اخبار خارجی

دوران پس از هاوینگ بیت کوین کش؛ افزایش زمان تولید بلاک و کاهش هش ریت

حتی یک روز هم از هاوینگ بیت کوین کش نمی‌گذرد که هش ریت آن تحت تاثیر قرار گرفته و روند تولید بلاک به طور چشمگیری کند شده است.

بسیاری از افراد پیش بینی کرده بودند که پس از نصف شدن پاداش بلاک از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ بیت کوین کش، حداقل بعضی از ماینرها این شبکه را ترک می‌کنند و به سمت کوین های سودآورتر دیگری نظیر بیت کوین روی می‌آورند. اما با افزایش و کاهش روزانه هش ریت، می‌توان اطلاعات مربوط به بیت کوین کش را تفسیر کرد.

استخر Fork.lol کاهش ۶۰ درصدی در هش ریت بیت کوین کش از ۴.۳۶ اگزاهش در ثانیه در روز گذشته به ۱.۶ اگزاهش در ثانیه در شرایط کنونی را نشان می‌دهد. استخر Coinwarz نیز شاهد کاهش هش ریت از ۳.۹۹۴۴ به ۲.۴۵۹۵ اگزاهش در ثانیه بوده است، در حالی که نمودار استخر Bitcoin.com اندکی افزایش به ۳.۵ اگزاهش در ثانیه را نشان می‌دهد.

شرکت تحقیقاتی Arcane طی گزارشی در تاریخ ۱ آوریل بیان کرد که خطر نصف شدن هش ریت همراه با هاوینگ وجود دارد و انتظار می‌رود که روزهای پرنوسانی پس از هاوینگ در پیش داشته باشیم.

بسیاری از افراد در عرصه ارزهای دیجیتال سریعا متوجه فاصله و تاخیر در بین تولید بلاک ها نیز شده اند. تیم تحقیقاتی بیتمکس در توییتر خاطرنشان کردند که حدفاصل بین بلاک های ۶۳۰,۰۰۰ و ۶۳۰,۰۰۱ تقریبا دو ساعت بود. این موضوع در حالی است که معمولا تولید بلاک بیت کوین کش ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

در حال حاضر، طی ۱۵ ساعت گذشته ۵۳ بلاک استخراج شده اند و زمان تولید بلاک به ۱۰ الی ۲۰ دقیقه برگشته است.

پس از هاوینگ، خرس ها کنترل را به دست می‌گیرند یا گاوها؟

قیمت بیت کوین کش طی هفته جاری بیش از ۱۷ درصد افزایش یافته بود اما طی ۲۴ ساعت گذشته ۲.۵ درصد کاهش یافت.

اگرچه بعضی از افراد، توجه خود را صرفا به قیمت معطوف کرده اند، اما بسیاری از افراد نیز نگران این موضوع هستند که چه اتفاقی برای هش ریت خواهد افتاد؟ اگرچه ممکن است بعضی از ماینرها برای استخراج سودآورتر بیت کوین، بیت کوین کش را ترک کرده‌اند اما ماینرهای بیت کوین کش در گذشته این موضوع را در “جنگ هش” سال ۲۰۱۸ اثبات کرده اند که حاضرند سرمایه چشمگیری از دست بدهند تا قیمت این ارز دیجیتال را در سطح بالایی حفظ کنند.

یکی از کاربران سایت ردیت این شرایط را اینگونه مطرح کرده است: تنها نکته ای که در حال حاضر بیت کوین کش را فعال حفظ کرده است، سوسیالیسم ارز دیجیتال و ماینرهای غیرمنطقی هستند.

هاوینگ بیت کوین در تاریخ ۱۴ می

هاوینگ بعدی بیت کوین کش در سال ۲۰۲۴ رخ خواهد داد. هاوینگ بعدی بیت کوین نیز در تاریخ ۱۴ می انجام خواهد شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا