اخبار عمومیاطلاعیه صرافی

بایننس نمی‌تواند در انگلستان اوراق مشتقه عرضه کند؛ سایر سرویس‌ها آزاد است

مرجع راهبردی امور مالی انگلستان (FCA) گفته است که بخش Binance Markets Limited از صرافی بایننس نمی‌تواند در کشور انگلستان، اوراق مشتقه ارائه دهد. اما بایننس گفت مشکلی وجود ندارد زیرا این موضوع در فعالیت آنها خللی ایجاد نمی‌کند.

روز گذشته FCA به بایننس هشدار داد و صراحتا عنوان کرد که بایننس نمی‌تواند در این کشور به فعالیت بپردازد. FCA در این خصوص گفت:

به دلیل تحمیل الزامات و پیش‌نیازها از جانب FCA، در حال حاضر Binance Markets Limited تا زمانی که اجازه کتبی FCA را نداشته باشد حق انجام هرگونه فعالیتی را ندارد. هیچکدام از نهادهای Binance Group هیچگونه مجوزی برای انجام فعالیت قانونی در انگلستان ندارند.

بایننس نمی‌تواند در انگلستان اوراق مشتقه ارائه دهد

طبق اطلاعیه رسمی FCA، ارائه اوراق مشتقه برای بایننس به شدت ممنوع است زیرا از جانب FCA به عنوان محصولات قانونگذاری‌شده در نظر گرفته می‌شود.

بدین ترتیب، طبق قانون انگلستان، هر شرکتی مثل بایننس که بخواهد اوراق مشتقه نظیر قراردادهای آتی، تبادل‌ها، قراردادهای آپشن یا حق اختیار یا سهام توکنی‌شده ارائه دهد باید ثبت شود و مجوزهای مربوطه را داشته باشد.

اوراق مشتقه نوعی اوراق بهادار است که در آن، طرفین موافقت می‌کنند که ارزش اوراق به دارایی موردنظر بستگی دارد. برای مثال، قیمت سهام تسلا یا قیمت بیت کوین در مقطع زمانی مشخص.

اوراق مشتقه بایننس

بایننس هم‌‌چنین موظف است در شبکه‌های اجتماعی و وبسایت خود اعلام کند بایننس مجوز انجام هیچگونه فعالیت قانونی در انگلستان ندارد.

هرچند، FCA اذعان داشته است که این محدودیت فقط بر روی محصولات اوراق مشتقه اعمال می‌شود و معاملات نقدی رمزارزها خارج از حیطه قانونی آنها است.

بایننس: چیزی تغییر نکرده است

اگرچه این اطلاعیه در نگاه اول بسیار نگران‌کننده به نظر می‌رسد اما شرایط فعالیت‌های کنونی بایننس را تغییر آنچنانی نمی‌دهد.

بایننس در کشور انگلستان اوراق مشتقه ارائه نمی‌دهد. با توجه به اینکه بایننس یک شرکت بین‌المللی است و خارج از انگلستان قرار دارد، قوانین این کشور بر تمام شرکت‌های Binance Group اعمال نمی‌شود.

هم‌چنین این نکته قابل ذکر است که مشتریان بایننس هم‌چنان می‌توانند از این پلتفرم استفاده کنند و این موضوع را به خاطر داشته باشند که نهادهای انگلستان هنگام وقوع هرگونه اتفاقی، تعهدی به محافظت از آنها ندارد.

بایننس در توییتر پاسخ داد و اعلام کرد که اطلاعیه FCA در مورد اوراق مشتقه تاثیر مستقیم بر سرویس‌های این صرافی ندارد و رابطه بایننس با کاربران خود تغییری نکرده است.

بایننس بیان کرده است که Binance Markets Limited در کل یک نهاد دیگر به حساب می‌آید و در حال حاضر نیز فعالیتی ندارد. بدین ترتیب، هشدار FCA بر روی هیچکدام از شعبه‌های بایننس اعمال نمی‌شود.

بنابراین جای نگرانی وجود ندارد و به نظر می‌رسد معامله‌گران نیز از این موضوع مطلع هستند. این موضوع منجر به ایجاد ترس در بازار نشد و حتی بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته افزایش قیمت بیش از ۴ درصدی داشت.

بایننس در صفحه رسمی توییتر خود اعلام کرد:

ما از گزارشات اخیر درباره اطلاعیه FCA در رابطه با Binance Markets Limited مطلع هستیم. BML یک نهاد قانونی مجزا است و هیچگونه محصول یا سرویسی از طریق وبسایت Binance.com ارائه نمی‌دهد.

اطلاعیه FCA بر سرویس‌های بایننس تاثیر مستقیم ندارد. رابطه ما با کاربران تغییری نکرده است.

ما رویکرد مبتنی بر همکاری با قانونگذاران داریم و به تعهدات قانونی خود به شدت پایبند هستیم.

بایننس

تصمیم FCA درمورد موضوع اوراق مشتقه یک روز پس از آن منتشر شد که بایننس اعلام کرده بود از یک بازار مهم دیگر خارج خواهد شد. کاربران ایالت انتاریو در کانادا با ۱۵ میلیون نفر جمعیت تا پایان سال مهلت دارند تا از تمام وضعیت‌های معاملاتی خود خارج شوند.

بایننس روز جمعه به کاربران خود اطلاع داد که ایالت انتاریو به یکی از مناطق محدود برای فعالیت‌های بایننس تبدیل شده است. اگرچه بایننس دلیل این موضوع را بیان نکرده است اما به نظر می‌رسد سرکوبی صرافی رمزارزها توسط کمیسیون اوراق بهادار انتاریو نقش مهمی در این تصمیم ایفا کرده باشد.

کمیسیون اوراق بهادار انتاریو اقداماتی علیه شرکت‌های مادر صرافی‌های کوکوین (KuCoin) و پولونیکس (Poloniex) به جرم نقض قوانین اوراق بهادار انجام داده است. اوایل ماه جاری، OSC گفته بود که به همین دلیل، از صرافی Bybit نیز پرونده تشکیل خواهد داد.

از صرافی رمز ارزها به عنوان کیف پول استفاده نکنید

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا