اخبار بیت کوین

رشد چشمگیر موجودی بیت کوین در بایننس؛ آیا فشار فروش بیشتر می‌شود؟

رشد چشمگیر موجودی بیت کوین در صرافی بایننس در هفته و ماه گذشته نگرانی‌هایی را در مورد افزایش فشار فروش ایجاد کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، آخرین داده‌های پایگاه تحلیل داده کوین‌گلس (Coinglass) نشان می‌دهد که موجودی بیت کوین صرافی بایننس در ۳۰ روز گذشته بیش از ۵۰٬۰۰۰ BTC (به ارزش تقریبی ۱.۵ میلیارد دلار) افزایش یافته است.

تغییرات موجودی بیت کوین صرافی‌ها
تغییرات موجودی بیت کوین صرافی‌ها؛ منبع: کوین گلس

با توجه به اینکه قیمت بیت کوین بر حسب دلار از اواسط مارچ تقریبا بدون توقف افزایش یافته است و به بالاترین سطح در چند ماهه اخیر رسیده است، بدون شک وسوسه فروش برای هولدهای بلندمدت و کوتاه مدت افزایش یافته است.

همچنین داده‌های پلتفرم تحلیلی کریپتو‌کوانت (CryptoQuant)، نشان می‌دهد که در مقایسه با ۱۰ مارچ (۱۹ اسفند) – زمانی که قیمت بیت کوین برای مدت کوتاهی حمایت ۲۰٬۰۰۰ دلار را آزمایش کرد – موجودی بیت کوین صرافی‌ها تقریبا ۱۰۰٬۰۰۰ عدد افزایش یافته است.

موجودی بیت کوین صرافی‌ها
موجودی بیت کوین در بایننس (منحنی بنفش)؛ منبع: کریپتوکوانت

البته باید توجه داشت که از این ۵۰ هزار بیت کوین ورودی به بایننس، ۲۲ هزار واحد آن تنها در هفته گذشته وارد شده است. در ضمن ذکر این نکته لازم است که این پدیده مختص به بایننس است و در یک ماه اخیر موجودی بیت کوین مجموع صرافی‌های متمرکز تنها ۱۸ هزار BTC افزایش یافته است.

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا