اخبار عمومی

۲ نماینده آمریکا لایحه جدیدی را برای اخراج گری گنسلر ارائه کردند

وارن دیویدسون (Warren Davidson)، یکی از نمایندگان آمریکا، لایحه جدیدی را تحت عنوان «تثبیت وضعیت کمیسیون بورس و اوراق بهادار» به مجلس نمایندگان این کشور معرفی کرده که یکی از مفاد اصلی آن اخراج گری گنسلر، رییس SEC، است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین تلگراف، دیویدسون معتقد است که گری گنسلر، در حال سوءاستفاده از قدرت خود است و در شرایط فعلی، از سرمایه‌گذاران آمریکایی محافظت نمی‌شود.

دیویدسون در بیانیه‌ای در این رابطه گفت:

بازارهای سرمایه آمریکا باید از روسای مستبد از جمله رییس فعلی کمیسیون بورس مصون بماند. به همین دلیل است که من این قانون را برای جلوگیری از سوءاستفاده مداوم از قدرت و محفاظت از بازارهای مالی معرفی می‌کنم. زمان اصلاحات واقعی و برکناری گری گنسلر فرا رسیده است.

دیویدسون اوایل سال جاری در پاسخ به توییت پاول گروال (Paul Grewal)، مدیر بخش حقوقی صرافی کوین بیس، از تصمیم خود برای معرفی این لایحه صحبت کرده بود. تام امر (Tom Emmer)، دیگر نماینده نویسنده لایحه مذکور در این رابطه اظهار داشت:

تغییرات ایجادشده در لایحه تثبیت وضعیت کمیسیون بورس اطمینان حاصل می‌کند که اولویت این آژانس محافظت از سرمایه‌گذاران است؛ نه پیروی از روسای بی‌پروای آن.

گزارش فاکس نیوز هم نشان می‌دهد که بنابر این لایحه، گنسلر از سمت خود برکنار می‌شود و قدرت بین رییس کمیسیون بورس و سایر کمیسرها توزیع می‌گردد. علاوه بر این، یک کمیسر ششم هم به این آژانس اضافه می‌شود تا هیچ حزبی نتواند اکثر قدرت آن را در اختیار داشته باشد. گفتنی است که در این لایحه، سمت جدیدی به نام «مدیر اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار» هم تعریف شده است.

اگرچه در این لایحه اشاره مستقیمی به رمزارزها نشده است، دیویدسون و ایمر هردو از طرفداران این صنعت هستند و نسبت به نحوه ریاست گری گنسلر انتقاد دارند. برای مثال، ایمر پیش از این گنسلر را «قانون‌گذار ریاکار» خطاب کرده بود. دیویدسون نیز نایب رییس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در رابطه با دارایی‌های دیجیتال و فناوری‌های مالی است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا