اخبار خارجی

رویترز: بایننس در ۲.۳۵ میلیارد دلار پولشویی نقش داشته است

خبرگزاری رویترز گزارشی را با عنوان «بایننس، فضایی برای هکرها، کلاهبرداران و خلافکاران» منتشر کرده است که در آن مدعی شده بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ مبلغ ۲.۳۵ میلیارد دلار در صرافی بایننس پولشویی صورت گرفته است. مقامات بایننس این اتهام را رد کرده‌اند و آن را غیردقیق خوانده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دکریپت، رویترز در تهیه این گزارش از داده‌های شرکت‌های تحلیل بلاکچین چینالیسیس و کریستال بلاکچین کمک گرفته است تا پول‌های غیرقانونی را ردیابی کند.

پاتریک هیلمن (Patrick Hillman) مدیر ارشد ارتباطات صرافی بایننس در واکنش به این گزارش آن را غیردقیق خوانده است. هیلمن اشاره کرده که از صبح دوشنبه که این گزارش منتشر شده است، سیلی از اعلام حمایت‌ها و اقدامات قانونی بر علیه این اتهام از طرف همکاران فعال بایننس در مباحث قانونی در سراسر دنیا به راه افتاده است.

در این گزارش از اطلاعات قدیمی مربوط به سال ۲۰۱۹ استفاده شده است و به گواهی‌هایی استناد شده که مورد تایید قرار نگرفته‌اند.

این گزارش به ۷ اتفاق اشاره کرده است که در آن افراد پس از انجام اعمال مجرمانه، برای پاک کردن رد پول خود آن ررا به صرافی بایننس واریز کرده‌اند. سه مورد مهم اشاره شده در این گزارش عبارت‌اند از:

  • هک یکی از صرافی‌های کشور اسلواکی به نام اتربیس (Eterbase)
  • دارک‌نت هایدرا (Hydra) که در آن تجارت‌های غیرقانونی مانند مواد مخدر صورت می‌گرفت
  • ماجرای گروه هکری لازاروس (Lazarus) منتسب به کره شمالی که در جریان هک بریج شبکه رونین مبلغ ۶۲۵ میلیون دلار را به سرقت برد. چینالیسیس تخمین زده تاکنون این گروه چیزی نزدیک به ۱.۷۵ میلیارد دلار در فضای کریپتو سرقت انجام داده است.

هیلمن در مورد گروه لازاروس و واکنش صرافی بایننس افزود:

تیم امنیتی بایننس در جریان هک رونین، وجوه واریز شده به صرافی را شناسایی و بلوکه کرد. در جریان شناسایی این مبالغ افراد زیادی از تیم‌های مختلف بایننس همکاری داشته‌اند. در جریان هک اتربیس نیز ما همکاری نزدیکی با مدیران این صرافی داشتیم و برخی از خواسته‌های آن‌ها را انجام دادیم.

صرافی بایننس در آگوست ۲۰۲۱ (مرداد ۱۴۰۰) قوانین نظارتی و احراز هویت خود را سخت‌گیرانه‌تر کرد. داده‌های پلتفرم کریستال بلاکچین نشان می‌دهد دقیقا از همان زمان جریان پول‌های غیرقانونی به این صرافی به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است.

منبع
decrypttheblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا