اخبار آلتکویناخبار عمومی

جزییات فرمان اجرایی رمزارزها توسط کاخ سفید تایید شد

کاخ سفید روز چهارشنبه جزییات دستور اجرایی جو بایدن در رابطه با دارایی‌های دیجیتال را تایید کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از The White House، دارایی‌های دیجیتال شامل رمزارزها طی سال‌های اخیر شاهد رشد چشمگیری بوده‌اند و ماه نوامبر سال گذشته، ارزش بازار آن از مرز ۳ تریلیون دلار عبور کرد. این موضوع در حالی است که ارزش بازار رمزارزها پنج سال قبل فقط ۱۴ میلیارد دلار بود. امروز شاهد امضا کردن فرمان اجرایی در رابطه با رمزارزها توسط جو بایدن ریاست جمهوری آمریکا، هستیم. آنچه در این مطلب مطالعه می‌کنید توضیحات کاخ سفید در خصوص فرمان اجرایی رمزارزها است:

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که تقریبا ۱۶٪ از افراد بزرگسال آمریکایی (تقریبا معادل با ۴۰ میلیون نفر) به سرمایه‌گذاری، معامله یا استفاده از رمزارزها پرداخته‌اند. بیش از ۱۰۰ کشور در حال بررسی یا آغاز برنامه رمزارز بانک مرکزی (CBDC) خود هستند. CBDC شکل دیجیتال ارز ملی یک کشور محسوب می‌شود.

ظهور دارایی‌های دیجیتال، فرصتی برای تقویت برتری کشور آمریکا در سیستم امور مالی جهانی و عرصه فناوری ایجاد کرده است، اما تاثیرات مهمی نیز بر محافظت از مشتریان، ثبات امور مالی، امنیت ملی و خطرات زیست‌محیطی داشته است. آمریکا باید برتری خود در عرصه فناوری را در این حوزه روبه‌رشد حفظ و از نوآوری‌ها حمایت کند، در حالی که خطرات مرتبط با مشتریان، کسب‌وکارها، سیستم امور مالی و محیط‌زیست را کاهش دهد. آمریکا باید نقش برتر در تعاملات بین‌المللی و نظارت جهانی بر دارایی‌های دیجیتال مطابق با ارزش‌های موجود و رقابت‌های بین‌المللی را داشته باشد.

به همین دلایل است که امروز جو بایدن، رییس جمهور آمریکا فرمان اجرایی را امضا می‌کند که گویای رویکرد دولتی و همه‌جانبه در خصوص رسیدگی به خطرات و مزایای بالقوه دارایی‌های دیجیتال همچون رمزارزها و فناوری‌های موجود در آنها است. این فرمان، سیاست‌های ملی در قبال دارایی‌های دیجیتال را در ۶ اولویت مختلف توضیح داده است. این ۶ حوزه عبارتند از:

 • محافظت از مصرف کننده و سرمایه‌گذاران
 • ثبات امور مالی
 • تامین مالی فعالیت‌های مجرمانه
 • رهبری آمریکا در سیستم مالی جهان و اقتصاد رقابتی
 • شمول مالی (در دسترس قرار دادن خدمات و محصولات مالی برای اشخاص و کسب و کارها)
 • نوآوری مسئولانه

این فرمان اجرایی مرتبط با رمزارزها به طور ویژه، اقدامات زیر را در دستور کار خود قرار می‌دهد:

 • محافظت از مشتریان، سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارهای آمریکایی با هدایت وزارت خزانه‌داری و سایر آژانس‌ها به منظور ارزیابی و توسعه سیاست‌ها و توصیه‌های مرتبط و رسیدگی به تاثیرات حوزه روبه‌رشد رمزارزها و تغییر در بازارهای مالی برای مشتریان، سرمایه‌گذاران، کسب‌وکارها و رشد اقتصادی برابر و عادلانه. این فرمان هم‌چنین قانونگذاران را تشویق می‌کند تا از نظارت کافی و مناسب و محافظت از هرگونه خطرات مالی سیستمی ناشی از رمزارزها اطمینان حاصل کنند.
 • محافظت از ثبات مالی آمریکا و جهان و کاهش خطرات سیستمی با تشویق شورای نظارت بر ثبات مالی به منظور شناسایی و کاهش خطرات مالی و اقتصادی که به دلیل رمزارزها به وجود می‌آیند و توسعه سیاست‌ها و توصیه‌های مناسب به منظور رسیدگی به هرگونه شکاف قانونی.
 • کاهش خطرات مرتبط با امنیت ملی و تامین مالی مجرمانه که به دلیل استفاده غیرقانونی از رمزارزها به وجود می‌آیند. این امر با هدایت توجه و تمرکزی بی‌سابقه بر اقدامات هماهنگ در تمام آژانس‌های دولتی آمریکا محقق می‌شود و هدف آن، کاهش این خطرات است. فرمان اجرایی مرتبط با رمزارزها هم‌چنین آژانس‌های مختلف را هدایت می‌کند تا با هم‌پیمانان و شرکای آمریکا همکاری کنند تا اطمینان حاصل شود که چارچوب‌ها، قابلیت‌ها و همکاری‌های بین‌المللی، مطابق و پاسخگوی این خطرات باشد.
 • ارتقای برتری آمریکا در فناوری و رقابت اقتصادی به منظور منسجم ساختن و تقویت برتری آمریکا در سیستم امور مالی جهان. این امر با هدایت وزارت بازرگانی در جهت همکاری با تمام نهادهای دولتی آمریکا محقق می‌شود و هدف آن، ایجاد چارچوبی است که رقابت و برتری آمریکا در استفاده از فناوری‌های رمزارزها را به جلو هدایت کند. این چارچوب به عنوان اساسی برای آژانس‌ها عمل خواهد کرد و این نهادها باید چارچوب مذکور را به عنوان یک اولویت در سیاست، تحقیق و توسعه و رویکردهای عملیاتی در خصوص رمزارزها به کار بگیرند.
 • ترویج دسترسی عادلانه به خدمات مالی ایمن و مقرون به صرفه: نیاز مبرم به خدمات مالی ایمن و مقرون به صرفه و قابل دسترس به عنوان یکی از منافع ملی آمریکا باید رویکرد ما را نسبت به نوآوری دارایی‌های دیجیتال تغییر دهد. چنین دسترسی ایمنی به ویژه برای جوامعی که برای مدت مدید به خدمات مالی دسترسی کافی نداشته‌اند اهمیت دارد. وزیر خزانه‌داری با همکاری همه آژانس‌های مربوطه گزارشی در رابطه با آینده پول و سیستم‌های پرداختی شامل پیامدهای رشد اقتصادی، رشد و شمول مالی، امنیت ملی و میزان تاثیر نوآوری‌های تکنولوژیکی بر آن تهیه خواهد کرد.
 • حمایت از پیشرفت‌ فناوری و اطمینان از توسعه و استفاده مسئولانه از دارایی‌های دیجیتال: هدایت دولت آمریکا به سمت برداشتن گام‌های مشخص برای مطالعه و حمایت از پیشرفت فناوری در توسعه، طراحی و پیاده‌سازی مسئولانه سیستم‌های دارایی دیجیتال و در عین حال تلاش برای اولویت‌بندی حریم خصوصی، امنیت، مبارزه با استفاده غیرقانونی و کاهش اثرات مخرب بر محیط زیست.
 • توسعه رمزارز ملی آمریکا: در صورتی که صدور رمزارز ملی در راستای منافع ملی تلقی شود، فوریت باید در تحقیق و توسعه این پروژه قرار داده شود. این فرمان اجرایی مرتبط با رمزارزها همچنین فدرال رزرو را ملزم می‌کند تا به تحقیق، توسعه و ارزیابی خود برای ساخت CBDC از جمله توسعه طرحی برای اقدامات گسترده‌تر دولت آمریکا برای حمایت بیشتر ادامه دهد. این کار مشارکت آمریکا در آزمایش با چند کشور مختلف را در اولویت قرار داده و رهبری ما را در سطح بین‌المللی برای ترویج توسعه CBDC که با اولویت‌ها و ارزش‌های دموکراتیک آمریکا سازگار است تضمین می‌کند.

دولت به کار با آژانس‌ها و کنگره برای ایجاد سیاست‌های محافظ در برابر خطرات و هدایت نوآوری مسئولانه و همچنین همکاری با متحدان و شرکای خود برای توسعه قابلیت‌های بین‌المللی هماهنگ و مطابق با خطرات امنیت ملی ادامه می‌دهد و همکاری با بخش خصوصی برای مطالعه و حمایت از پیشرفت‌های فناوری در صنعت دارایی‌های دیجیتال را ادامه خواهد داد./ پایان پیام

صبح امروز وزارت خزانه‌داری آمریکا قبل از موعد بیانیه‌ای منتشر کرد که در پی آن، امیدها به فرمان اجرایی رییس جمهور آمریکا اوج گرفت و باعث شد قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها با رشد چشمگیری مواجه شود.

منبع
whitehouse

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا