اخبار بلاکچین

شبکه بیس (Base) چهارشنبه به طور رسمی راه‌اندازی می‌شود

بر اساس بیانیه رسمی تیم توسعه شبکه بیس (Base)، راهکار لایه ۲ مرتبط با صرافی کوین‌بیس چهارشنبه ۹ آگوست (۱۸ مرداد) به طور کامل راه‌اندازی خواهد شد. علاوه بر این، رابط کاربری پل بلاکچینی بیس اکنون عرضه شده و کاربران می‌توانند برای اولین بار و بدون نیاز به سایر ابزارها، دارایی خود را به این شبکه منتقل کنند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین تلگراف، شبکه اصلی بیس در تاریخ ۱۳ جولای (۲۲ تیر) برای تیم‌های توسعه راه‌اندازی شد. این شبکه در آن زمان هیچ رابط کاربری برای پل بلاکچینی خود از شبکه اتریوم عرضه نکرده بود و کاربران تنها می‌توانستند با استفاده از ابزارهای خط فرمان (command-line) برای انتقال اتر از شبکه اتریوم استفاده کنند.

گفتنی است که شبکه بیس با استفاده از کیت توسعه‌ای شبکه آپتیمیزم یعنی OP Stack ساخته شده است.

بر اساس اطلاعیه ۳ آگوست، رابط کاربری پل بلاکچینی بیس با موفقیت راه‌اندازی شده است و کاربران می‌توانند زودتر از راه‌اندازی رسمی این راهکار لایه ۲ از آن استفاده کنند. با این حال، برخی از برنامه‌های اولیه وب ۳ بیس ممکن است تا زمان راه‌اندازی رسمی در دسترس نباشند.

توییت بیس
منبع: توییتر

علاوه بر این، تیم توسعه بیس از برنامه‌ای با عنوان «Onchain Summer» خبر داده است که به مدت یک ماه هر روز تولیدکنندگان محتوا یک برنامه سرگرم‌کننده در بستر بلاکچین را برای کاربران فراهم می‌کنند. علاوه بر این، تیم بیس به افراد یا گروه‌هایی که بین ۹ آگوست تا ۱۳ سپتامبر (۱۸ مرداد تا ۲۲ شهریور) برای این راهکار لایه ۲، وب‌سایت، ویدیو و غیره بسازند، ۱۰۰ واحد اتر معادل ۱۸۴،۰۰۰ دلار اعطا خواهد کرد.

علاوه بر این، به آن دسته از کاربرانی که دارایی خود را به این شبکه منتقل کنند و یا مطالب آموزشی مشخص شده را تکمیل کنند، NFTهای مرتبط با بیس و یا ارز دیجیتال اتریوم داده می‌شود.

تصویری از رابط کاربری پل بلاکچینی بیس - منبع: Base
تصویری از رابط کاربری پل بلاکچینی بیس – منبع: Base

از زمان عرضه شبکه بیس برای تیم‌های توسعه، میم کوین‌های مختلفی در این شبکه راه‌اندازی شده‌ که برخی از آنها از جمله Pond0x و BALD به ضرر هنگفت سرمایه‌گذاران منجر شده‌اند. قیمت میم کوین Pond0x به دلیل باگی در تابع انتقال آن تقریبا به صفر رسید و BALD نیز طی یک کلاهبرداری راگ پول و خروج ۱.۹ میلیون دلار از استخر نقدینگی صرافی توسط تیم توسعه، به صفر سقوط کرد.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا