اخبار بیت کویناطلاعیه صرافی

معرفی توکن هم ارز بیت کوین بر روی بلاک چین بایننس!

بایننس (Binance)، صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال، دیروز در مقاله‌ای، BTCB، توکن هم ارز بیت کوین بر بستر بلاکچین اختصاصی بایننس، یعنی (Binance Chain) را معرفی کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

بر اساس این اعلامیه، این توکن BEP2 (استاندارد توکن‌های منتشر شده بر بستر بلاکچین بایننس) جدید در بایننس مبادله خواهد شد و همچنین در آینده بر روی صرافی غیرمتمرکز آن هم، یعنی Binance DEX در دسترس خواهد بود. به علاوه باید گفت که BTCB یکی از چندین توکن جفت شده با سایر ارزهای دیجیتال است که قرار است بر روی بلاکچین بایننس لانچ شود.

BTCB بنابه این مقاله قرار است پشتوانه ۱۰۰ درصدی بیت کوین داشته باشد و میزان این پشتوانه به راحتی در بلاکچین عمومی بیت کوین قابل رویت و تایید است. بایننس به این نکته اشاره می‌کند که استفاده از بیت کوین به عنوان پشتوانه این توکن جدید، از آنجاکه موجودی آدرس کیف پول‌ها بر بلاکچین عمومی بیت کوین در دسترس عموم قرار دارد، امکان حسابرسی از آن‌ها را برای همه راحت تر می‌کند:

بلاکچین در مقایسه با موجودی حساب‌های سنتی بانکی مربوط به تتر (Tether)، راه ساده‌تری برای حسابرسی از پشتوانه یک کریپتو را به ارمغان می‌اورد.

در صرافی بایننس، این توکن در ازای بیت کوین (BTC) قابل معامله خواهد بود و به کاربران امکان مبادله BTCB با کوین اصلی جفت شده با آن یعنی BTC را خواهد داد.

پست منتشر شده توسط بایننس توضیح می‌دهد که ایجاد توکن‌های جفت شده با سایر ارزهای دیجیتال بر روی بلاکچین بایننس (‌Binance Chain) به کاربران صرافی غیر متمرکز بایننس (‌Binance DEX) امکان دسترسی به توکن‌هایی که بلاکچین مختص به خودشون را دارند و بر روی Binance Chain وجود ندارند را داشته باشند.

به علاوه بایننس می‌گوید که افزایش تعداد توکن‌های موجود بر روی صرافی غیر متمرکز باینانس موجب افزایش حجم مبادلات و نقدپذیری آن ها می‌شود. اما هنوز این کمپانی تایید می‌کند که این روش غیر متمرکز بودن (Decentralization) را به خطر می‌اندازد.

اگرچه این روش متمرکزتر از روش مبادلات اتمی (Atomic Swap) است، اما این روش راحتی استفاده برای اکثر تریدرها را افزایش می‌دهد. و بیشتر تریدر‌ها به صرافی متمرکز باینانس هم برای نگهداری دارایی‌هایشان در آنجا اعتماد دارند.

دیروز هم Changpeng Zhao مدیر عامل بایننس در یک توئیت ظاهرا مرتبط، اعلام کرد که این صرافی، قصد دارد ۹۰۰۰ بیت کوین را منتقل کند. چند ساعت بعد CZ در یک توئیت دیگر تایید کرد که این دارایی‌ها ها به منظور قرار گرفتن به عنوان پشتوانه توکن BTCB جابجا شده‌اند.

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس، توکن با پشتوانه بیت کوین خود را معرفی کرد

بر اساس اخبار منتشر شده در اوایل ماه ژوئن، Binance DEX دسترسی کاربران ۲۹ کشور، از جمله ایران و آمریکا را به این صرافی غیر متمرکز بلوکه خواهد کرد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
10 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا