مبتدی مقالات عمومی

۵ روش برتر برای تبلیغ ارزهای دیجیتال

هنگامی که به روش‌های تبلیغاتی برای محصولات کریپتویی فکر می‌کنید، احتمالا جدیدترین فناوری‌ها به ذهنتان خطور می‌کند. با این وجود، ابزارهای تبلیغاتی که پروژه‌ها برای معرفی خود استفاده می‌کنند، تفاوت چندانی با رسانه‌های سنتی ندارد. اما چرا سراغ مدرن‌ترین و جدیدترین روش‌های تبلیغاتی کریپتو نرویم؟ مثلا شرکت‌های فناوری مانند گوگل، به صرافی‌های ارز دیجیتال اجازه می‌دهند تحت شرایط خاصی تبلیغ کنند. در این مقاله از میهن‌بلاکچین ۵ روش برتر تبلیغ ارزهای دیجیتال را به شما معرفی می‌کنیم.

روش‌های موثر برای تبلیغ ارزهای دیجیتال

۵ روش برتر تبلیغ ارز دیجیتال

انتخاب یک روش مناسب و کاربردی در رسیدن شما به هدفتان بسیار اهمیت دارد. در اینجا قصد داریم شما را با ۵ مورد از برترین روش‌های تبلیغاتی کریپتو آشنا کنیم. به طور کلی چند روش برای تبلیغ ارزهای دیجیتال وجود دارد که در ادامه به معرفی و بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

شبکه‌های تبلیغاتی کریپتو

شبکه‌های تبلیغات کریپتو مشابه شبکه‌های تبلیغاتی سنتی هستند، با این تفاوت که از پروژه‌های مرتبط با رمزارز پشتیبانی می‌کنند. این شبکه‌ها ترکیبی از تبلیغات بومی، تبلیغات بنری و محتوای اسپانسر‌ شده یا مشارکتی هستند.

تبلیغات کریپتو در رسانه‌های اجتماعی

تبلیغات کریپتو در رسانه‌های اجتماعی

برای اینکه یک پروژه کریپتو سر و صدا ایجاد کند، فعال بودن آن در شبکه‌های اجتماعی ضروری است. اکثر پروژه‌های رمزنگاری در پلتفرم‌های اجتماعی نظیر Reddit ،Facebook ،Discord ،Telegram ،Instagram یا Twitter فعالیت دارند. فعالیت مجازی برای اینکه به مخاطبان هدف بفهمانید پروژه ارز دیجیتال ارزش سرمایه‌گذاری دارد یا نه، به تنهایی کافی نیست. هرچه اطلاعات بیشتری در اختیار سرمایه گذاران باشد، بهتر است. آنچه مهم است، تعامل منظم با جامعه‌ی کاربران است. پروژه‌هایی که در رسانه‌های اجتماعی نیستند، در معرض خطر این هستند که به عنوان پروژه کلاهبرداری تلقی شوند. تعامل با جامعه و سرمایه‌گذاران برای موفقیت یک پروژه رمزنگاری بسیار مهم است.

تبلیغات و اطلاع‌رسانی در تلگرام

تبلیغ ارز دیجیتال در تلگرام

تلگرام یک رسانه‌ی اجتماعی بسیار قدرتمند برای تبلیغات کریپتویی است. پروژه‌ها می‌توانند در تلگرام، گروه‌های به‌روز‌رسانی، چت‌های اجتماعی و ربات‌ ایجاد کنند. این امر کمک می‌کند سرمایه‌گذاران فعلی و آینده‌ی یک پروژه در مورد تمام فعالیت‌های تجاری مطلع شوند. تلگرام همچنین به عنوان یک مرکز پشتیبانی برای اعضای جامعه عمل می‌کند.

هر پلتفرم رسانه‌ی اجتماعی قوانین متفاوتی در مورد تبلیغات پروژه‌های رمزنگاری و ارزهای دیجیتال دارد. برنامه‌ی TikTok (یک پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدئو) که زمانی برای تبلیغ ارز دیجیتال بسیار محبوب بود، تبلیغات رمزنگاری را محدود کرده است.

به‌علاوه چندین کشور در سراسر جهان از جمله آمریکای شمالی، آمریکای لاتین، اروپا، بریتانیا، اسرائیل و سایر کشورها، تبلیغات کریپتو را ممنوع کرده‌اند؛ بنابراین، استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای آگاهی‌سازی از برند و مشارکت افراد مهم است. برای موفقیت تبلیغ، به‌روز بودن اطلاعات در مورد قوانین و مقررات تبلیغ ارزهای دیجیتال بسیار مهم است.

مصاحبه‌ها و پادکست‌های کریپتویی

نقش پادکست‌ها در تبلیغات ارز دیجیتال

پادکست‌ها روشی فوق‌العاده موثر برای ارتباط با جامعه جهانی ارزهای دیجیتال هستند. پادکست‌ها همچنین شکلی پویا از تبلیغات رمزنگاری هستند که مدیران پروژه می‌توانند اسپانسر یک قسمت از پادکست شوند، در مصاحبه شرکت کنند یا یک تبلیغ میان برنامه‌ای انجام دهند.

در سال‌های اخیر، محتوای صوتی به دلیل نداشتن محدودیت زمانی و مکانی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. اپیزودها تا زمانی که خود پلتفرم پادکست در کشور مورد نظر در دسترس باشد، در هر زمانی از روز و از هر مکانی قابل دسترسی هستند. پادکست‌ها جنبه آموزشی و اطلاع‌رسانی دارند. این امر به پروژه کریپتو این فرصت را می‌دهد که با مخاطبان فعلی خود و همچنین با سرمایه‌گذاران آینده ارتباط برقرار کند.

تقویم رویدادهای مهم ارز دیجیتال

تبلیغ یک پروژه رمزنگاری در تقویم رویدادهای کریپتویی یک راه استراتژیک برای دستیابی به اهداف بازاریابی پروژه است. برای مثال، تبلیغ‌کنندگان کریپتو می‌توانند یک عرضه اولیه (ICO) را با قرار گرفتن در تقویم رویدادهای کریپتویی یک وب‌سایت تبلیغ کنند. در این روش وب سایت پروژه کریپتو را می توان در محل رویداد تقویم پیوند داد یا حتی می‌توان از آن برای تبلیغ کنفرانس‌های کریپتویی که پروژه از آن‌ها میزبانی می‌کند، استفاده کرد. به هر جهت تبلیغ‌کنندگان می‌توانند با قرار دادن تبلیغات کریپتو در تقویم رویدادهای دیجیتال، سود زیادی ببرند.

مصاحبه با خبرگزاری‌های کریپتویی

یک آژانس خبری ارز دیجیتال می‌تواند به تحقق اهداف تبلیغاتی یک پروژه رمزنگاری کمک کند. برنامه‌های پرسش و پاسخ (AMA) نیز تعاملی و جذاب هستند. AMA ابزاری موثر برای تبلیغات کریپتو است، زیرا مالک پروژه می‌تواند اطلاعات استراتژیک پروژه را به مخاطبان جدید رمزارز منتقل کند. در این روش تعدادی سوال از پیش انتخاب‌شده مطرح می‌شود و فرد با پاسخ دادن به این سوالات به گسترش مخاطبان پروژه و ایجاد آگاهی در میان مشتریان و سرمایه‌گذاران آینده کمک می‌کند.

سایر روش‌های تبلیغاتی کریپتو

علاوه‌بر روش‌هایی که در بالا گفته شد، روش‌های موثر دیگری نیز برای تبلیغات پروژه‌های کریپتویی و ارائه‌دهندگان خدمات با اهداف مختلف وجود دارد.

تبلیغات صرافی‌های رمزارز در گوگل

تبلیغ صرافی رمزارز در گوگل

بعید است که بازاریابی دیجیتال بدون کمک گوگل دوام بیاورد. اما موتور جستجوگر گوگل کار را برای تبلیغات کریپتو کمی سخت‌ کرده است. Support Google می‎‌ګوید هرکسی که بخواهد محصولات مالی پیچیده سوداگرانه را که شامل مبادلات ارزهای دیجیتال می‌شود، تبلیغ کند، می‌تواند این کار را پس از دریافت گواهی از Google، از طریق Google Ads انجام دهد. همه محصولات، تبلیغات و صفحات پروژه باید الزامات قانونی کشوری را که صرافی در تلاش است برای آن گواهی دریافت کند، رعایت کند. با توجه به Google Support، همه قالب‌ها و افزونه‌های تبلیغات نیاز به گواهی دارند.

سیاست متا در قبال تبلیغ ارزهای دیجیتال

تبلیغ کریپتو در فیسبوک

فیسبوک اخیرا از تصمیم خود مبنی بر ممنوعیت تبلیغ ارزهای دیجیتال عقب‌نشینی کرده‌است. با این حال، قوانین سختگیرانه‌ای برای تبلیغ‌کنندگانی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند وجود دارد. متا، شرکت مادر فیسبوک، شرایط سخت‌گیرانه‌ای برای تبلیغات کریپتو از جمله تبلیغات پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال، نرم‌افزارها، خدمات و محصولات کسب درآمد، فروش، مبادله یا سهام‌داری ارزهای دیجیتال دارد. در حال حاضر پروژه های NFT نیازی به درخواست و تایید واجد شرایط بودن ندارند.

اساسا فرآیند تبلیغ محصولات و خدمات ارزهای دیجیتال از طریق فیس‌بوک دو مرحله دارد:

  • فراهم کردن لزومات و شرایط
  • ارسال درخواست در صورت واجد شرایط شدن

سخن نهایی

همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، تبلیغ ارزهای دیجیتال باید استراتژیک و فکرشده باشد. اولا پروژه‌ها باید با انواع روش‌های تبلیغاتی اعم از رسانه‌های اجتماعی، پادکست، شرکت در رویدادهای پرسش و پاسخ آشنایی داشته باشند. ثانیا باید قوانین و الزامات هر یک از پلتفرم‌های تبلیغاتی را بشناسند.

شما چه روش‌های دیگری برای تبلیغ ارزهای دیجیتال می‌شناسید؟ به‌نظر شما کدام پروژه‌ها به مارکتینگ و بازاریابی خود اهمیت بیشتری می‌دهند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا