اخبار خارجی

صرافی بایننس به دور زدن قوانین آمریکا متهم شد؛ مدیر بایننس این اعدا را تکذیب کرد

فوربز روز پنج‌شنبه با اشاره به مدارک مرتبط به سال ۲۰۱۸ که به دست آورده است گزارش داد صرافی ارز دیجیتال بایننس برنامه تجاری برای کسب سود از بازار آمریکا ایجاد کرده است، در حالی که در صدد اجتناب از موشکافی‌های قانونی این کشور است.

اطلاعات افشاشده به نهاد تای‌چی (Tai Chi) اشاره می‌کند که درآمدها را از طریق شبکه‌ای از شرکت‌های مختلف و بدون آنکه باینَنس مورد بررسی دقیق قانونگذاران قرار بگیرد، به این صرافی انتقال خواهد داد.

هنگامی‌ که از سخنگوی باینَنس در خصوص این موضوع سوال پرسیده شد، وی به توییت‌های چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس اشاره کرد. ژائو گزارش فوربز را بی‌اساس خواند و بیان کرد که بایننس از تمام قوانین محلی کشورها شامل کشور آمریکا پیروی می‌کند. ژائو گفت هرکسی می‌تواند یک سند استراتژی تهیه کند، اما این موضوع بدان معنا نیست که باینَنس از آنها پیروی خواهد کرد.

بایننس

طبق گزارش فوربز، واسطه آمریکایی Binance.US تحت ساختار شرکتی مشابه با شبکه تای‌چی فعالیت می‌کند. کاترین کولی (Catherine Cooley) مدیرعامل Binance.US مدت‌ها است درباره مالکیت Binance.US اظهارنظری بیان نمی‌کند.

بایننس در ماه ژوئن ۲۰۱۹ برنامه‌های خود برای عرضه صرافی آمریکایی ثبت شده در شبکه مبارزه با جرایم مالی (FinCEN) را عنوان کرد. باینَنس روز بعد، مقررات استفاده از سرویس‌های خود را به‌روزرسانی کرد تا مانع از دسترسی کاربران آمریکایی به سایت اصلی باینَنس شود.

فوربز بیان کرده است که سند تای‌چی، استفاده استراتژیک از VPN (شبکه شخصی مجازی) را به منظور پشت‌سر گذاشتن کمیسیون بورس و اوراق بهادار و سازمان خدمات مالی ایالت نیویورک عنوان کرده است. فوربز در ادامه مدعی شده است که این سند، شامل جزییات استراتژی کنار گذاشتن قانونگذاران آمریکا است.

باینَنس در گذشته در کشور مالت واقع بود، اما مکان دفتر مرکزی آن مشخص نیست.

طی پاسخی که یک ساعت پس از انتشار این مقاله داده شد، چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس بسیاری از ادعاهای موجود را رد و تکذیب و بیان کرد که این سند افشاشده توسط کارمندان باینَنس ایجاد نشده است. وی گفت:

بایننس همواره در سیطره قانون به فعالیت پرداخته است. ما این سند و اتهامات آن را تایید نمی‌کنیم.

ژائو مدعی شد این نکته که بایننس چندین صرافی در کشورهای مختلف افتتاح کرده است شاهدی بر این مدعا است که تمایل دارد تا با اخذ مجوزهای مناسب، مطابق با چارچوب‌های قانونی به فعالیت بپردازد و همکاری‌های منسجمی با مجریان قانون در سراسر جهان دارد. ژائو گفت فعالیت‌ها و اقدامات بایننس در آمریکا، محدودیت‌های بسیار قوی و رویه‌های خاصی دارد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا