اخبار خارجی

بایننس اتریوم ارسال شده توسط هکرهای Upbit را مسدود کرد!

بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال از لحاظ حجم معاملات، ۱۳۷ اتر به ارزش ۲۷,۱۶۴ دلار ارسال شده توسط هکرهای آپ‌بیت (Upbit) را مسدود کرد.

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس سریعا به توییت Whale Alert در خصوص بسته اخیر سرمایه های سرقت شده واکنش نشان داد و گفت: بر روی آن کار می‌کنیم.

بررسی این انتقال توسط بایننس

طبق گفته ژائو، با‌یننس در حال حاضر با آپ‌بیت و مجریان قانون همکاری می‌کند تا ماهیت و مبدا خرابکارانه این تراکنش را شناسایی کنند.

پس از انجام بررسی های لازم، با‌یننس این موضوع را بررسی خواهد کرد که ارزهای دیجیتال سرقت شده را چگونه به آپ‌بیت برگرداند.

طبق گزارش U.Today، آپ‌بیت صرافی بزرگ ارز دیجیتال واقع در کره جنوبی در ماه نوامبر ۲۰۱۹ با هک ۵۱.۷ میلیون دلار اتریوم مواجه شد.

از آن زمان تاکنون، هکرها کوین های سرقت شده را مرتبا بین حساب های دیگر پخش می‌کردند و انتقال به با‌یننس آخرین نمونه انتقال این کوین ها بود.

موضع گیری در مقابل عوامل مخرب

اگرچه ژائو تایید کرده است که بعضی از کاربران شبکه های اجتماعی ممکن است در خصوص مسدودسازی این سرمایه ها از با‌یننس ایراد بگیرند، اما وی تاکید کرد که مقابله با عوامل مخرب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در ماه ژانویه ۲۰۱۹، با‌یننس ارزهای دیجیتال سرقت شده از صرافی کریپتوپیا (Cryptopia) را مسدود کرد. گفتنی است این صرافی تعطیل شده است.

خود صرافی بایننس نیز در ماه می ۲۰۱۹، به دلیل آسیب پذیری امنیتی شاهد هک ۴۰ میلیون دلاری بود.

هک در صرافی های ارز دیجیتال بزرگی همانند بایننس نیز امکان پذیر است پس بهتر است به جای نگهداری سرمایه خود در صرافی ها، کوین های خود را در کیف پول های سخت افزاری و یا نهایتا موبایلی نگهداری کنید.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا