اخبار اتریوم

تعداد کاربران شبکه بیس از آپتیمیزم پیشی گرفت؛ نقش شبکه اجتماعی Friend.Tech چه بود؟

تعداد کاربران فعال روزانه شبکه بیس (Base) تنها ۱ روز بعد از راه‌اندازی آن به قدری رشد کرد که باعث شد این شبکه از راهکارهای لایه ۲ بزرگی مثل شبکه آپتیمیزم پیشی بگیرد. داده‌های موجود نشان می‌دهد که اکثر این فعالیت‌ها از یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز به نام «Friend.Tech» نشات گرفته است که به اینفلوئنسرهای توییتری اجازه می‌دهد سهام خاص خود را به دنبال‌کنندگانشان بفروشند و امتیازات ویژه‌ای مثل قابلیت ارسال پیام خصوصی را به آن‌ها اعطا کنند.

به نقل از کوین‌دسک، داده‌های وب سایت دون آنالیتیکس (Dune Analytics) نشان می‌دهد که فعالیت کاربران پلتفرم Friend.Tech باعث شده است تعداد کاربران فعال روزانه شبکه بیس به رکورد ۱۳۶,۰۰۰ برسد.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، شبکه بیس در روز چهارشنبه به طور رسمی راه‌اندازی شد و در اولین روز خود، با ۱۰ میلیون جریان سرمایه جدید مواجه گردید. بنا بر داده‌های وب سایت توکن ترمینال (Tokenterminal)، از نظر تعداد کاربران فعال روزانه شبکه بیس هم‌اکنون بالاتر از شبکه آپتیمیزم است و با شبکه آربیتروم (با ۱۴۷,۰۰۰ کاربر فعال روزانه) فاصله چندانی ندارد.

تعداد کاربران فعال روزانه شبکه بیس – منبع: Dune Analytics

شایان ذکر است که در مجموع ۱۷۵ میلیون دلار کریپتو از زمان تأسیس بیس به آن منتقل شده و این شبکه در روز پنجشنبه تقریبا ۵۸۰,۰۰۰ تراکنش را ثبت کرده است.

از طرف دیگر، پلتفرم Friend.Tech یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز است که روی راهکار لایه ۲ بیس راه‌اندازی شده و به کاربران خود اجازه می‌دهد سهام مرتبط با چهره‌های محبوب توییتری را خرید و فروش کنند. نسخه بتای این پلتفرم در بعدازظهر روز پنجشنبه منتشر شد و به کاربرانش اجازه داد که تنها با دعوت دوستان خود و یک کد ثبت نام معتبر به آن دسترسی داشته باشند. این برنامه اساسا به کاربرانش اجازه می‌دهد تا فعالیت خود در شبکه‌های اجتماعی را توکنیزه کنند.

صفحه اول وب سایت Friend.Tech – منبع: Friend.Tech

شایان ذکر است که Friend.Tech تاکنون بیشتر از ۱۲۶,۰۰۰ تراکنش را تسهیل کرده و حجم معاملات آن به ۴,۴۰۰ اتریوم (بیشتر از ۸.۱ میلیون دلار) می‌رسد که بسیار بیشتر از حجم معاملات پلتفرم‌هایی مثل اوپن‌سی (OpenSea) است. یوگا کوهلر (Yuga Cohler)، مهندس نرم‌افزار ارشد صرافی کوین بیس، اعلام کرده است:

Friend.Tech یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز است که شخصیت‌های کریپتویی را توکنیزه می‌کند:


– شما می‌توانید سهام افراد مختلف را خریداری کنید.
– مالکیت سهام این افراد تضمین می‌کند که شما بتوانید برای آن‌ها پیام خصوصی بفرستید.
– قیمت سهام مذکور بر اساس عرضه و تقاضا در نوسان است.

توییت یوگا کوهلر درمورد friend.tech - منبع: توییتر
توییت یوگا کوهلر درمورد friend.tech – منبع: توییتر

این مهندس نرم‌افزار در مصاحبه با کوین‌دسک گفته است:

این هیجان‌انگیز است که برنامه‌هایی مانند Friend.Tech با استفاده از شبکه بیس چرخه جدیدی را وارد شبکه‌های اجتماعی می‌کنند. من فکر می‌کنم وجود نوآوری و غیرمتمرکزسازی در این صنعت اهمیت زیادی دارد و خیلی دوست دارم بدانم Friend.Tech در آینده از چه چیزی رونمایی می‌کند.

یک بخش خاکستری هم در بالای Friend.Tech وجود دارد که نشان می‌دهد این پلتفرم ممکن است در آینده توکن خود را منتشر کند. به همین خاطر، کاربران مختلف تلاش می‌کنند با به اشتراک گذاشتن کدهای ارجاع خود در ایردراپ احتمالی آن شرکت نمایند.

شایان ذکر است که سرورهای Friend.Tech در اولین روز راه‌اندازی آن، به دلیل افزایش قابل‌توجه تعداد ثبت نام‌ها از کار افتادند. علاوه بر این، بسیاری از کاربران هم از تاخیر و مشکلات اپلیکیشن آن شکایت کرده‌اند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا