مبتدی مقالات عمومی

خرید یک شرکت در زمینه کارت‌های اعتباری رمزنگاری شده توسط بایننس !

صرافی بایننس (Binance) به هیات مدیره شرکت Swipe خواهد پیوست؛ اما این شرکت قادر است بدون وابستگی به بایننس فعالیت خود را ادامه دهد.

صرافی بایننس به عنوان بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال دنیا، دومین خریدش را در سال ۲۰۲۰ انجام داد. هر دوی این خریدها نشان‌دهنده علاقه بایننس به حوزه صدور کارت‌های اعتباری رمزنگاری شده هستند.

بایننس ابتدا در آوریل ۲۰۲۰ محبوب‌ترین وب سایت دنیای کریپتو یعنی CoinMarketCap‌ را خرید و بعد از آن هم شرکت Swipe را که در زمینه کارت‌های اعتباری کریپتو – فیات فعال است و در فیلیپین قرار دارد، خرید.

بایننس و Swipe در ۶ جولای این خرید و مالکیت را به طور رسمی اعلام کردند. آن‌ها هدف این همکاری جدید را توسعه و پذیرش ارز دیجیتال در دنیا با ایجاد فاصله بیشتر بین دارایی‌های دیجیتال و فیات توصیف کردند.

همکاری نزدیک بایننس و Swipe برای ساخت کارت اعتباری کریپتویی

بایننس صرافی ارز دیجیتال کوین مارکت کپ سواپ ارز فیات کریپتو

در حالی که در اطلاعیه‌های منتشر شده دقیقا گفته نشده که صرافی بایننس و Swipe قرار است برای صدور کارت‌های اعتباری با هم همکاری کنند، یکی از مدیران اجرایی Swipe گفته است که این مساله یکی از موارد مهم در همکاری ما به حساب می‌آید. John Khenneth مدیر اجرایی Swipe، در ۸ جولای در یک ایمیل به Cointelegraph نوشت که این دو شرکت با همکاری هم می‌خواهند برای نقاط مختلف جهان کارت‌های اعتباری کریپتویی تولید کنند.

هنوز مشخص نیست که مالکیت Swipe توسط صرافی بایننس ربطی به بایننس کارت (همان کارت اعتباری مخصوص بایننس که در آوریل ۲۰۲۰ معرفی شد) دارد یا نه. سخنگوی بایننس در مورد ارتباط احتمالی بین بایننس کارت و ایمیل Swipe به Cointelegraph توضیحی نداد و فقط بیان کرد که: در حال حاضر در مورد این مساله خبر جدیدی نداریم.

پشتیبانی بیش از ۲۰ ارز دیجیتال

بایننس صرافی ارز دیجیتال کوین مارکت کپ سواپ ارز فیات کریپتو

با تاکید بر این که Swipe قبل از واگذاری هم در حال فعالیت بوده است، Khenneth هم اعلام کرد که این شرکت تا قبل از این اتفاق بیشتر از ۲۰ ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کرد. این شرکت بعد از آن توکن BNB را هم به پلتفرم خود اضافه کرد. به این ترتیب کاربران از این به بعد می‌توانند توکن BNB را از طریق حساب بانکی، انتقال Swift و SEPA (یا همان Single Euro Payments Area) خرید و فروش کنند.

Joselito Lizarondo مدیر عامل Swipe در همین ارتباط به Cointelegraph می‌گوید:

اضافه شدن توکن BNB به پلتفرم Swipe باعث می‌شود جامعه بزرگ هولدرهای این توکن برای خرید و فروش و پرداخت بایننس کوین و یورو و سایر ارزها از سرویس‌های ما استفاده کنند. این باعث رشد کاربران ما در کنار رشد زنجیره توکن‌های بایننس می‌شود چرا که تصمیم داریم در آینده آن‌ها را با توجه به کاربران Binance اضافه کنیم.

کشورهای پشتیبانی شده

Swipe  اعلام کرده که بعد از شروع پروژه، توکن BNB از طریق سیستم SEPA توسط تمام اتحادیه اروپا و کشور انگلستان قابل خرید خواهد بود. در حال حاضر این سرویس در آمریکا در دسترس نیست و همچنین کیف پول Swipe هم فعلا در این کشور پشتیبانی نمی‌شود. هر چند که طبق اطلاعات منتشر شده در وب سایت Swipe، این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات در این کشور هم هست و ابتدا باید مجوزهای مربوطه تهیه شود و پروسه ثبت شرکت به اتمام برسد.

همانطور که به طور رسمی اعلام شد، در حال حاضر Swipe در ۳۱ کشور در منطقه اقتصادی اروپا فعال است و توسط Contis، عضور اصلی ویزای اروپا و دارنده مجوز پول الکترونیکی انگستان تایید شده است. Swipe همچنین ۲۰ ارز دیجیتال دیگر، تراکنش‌های فیات در اروپا، پوند انگلیس، دلار آمریکا و ون کره و پزوس فیلیپین را هم پشتیبانی می‌کند.

Swipe همچنان فعالیت مستقل خود را ادامه می‌دهد

همه جزییات خرید شرکت Swipe توسط Binance مثل خرید وب سایت CoinMarketCap، هنوز مشخص نشده است. در حالی که گفته می‌شود خرید CoinMarketCap با مبلغی در حدود ۴۰۰ میلیون دلار صورت گرفته، برخی گزارش‌ها می‌گویند که خرید Swipe، به همراه خرید اکثریت سهام این شرکت بوده است.

Swipe هم مثل CoinMarketCap مدعی است که با وجودی که مالکیت شرکت تغییر کرده است، آن‌ها همچنان می‌توانند فعالیت مستقل خود را ادامه دهند. Khenneth در این باره گفته است:

این قرارداد طوری نوشته شده که شرکت Swipe بتواند به طور مستقل خودش را اداره کند و در عین حال بایننس هم به اعضای هیات مدیره آن اضافه شود.

این قرارداد طوری نوشته شده که شرکت Swipe بتواند بطور مستقل خودش را اداره کند و در عین حال بایننس هم به اعضای هیات مدیره آن اضافه شود.

منبع
cointelegraphcoinmarketcap

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا