مبتدی ایردراپ

بهترین سایت‌ های معرفی ایردراپ کدامند؟

اگر دنیای بلاک چین و ارز دیجیتال را دنبال می‌کنید، حتما اسم ایردراپ (Airdrop) را شنیده‌اید. ایردراپ یعنی یک پروژه ارز دیجیتال بخشی از توکن‌های خود را به‌صورت رایگان بین کاربران توزیع کند. اما از کجا می‌توانیم ایردراپ‌های واقعی را پیدا کنیم؟ چطور از ایردراپ‌های جدید در حوزه کریپتو باخبر شویم و ارزهای دیجیتال رایگان را از دست ندهیم؟ در این مقاله از میهن بلاکچین، ۵ سایت معرفی ایردراپ برتر را به شما معرفی خواهیم کرد که از طریق آن‌ها می‌توانید جدیدترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال را پیدا کرده و در پروژه‌های مختلف مشارکت کنید.

ایردراپ چیست؟

۵ سایت ایردراپ برتر
منبع: coingape.com

ایردراپ فرایندی است که در طی آن یک پروژه یا شرکت ارز دیجیتال با اهدافی مثل بازاریابی و افزایش آگاهی، بخشی از توکن‌های خود را به‌صورت رایگان بین کاربران توزیع می‌کند. ایردراپ‌ها معمولا رایگان هستند و نیازی به سپرده‌گذاری اولیه ندارند. بسته به نوع پروژه توزیع‌کننده ایردراپ ، کاربران ممکن است ارز دیجیتال یا توکن بی‌همتا (NFT) دریافت کنند.

یکی از بزرگ‌ترین ایردراپ‌های دنیای ارز دیجیتال تا به حال، ایردراپ صرافی غیرمتمرکز (DEX) یونی سواپ در اواسط سال ۲۰۲۰ بود و ۱۵ درصد از عرضه توکن UNI به کاربرانی که قبلا با پلتفرم تعامل داشتند، اهدا شد. در آن زمان، کاربران می‌توانستند از این ایردراپ رایگان ۴۰۰ واحد توکن کاربردی و حاکمیتی UNI دریافت کنند که با گذر زمان ثابت شد این ایردراپ چقدر سودآور بوده است. در اوایل سپتامبر ۲۰۲۰، قیمت یونی سواپ ۳ دلار بود، اما الان بیش از دو برابر شده است.

ایردراپ‌ها معمولا بدون محدودیت‌ها و شرایط خاص به کاربران اهدا می‌شود. اما برخی از پروژه‌ها کاربران را ملزم می‌کنند که برای دریافت ایردراپ رایگان کارهایی انجام دهند؛ مثلا پروژه را در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنند یا افراد بیشتری را به پروژه دعوت کنند. روش جدید مورد استفاده پروژه‌‌ها نیز دعوت از کاربران برای مشارکت در اکوسیستم یا شبکه تست پروژه است و مشارکت‌کنندگان اولیه توکن رایگان خواهند گرفت.

۵ سایت معرفی ایردراپ برتر

معمولا پروژه‌های مختلف اگر بخواهند Airdrop برگزار کنند، در سایت یا شبکه اجتماعی خودشان در مورد آن اطلاع‌رسانی می‌کنند. دنبال کردن همه پروژه‌ها قطعا سخت و زمان‌بر است و وبسایت‌های معرفی ایردراپ، کار را برای کاربران راحت می‌کنند. در ادامه ۵ سایت معرفی ایردراپ قوی و مفید را به شما معرفی می‌کنیم که ایردراپ‌های جدید را اطلاع‌رسانی می‌کنند و به‌کمک آن‌ها می‌توانید بهترین و سودآورترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال را پیدا کنید.

۱. سایت ایردراپ الرت (AirDropAlert)

سایت AirDropAlert
منبع: coincodex

سایت AirDropAlert یکی از بهترین سایت‌های ایردراپ و کریپتو بانتی در دنیای بلاک چین است. این سایت در سال ۲۰۱۷ که اطلاعات صحیح چندانی از ایردراپ‌های ارز دجیتال وجود نداشت، راه‌اندازی شده است.

ایردراپ الرت دیتابیس بزرگی از ایردراپ‌های جاری و منقضی‌شده دارد که به‌صورت بصری و به‌همراه فیلترهای کاربردی لیست شده‌اند. این سایت یک پایگاه دانش و یک بلاگ حاوی اطلاعات مفید را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با ایجاد حساب در سایت ایردراپ الرت می‌توانید ایردراپ‌های جالب را دنبال کنید و از رویدادهای جدید مطلع شوید.

ضمنا برای شرکت‌های برگزارکننده ایردراپ، این سایت خدمات کاملی از جمله میزبانی، تبلیغات و بازاریابی ارائه می‌دهد.

مهم‌ترین ویژگی‌های ایردراپ الرت:

 • محبوب‌ترین سایت ایردراپ ارز دیجیتال که هزاران ایردراپ در آن لیست شده است
 • دسته‌بندی ایردراپ‌ها به بخش‌های دیفای (DeFi)، NFT و غیره برای راحتی کاربران
 • ارائه مطالب آموزشی درباره ایردراپ‌ها و روش‌های کسب درآمد غیرفعال از ارزهای دیجیتال

۲. سایت Airdrops.io

سایت Airdrops.io
منبع: coincodex

سایت Airdrops.io یک اگریگیتور یا جمع‌کننده ایردراپ رایگان است که لیست به‌روزی از آخرین‌ ایردراپ‌ها را معرفی می‌کند. این سایت درباره تمام ایردراپ‌های لیست‌شده کاربران را راهنمایی می‌کند و اقدامات و شرایط لازم برای دریافت آن‌ها را می‌نویسد (مثلا ممکن است برخی از ایردراپ‌ها فقط به هولدرهای توکن‌های خاص اهدا شود).

خود Airdrops.io نیز ایردراپ‌هایی را برگزار می‌کند که به فالوورهای شبکه اجتماعی این پلتفرم اهدا می‌شود. این سایت یکی از بهترین اگریگیتورهای ایردراپ است و قطعا برای شکارچیان ایردراپ جذاب خواهد بود.

۳. ایردراپس‌ماب (AirdropsMob)

سایت AirdropsMob
منبع: coincodex

وبسایت AirdropsMob یکی از قدیمی‌ترین‌ها در حوزه Airdrop است که انواع مختلفی از ایردراپ‌های ارز دیجیتال را در خود دارد و به‌صورت روزانه آپدیت می‌شود. در این سایت می‌توانید پروژه‌ها را بر اساس ارزش، نام، شباهت و رتبه مرتب کنید. ایردراپ‌ها را نیز می‌توان بر اساس شرایط دریافت و نوع پلتفرم فیلتر کرد.

ایردراپ‌های مفیدی که توسط پلتفرم‌ رتبه‌بندی ICO بازبینی شده‌اند، با تگ‌های خاص مشخص می‌شوند. همچنین ایردراپ‌های جدید لیست‌شده در پلتفرم را می‌توان بر اساس درجه سختی مشارکت، دسته‌بندی کرد.

مهم‌ترین ویژگی‌های AirdropsMob:

 • یکی از قدیمی‌ترین وبسایت‌های ایردراپ
 • ارائه اطلاعات کامل‌تر و دقیق‌تر درباره ایردراپ‌ها نسبت به اگریگیتورهای دیگر
 • قابلیت مرتب‌سازی ایردراپ‌ها بر اساس درجه سختی و ویژگی‌های دیگر

۴. سایت AidropKing.io

سایت AidropKing.io
منبع: coincodex

AidropKing.io یکی دیگر از سایت‌هایی است که تقریبا تمامی ایردراپ‌های حوزه ارز دیجیتال را لیست می‌کند. در این سایت می‌توان ایردراپ‌ها را بر اساس ویژگی‌های مختلف مثل رتبه جامعه کاربری، ارزش تخمینی و شبکه‌های اجتماعی موردنیاز برای مشارکت، مرتب‌سازی کرد.

یکی از ویژگی‌های عالی این سایت ارائه اطلاعات کامل و راهنمای قدم‌به‌قدم برای تمامی ایردراپ‌های معرفی‌شده است که کمک می‌کند پاداش دریافتی خود را به حداکثر برسانید. این شرکت در شبکه‌های اجتماعی نیز فعالیت موثری دارد. گروه تلگرام این پلتفرم بیش از ۱۰۰,۰۰۰ نفر عضو دارد و بالغ بر ۵۰,۰۰۰ نفر حساب توییتر این سایت را دنبال می‌کنند.

مهم‌ترین ویژگی‌های AidropKing.io

 • دارای آسان‌ترین رابط کاربری در بین تمام سایت‌های قبلی.
 • قابلیت راه‌دهی به ایردراپ‌ها توسط کاربران و تشکیل یک منبع رتبه‌بندی کامیونیتی‌‌محور.
 • دارای جامعه کاربری فعال در تلگرام و توییتر و یک تالار گفتگوی مجزا برای هر ایردراپ.

۵. سایت ایردراپ باب (AirDropBob)

سایت AirDropBob
منبع: coincodex

پلتفرم AirDropBob یک سایت معرفی ایردراپ با طراحی جالب است که در آن می‌توانید جدیدترین ایردراپ‌ها را مشاهده کنید و پروژه‌های مدنظر خود را با فیلترهای پیشرفته جستجو کنید. برای مثال می‌توانید فقط به‌دنبال ایردراپ‌های فعالی بگردید که بر بستر بلاک چین اتریوم هستند.

این پلتفرم در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شده و تاکنون صدها Airdrop مختلف را لیست کرده است. برای امنیت بیشتر، تیم AirDropBob ایردراپ‌های تایید‌شده توسط خودشان را با تگ‌های Verified (تایید شده) مشخص می‌کنند. این سایت یک تقویم کاربردی نیز دارد که کاربران به‌وسیله آن می‌توانند برای ایردراپ‌های موردعلاقه خود هشدار بگذارند.

مهم‌ترین ویژگی‌های AirDropBob:

 • رابط کاربری ساده و گزینه‌های زیاد برای فیلتر کردن ایردراپ‌ها
 • نشان دادن اطلاعات اصلی ایردراپ‌ها در لیست کل
 • ارسال نوتیفیکیشن و اطلاع‌رسانی پروژه‌های موردعلاقه کاربران

جوانب امنیتی را رعایت کنید

اخیرا حساب‌های زیادی دیده شده است که پروفایل شرکت‌ها و شخصیت‌های معروف دنیای ارز دیجیتال مثل ایلان ماسک یا ویتالیک بوترین را جعل کرده و با این حساب‌ها کلاهبرداری می‌کنند. همیشه یادتان باشد که تمام ایردراپ‌ها رایگان هستند. نهایتا شما برای دریافت برخی ایردراپ‌‌ها باید تراکنش‌هایی روی شبکه مورد نظر انجام دهید و میزانی کارمزد شبکه بپردازید.

اگر کسی از شما خواست که برای دریافت توکن رایگان مقداری پول بفرستید یا کلید خصوصی کیف پول را به آن‌ها بدهید، قطعا با یک کلاهبرداری طرف هستید. حواستان باشد اطلاعات شخصی و حساس خود را به بهانه‌های مختلف در اختیار افراد سودجو قرار ندهید.

جمع‌بندی

ایردراپ‌ (Airdrop) ارز دیجیتال یکی از روش‌های اهدای توکن رایگان است که توسط پروژه‌ها یا شرکت‌های ارز دیجیتال و با هدف بازاریابی و شناساندن بیشتر پروژه انجام می‌شود. ایردراپ‌ها معمولا رایگان هستند و اغلب از کاربران می‌خواهند که در شبکه‌های اجتماعی یا اکوسیستم پروژه مشارکت داشته باشند. در این مطلب ۵ سایت معرفی ایردراپ برتر را به شما معرفی کردیم که برای پیدا کردن Airdropهای جدید ارز دیجیتال می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. نظر شما درباره سایت‌های معرفی‌شده چیست؟ کدام سایت بهتر و کاربردی‌تر است؟ لطفا دیدگاه خود را با ما به‌اشتراک بگذارید.

منبع
coincodex

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا