اخبار خارجی

بایننس به مسأله حمله به نقدینگی قراردادهای آتی USD/ETH می‌پردازد

آرون گونگ (Aaron Gong) نایب رییس بخش قراردادهای آتی بایننس در توییت اخیر به مسأله حمله به نقدینگی قراردادهای آتی دائمی USD/ETH پرداخت.

بایننس - ETHUSD

گونگ در این توییت نوشت بایننس معتقد است این حمله، یک خرابکاری عمدی از جانب رقبای با‌یننس است. وی در این خصوص گفت:

این حمله به قراردادهای آتی دائمی اتر و توسط یک معامله کننده انجام شده است. ما معتقدیم این حمله، خرابکاری عمدی از جانب رقبای بایننس است. معامله کننده مورد نظر سرمایه بسیار زیادی از دست داده است. اما منجر به فعال شدن سایر سفارشات استاپ شده است.

با توجه به وضعیت دفتر سفارشات، بسیاری از افراد معتقدند که بعید است یک معامله کننده بتواند این حمله را انجام دهد.

بایننس اعلام کرد تغییراتی انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که این شرایط دیگر رخ ندهد.

با‌یننس پیش فرض سفارشات استاپ را از آخرین قیمت (Last Price) به قیمت شاخص (Mark Price) تغییر خواهد داد تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کند. با‌یننس هم‌چنین محافظت از قیمت (Price Protection) را برای تمام سفارشات استاپ فعال خواهد کرد تا اگر اختلاف آخرین قیمت و قیمت شاخص بسیار زیاد باشد، سفارشات استاپ فعال خواهد شد.

با‌یننس هم‌چنین بیان کرد که بازارسازهای بیشتری را به ارائه نقدینگی تشویق خواهد کرد تا این شرایط دیگر رخ ندهد.

حجم معاملات اتر طی ۲۴ ساعت

نمودار فوق حجم معاملات اتر طی ۲۴ ساعت را نشان می‌دهد که در آن، در صرافی بایننس دومین حجم معاملات را به خود اختصاص داده است. هرچند، با‌یننس مدعی شده است که عدم وجود نقدینگی و تضعیف دفتر سفارشات از دلایل بالقوه بروز این مسأله بوده است.

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس نیز در خصوص این مسأله بیان کرد که تغییرات پیشنهادی درباره این مسأله، تاثیر چشمگیری بر کاربران قراردادهای آتی خواهد گذاشت.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا