اخبار اتریوم

شرط بندی روی کاهش قیمت اتر به بالاترین حد خود رسید!

طبق گزارش صرافی (اکسچنج) ارز دیجیتال بیتفینکس، تعداد فروش استقراضی (short) اتر (ETH) طی معاملات روز جمعه به بیشترین حد خود رسیده است.

در ساعت ۱۰ صبح روز جمعه تعداد فروش استقراضی اتر/دلار از ۲۰۲,۸۵۴ گذشت و به مقدار جدید ۲۰۸,۶۸۹ دست یافت. اتر دومین ارز دیجیتال دنیا از نظر ارزش بازار می‌باشد.

نمودار جدید، رشد ۸۱.۹۶ درصدی نسبت به هفته قبل و رشد ۱۶۲ درصدی از اواسط آگوست را نشان می‌دهد. این اتفاق هفته نامساعدی را برای کل بازار ارز دبجیتال و اتر به همراه داشته است. از اوایل ماه سپتامبر بیت کوین (BTC) بیش از ۱۱۰۰ دلار یعنی تقریبا ۱۵ درصد کاهش قیمت داشته است. در آن زمان، بیش از ۴۰ میلیارد دلار از ارزش بازار کل ارزهای دیجیتال فرو ریخت.

ارزهای دیجیتال تمایل دارند راهی که بیت کوین رفته است را دنبال کنند و اتر هم از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. طبق شاخص قیمت اتر در CoinDesk، اتر سه روز پیش در صرافی ها ۲۸۷ دلار بود اما امروز ۲۲۰ دلار معامله می‌شود.

در کل این بازه ریزش قیمت، اتر بیش از ۸۰ درصد کاهش داشته است. بیشترین قیمت اتر حدود ۱۲۰۰ دلار بود، پس بدون شک تعجب برانگیز نیست که اعتماد سرمایه گذاران به اتر اینقدر کاهش پیدا کند.

هنگامی که فروش استقراضی زیاد می شود، یک سرمایه گذار زیرک باید احتمال فشار کوتاهی بر بازار را در نظر بگیرد.

هنگامی که میزان فروش های استقراضی زیاد باشد، افزایش قیمت می‌تواند منجر شود که این فروش های استقراضی، متوقف شوند تا ضرر کمتری برسد. از آنجایی که تنها راه متوقف کردن فروش استقراضی بازخرید ارز دیجیتال است، امکان دارد که اتر شاهد افزایش قیمت سریع باشد که به آن اسکوییز یا فشار ناگهانی می‌گویند.

فروش استقراضی اتر

همانطور که در نمودار بالا دیده می شود، فراوانی فروش استقراضی در ماه ژوئن و جولای نتوانست هیچ نوع فشار ناگهانی به وجود آورد. در آن زمان خرید استقراضی در سطح بسیار پایین قرار داشت.

نظر شما چیست؟ آیا اتر می‌تواند خود را نجات دهد؟

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا