‌حل صنعتی بزرگی برای استفاده از دفاتر کل توزیع‌شده وجود ندارد. این فقط به خاطر این واقعیت نیست که فن‌آوری به اندازه کافی کامل نشده – که البته این موضوع هم وجود دارد- بلکه این تکنولوژی از نظر امنیت و مقیاس پذیری نیاز به بهبود بیشتری دارد.  

طبق گفته مقامات رسمی بانک روسیه، برنامه‌های کاربردی بلاکچین را می توان بر حسب نوع استفاده به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول روی سیستم‌های توزیع‌شده تمرکز دارد، مانند ریپل و Corda R۳ .در حالی که دسته دوم حول ویژگی‌های قرارداد هوشمند، مانند اتریوم یا هایپرلجر فعالیت می‌کنند.

Skorobogatova در نهایت افزود که فقدان کاربرد بلاکچین در مقیاس بزرگ به دلیل این واقعیت است که کارآفرینان تاکنون ارزش واقعی این فن‌آوری را درک نکرده اند.

استفاده از تکنولوژی برای خود تکنولوژی کاری بیهوده است. ما باید سعی کنیم از بلاکچین موارد استفاده‌های دیگری بجز در تجارت هم پیدا کنیم. این کار باید بزودی اتفاق بیفتد تا بلاک چین در جریان اصلی خود قرار بگیرد.

این سخنرانی ها در حالیست که سال گذشته، Elvira Nabiullina رئیس بانک روسیه به پیشنهاد قانونی کردن ارزهای دیجیتال در روسیه اعتراض کرد.

منبع
cryptovest

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا