اخبار خارجی

بیل گیتس: هیچ رمزارزی ندارم و سرمایه‌گذاری در این بازار را درست نمی‌دانم

بیل گیتس (Bill Gates)، صاحب شرکت مایکروسافت اعلام کرد در هیچ رمزارزی سرمایه‌گذاری نکرده است. او گفت برای سرمایه‌گذاری چیزهایی را انتخاب می‌کند که «خروجی با ارزش» دارند و دارایی‌های دیجیتال این‌گونه نیستند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، بیل گیتس، یکی از ثروتمندترین افراد جهان، در جلسه پرسش و پاسخ (AMA) در ردیت (Reddit) به سوالات جالبی پاسخ داد. این میلیاردر در پاسخ به این سوال که «آیا در بازار رمزارزها حضور دارد یا خیر» اظهار داشت از این نوع دارایی‌ها در اختیار ندارد و در ادامه تاکید کرد در چیزهایی با «خروجی ارزشمند» سرمایه‌گذاری می‌کند؛ مانند شرکت‌هایی که محصولات عالی می‌سازند و همین ارزش آن‌ها را توجیه می‌کند. او معتقد است که «ارز دیجیتال چیزی نیست جز تصور سرمایه‌گذار از این‌که دیگران چقدر حاضرند برای آن ارز خاص هزینه کنند و برخلاف سرمایه‌گذاری‌ها دیگر چیزی به جامعه اضافه نمی‌کند».

بیل گیتس در ابتدای سال ۲۰۲۱، پیش‌بینی کرد که ارزهای دیجیتال در نهایت به روش اصلی پرداخت تبدیل خواهند شد. با این حال در مورد بیت کوین دیدگاهی خنثی داشت و گفت که نه بیت کوین دارد و نه آن را شورت (فروش استقراضی) می‌کند. بیل گیتس، کمی پس از آن، به مردم هشدار داد که در مورد سرمایه‌گذاری در بیت کوین بسیار مراقب باشند و ممکن است ضررهای مالی شدیدی ببینند. او اظهار داشت «همه کسانی که از ایلان ماسک پول کمتری دارند (یعنی همه، چون ایلان ماسک از میان افراد معروف، ثروتمند ترین مرد جهان است)، باید قبل از پریدن درون دنیای کریپتو بسیار احتیاط کنند».

میلیاردرها به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ بیل گیتس در کدام دسته است؟

میلیاردرها نظرات بسیار متفاوتی در مورد رمزارزها دارند. حتی می‌توان آنها را به دو گروه تقسیم کرد. آن‌هایی که طرفدار رمزارزها هستند و کسانی که با آن مخالفند.

اردوی حامیان این تکنولوژی جدید مدت‌هاست که چهره‌های شناخته‌شده‌ای مانند جک دورسی، رییس سابق توییتر، را در خود دارد. کسی که این شرکت را ترک کرد تا روی شرکت جدید خود به نام بلاک (Square سابق) که روی بیت کوین تمرکز دارد، کار کند. ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، هم در این گروه قرار دارد که هر از چندگاهی با توییت‌های خود بازار را به لرزه در می‌آورد. در مورد جف بزوس (Jeff Bezos) گفته می‌شود که میلیون‌ها دلار در دارایی‌های رمزارزی سرمایه‌گذاری کرده است و در چند روز گذشته به طور فعال با بنیانگذار Dogecoin در تماس بوده است اما این اطلاعات را نمی‌توان تایید نهایی کرد.

از سوی دیگر، بیل گیتس به ائتلاف ضد کریپتو پیوسته است که اعضای آن، از جمله وارن بافت (Warren Buffet)، سرمایه‌گذار مشهور وال‌استریت، اصرار دارد که کریپتو حباب است و یک طرح پانزی پیش پا افتاده است. او چندی پیش گفته بود که حاضر نیست همه بیت کوین‌های موجود را حتی در ازای ۲۵ دلار بخرد.

تنها مرور زمان می‌تواند نشان دهد که کدام دسته موضع درستی داشته‌اند.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا