متوسط سیستم‌های کسب درآمد

معرفی کامل لانچ پول (LaunchPool) و لانچ پد (LaunchPad) بایننس !

بیشتر کسانی که قصد ترید هر نوع رمز ارز از طریق یک صرافی را دارد، صرافی بایننس (Binance) را انتخاب می‌کند. پلتفرم‌های معاملاتی دیگری نیز وجود دارد؛ اما بایننس اهمیت و محبوبیت خاصی در بین تریدرها دارد. بایننس این محبوبیت را به دلیل نوآوری‌های خود به دست آورده است؛ نوآوری‌هایی مثل لانچ پول (LaunchPool) و لانچ پد (LaunchPad).

در این مقاله، قصد داریم به معرفی پلتفرم‌های محبوب و کاربردی لانچ پول و لانچ پد بپردازیم.

لانچ پول (LaunchPool) بایننس چیست؟

لانچ پول لانچ پد بایننس صرافی متمرکز جذب سرمایه ieo استیکینگ ییلد فارمینگ bnb busd

لانچ پول همانطور که از نامش پیداست، پلتفرمی برای راه اندازی و جمع‌آوری پروژه‌های کریپتویی است. لانچ پول به کاربران اجازه می‌دهد تا از توکن‌های خود برای فارمینگ استفاده کنند و یا توکن‌های جدید به دست آورند.

شما می‌توانید توکن‌های جدید را از طریق استیکینگ کوین‌های بایننس (BNB یا BUSD یا آلتکوین‌های مرتبط) به دست آورید. این کار مبتکرانه باعث می‌شود که شانس بیشتری برای افزایش قیمت کوین‌های بایننس وجود داشته باشد. این کار حتی می‌تواند باعث ایجاد برتری کوین‌های بایننس نسبت به دیگر رمز ارزها مثل اتریوم یا ریپل شود.

اولین پروژه‌ای که توکن‌های بایننس میزبان آن بودند، پروتکل Bella بود. کاربران می‌توانستند با استیکینگ BNB، BUSD یا ARPA در سه استخر مختلف، توکن‌های BEL‌ را فارم کنند. پس از فارم کردن مقدار قابل توجهی از توکن‌های BEL، بایننس این توکن را به منظور ایجاد جفت ارز با دیگر کوین‌های خود لیست کرد. این همچنین به کاربران کمک کرد تا پروتکل‌های دیفای جدید را فراهم کنند، تا توکن‌های جدید به دست آورند. دیفای در حال حاضر بیشترین تقاضا را دارد. توکن‌های دیفای سعی می‌کنند کل بازار رمز ارزها را به سمت غیرمتمرکز  بودن پیش ببرند.

لانچ پول پلتفرمی است برای استیکینگ ارزهای دیجیتال و دریافت پاداش. در پروتکل‌های دیفای، به این نوع از دریافت پاداش، ییلد فارمینگ (Yield Farming) می‌گویند.

برای استیکینگ در لانچ پول ، شما می‌توانید BNB، BUSD، ARPA و یا ONT استفاده کنید. هر کدام از این کوین‌ها استخرهای استیکینگ جداگانه دارند. مثلا پروژه Wing‌ از عرضه کل خود ۶.۵ درصد را، بدون زمان قفل شدن به استخر اختصاص داده است. با این وجود، اطلاعات این توکن در لانچ پول نشان می‌دهد که ۴.۳۳۳.۳۳۳ توکن WING در مدت زمان استیکینگ ۳۰ روزه وجود دارند.

زمانی که استیک می‌کنید، هیچ حداکثری وجود ندارد و نیازی به احراز هویت یا KYC نیست. همچنین، دارایی‌های استیک شده قفل نمی‌شوند و در هر زمانی می‌توانید آنها را برداشت کنید.

نکاتی که قبل از استفاده از لانچ پول باید بدانید

بایننس آپشن لانچ پول را در صفحه Savings خود معرفی کرد. پس اگر شخصی می‌خواهد در یک توکن سرمایه گذاری کند و یا آن را ترید کند، باید به صفحه Savings بایننس دسترسی داشته باشد؛ صفحه Flexible Savings که لیبل LaunchPool را دارد.

لانچ پول لانچ پد بایننس صرافی متمرکز جذب سرمایه ieo استیکینگ ییلد فارمینگ bnb busd

اگر اکنون توکن‌های BNB، BUSD یا ARPA را استیک کرده‌اید، باید مقدار آن را افزایش دهید تا موجودی لانچ پول شما ارتقا یابد؛ یعنی شما باید مقداری اضافی استیک کنید تا بتوانید در موجودی لانچ پول خود ترید کنید. اگر این کار را نکنید، نمی‌توانید پاداش‌های لانچ پول در ازای استیکینگ را دریافت کنید.

چگونه پاداش توکن BEL را محاسبه کنیم؟

 • ابتدا شما باید توکن‌های BNB، BUSD یا ARPA را استیک کنید.
 • استیکینگ شما به مدت ۳۰ روز و هر ساعت ثبت می‌شود. استیکینگ شما باید میانگین موجودی استیکینگ در هر روز را پُر کند.
 • سپس پاداش استیکینگ به سه قسمت مساوی در هر روز و به مدت ۳۰ روز تقسیم می‌شود.
 • برای مثال، اگر شما کوین BNB را برای BEL استیک کرده‌اید، به مدت ۳۰ روز و هر روز حداکثر ۱۵۰.۰۰۰ توکن پاداش می‌گیرید.
 • این پاداش برای هر کاربر متفاوت است. همه کاربران نمی‌توانند تمام پاداش را دریافت کنند. برخی از آنها ممکن است ۵۰۰۰ کوین BNB استیک کنند و برخی نیز کمتر یا بیشتر. پس این پاداش‌ها بستگی به مقدار استیکینگ افراد در لانچ پول دارد.

موارد استفاده BNB

لانچ پول موارد استفاده BNB‌ را گسترش می‌دهد. تمام کوین‌هایی که در لانچ پول BNB استیک می‌شوند، همچنین به صورت اتوماتیک برای IEO این کوین استفاده می‌شوند. این میدان را برای BNB و توکن‌های لانچ پول ، گسترش می‌دهد.

شرایط و ضوابط لانچ پول بایننس

لانچ پول بایننس تنظیمات و پیشنهادات متنوعی را به کاربران خود ارائه می‌دهد:

 • کاربر می‌تواند در هر زمانی دارایی خود را از حالت استیکینگ خارج کند. همچنین کاربران می‌توانند به صورت آنی، در استخرهای دیگر مشارکت داشته باشند.
 • پاداش‌های لانچ پول به صورت روزانه به کاربران پرداخت می‌شوند. این بستگی به توکن‌های استیک کرده آنها و استخری دارد که در آن سرمایه گذاری کرده‌اند.
 • شما باید توکن‌های خود را در کیف پول Spot نگهداری کنید. این توکن‌ها به لانچ پول اختصاص داده می‌شوند.
 • به غیر از پاداش‌ها، ‌لانچ پول بایننس ایردراپ‌ها و دیگر مزایا را برای کاربران در نظر گرفته است.

چگونه در یک پروژه جدید مشارکت داشته باشیم؟

سایت اصلی Binance را باز کنید. بر روی Finance در بالای صفحه کلیک کنید و Binance Earn را انتخاب کنید.

لانچ پول لانچ پد بایننس صرافی متمرکز جذب سرمایه ieo استیکینگ ییلد فارمینگ bnb busd

در سمت چپ صفحه باز شده، LaunchPool را انتخاب کنید تا وارد صفحه پروژه‌های موجود در لانچ پول شوید.
لانچ پول لانچ پد بایننس صرافی متمرکز جذب سرمایه ieo استیکینگ ییلد فارمینگ bnb busd
برای مثال می‌توانید پروژه Flamingo BNB‌ را انتخاب کنید. برای این پروژه شما باید BNB‌ را استیک کنید، تا بتوانید توکن‌های جدید FLM فارم کنید. سپس بر روی Stake Now کلیک کنید.
لانچ پول لانچ پد بایننس صرافی متمرکز جذب سرمایه ieo استیکینگ ییلد فارمینگ bnb busd
شما می‌توانید اطلاعات پاداش این پروژه را ببینید و درصد سود سالیانه (APY) را نیز مشاهده کنید.
لانچ پول لانچ پد بایننس صرافی متمرکز جذب سرمایه ieo استیکینگ ییلد فارمینگ bnb busd
بخش My Funds دارایی‌های استیک کرده شما را نشان می‌دهد و Available نیز مقدار موجودی شما در کیف پول Spot‌ را نشان می‌دهد. همچنین شما می‌توانید دارایی کریپتویی مورد نیاز برای استیکینگ را با کلیک بر روی Buy BNB بخرید.

با کلیک بر روی Stake، می‌توانید BNB را استیک کنید تا FLM فارم کنید. همچنین می‌توانید با کلیک بر روی Redeem، دارایی‌های خود را در هر زمان بازخرید کنید. در بخش Staking History نیز می‌توانید تاریخچه تمام استیکینگ‌های خود را مشاهده کنید.

لانچ پول لانچ پد بایننس صرافی متمرکز جذب سرمایه ieo استیکینگ ییلد فارمینگ bnb busd
قسمت My Rewards به شما پاداش‌هایی که هنوز برداشت نکرده‌اید را نشان می‌دهد. دقت کنید که پاداش‌ها در هر ساعت آپدیت می‌شوند. می‌توانید با کلیک بر روی Claim Rewards، توکن‌های به دست آورده را برداشت کنید. زمانی که برداشت کردید، این توکن‌ها در کیف پول Spot شما قرار می‌گیرند.
لانچ پول لانچ پد بایننس صرافی متمرکز جذب سرمایه ieo استیکینگ ییلد فارمینگ bnb busd

سوالات متداول مربوط به لانچ پول

چه کسانی می‌توانند در لانچ پول مشارکت کنند؟ 

هر کسی که اکانت بایننس داشته باشد، می‌تواند در لانچ پول مشارکت داشته باشد.

برای مشارکت در لانچ پول به چه چیزی نیاز دارم؟

تمام چیزی که نیاز دارید، داشتن حداقل ۰.۱ BNB یا هر توکن پشتیبانی شده دیگر برای استیکینگ است.

چه استخرهایی پشتیبانی می‌شوند؟

استخرهای پشتیبانی شده برای هر پروژه متفاوت است. شما می‌توانید لیست این پروژه‌ها را در این صفحه ببینید.

آیا هیچ گونه محدودیتی وجود دارد؟

هیچ محدودیتی وجود ندارد؛ یعنی شما هر تعداد کوینی که می‎خواهید، می‌توانید استیک کنید. اما حداقل توکن مورد نیاز، ۰.۱ است.

اگر توکن‌های خود را در Flexible Savings گذاشته باشم، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر اکنون توکن‌های خود را در زمان شروع بازه زمانی استیکینگ در Flexible Savings قرار داده‌اید، باید حداقل ۰.۱ کوین اضافی را به دارایی‌های خود اضافه کنید، تا واجد شرایط دریافت پاداش‌های لانچ پول شوید.

چه زمانی می‌توانم توکن‌های فارم کرده خود را برداشت کنم؟

هر روز از ساعت ۰۰:۰۰ تا ۱:۰۰ به ساعت هماهنگ جهانی (UTC) می‌توانید هر توکنی که کسب کرده‌اید را برداشت کنید و این برداشت، به کیف پول Spot شما منتقل خواهد شد.

از کجا می‌توانم درصد سود سالیانه (APY) هر استخر را ببینم؟

درصد سود سالیانه هر استخر زمانی قابل مشاهده است که ترید توکنی که دریافت می‌کنید، باز شده باشد.

در زیر، یک نمونه شبیه سازی شده را درست کرده‌ایم، تا نشان دهیم باید انتظار چه چیزی را داشته باشید. البته در نظر داشته باشید که این اعداد می‌توانند متفاوت باشند.

لانچ پول لانچ پد بایننس صرافی متمرکز جذب سرمایه ieo استیکینگ ییلد فارمینگ bnb busd

آیا می‌توانم توکن‌هایی که فارم کرده‌ام را بلافاصله معامله کنم؟

توکن‌هایی که در ۷ روز اول دریافت می‌کنید، قابل ترید نیستند؛ زیرا پروژه هنوز در بایننس لیست نشده است. زمانی که لیست شد، شما می‌توانید آنها را معامله کنید.

آیا لانچ پول جایگزین لانچ پد شده است؟

خیر. لانچ پول یک پلتفرم ابتکاری است که به شما کمک می‌کند که با امنیت کامل کوین‌های جدید فارم کنید. در واقع، ممکن است بعضی مواقع هر دو پلتفرم به طور همزمان کار کنند.

آیا BNB که برای لانچ پول استفاده کرده‌ام، برای لانچ پد نیز محاسبه می‌شود؟

بله. شما همچنان برای ایردراپ‌ها و دیگر مزایای VIP، صلاحیت خواهید داشت.

آیا توکن‌هایی که در لانچ پول استیک کرده‌ام، به مدت ۳۰ روز قفل می‌شوند؟

خیر. شما می‌توانید آنها را کامل و یا بخشی از آنها را برداشت کنید؛ همچنین می‌توانید هر زمان که خواستید، مقدار آن را افزایش دهید.

لانچ پد (LaunchpPad) بایننس چیست؟

لانچ پول لانچ پد بایننس صرافی متمرکز جذب سرمایه ieo استیکینگ ییلد فارمینگ bnb busd

در ژانویه ۲۰۱۹، بایننس یک پروژه جدید برای فروش توکن‌ها و جذب سرمایه به نام لانچ پد (LaunchPad) را معرفی کرد؛ از آن زمان تا به حال، بایننس بیش از ۱۱ مبادله توکن و ایردراپ ۶ پروژه جدید را به طور موفق برگزار کرده است. بایننس با دقت بررسی می‌کند و در صورتی که یک پروژه شرایط لازم را داشته باشد، آن را برای فروش توکن تایید می‌کند. این فروش توکن همچنین با نام عرضه اولیه صرافی (IEO) نیز شناخته می‌شود و در بین سرمایه گذاران بسیار محبوب است.

بایننس تمام تحقیقات برای لیست کردن یک ارز در صرافی را انجام می‌دهد؛ زیرا اعتبار و اعتماد زیادی در بین کاربران خود به دست آورده است و قصد ندارد که با لیست کردن یک پروژه ضعیف یا کلاهبردار اعتبار خود را خدشه دار کند.

برای شرکت در IEO شما باید یک حساب تایید شده داشته باشید.

مزایای لانچ پد بایننس و IEO

اولین مزیت این سبک از سرمایه گذاری (IEO) نسبت به ICO این است که ابتدا پروژه توسط صرافی بررسی می‌شود و در صورت تایید شدن، به جذب سرمایه و فروش توکن می‌پردازد.

زمانی که متخصصان بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین صرافی ارز دیجیتال دنیا یک توکن را ارائه می‌دهند، ما می‌توانیم به آن اعتماد کنیم؛ زیرا این پروژه‌ها کلاهبردار نیستند و جمعی از توسعه دهندگانی که بر روی موفقیت تمرکز کرده‌اند، آن را ایجاد کرده‌اند.

دومین مزیت این است که توکن‌ها درست بعد از برگزاری IEO در بایننس لیست می‌شوند. در مورد بقیه پروژه‌ها، شما باید چند هفته یا حتی چند ماه صبر کنید تا توکن در یک صرافی لیست شود. به علاوه، معمولا این پروژه‌ها بازار ضعیفی دارند و نقدینگی کمی دارند.

در بایننس، شما زمانی که یک توکن خریداری می‌کنید، این ضمانت وجود دارد که در بزرگ‌ترین صرافی دنیا قرار می‌گیرد و می‌توانید با جفت‌های مختلفی آن را معامله کنید.

در پلتفرم لانچ پد ، توکن‌های زیادی از پروژه‌های مختلف فروخته شده‌اند. سود فروش این پروژه‌ها چنان زیاد بود که قوانین بایننس برای وضعیت خرید، محدودیت گذاشتند.

آیا سرمایه گذاری در توکن‌های فروخته شده در لانچ پد سودآور است؟

این مقاله پیشنهادی برای سرمایه گذاری نیست. اما به هر حال برای سرمایه گذاران IEO که توکن‌ها را خریده‌اند، سود هنگفتی به ارمغان آورده است.

لانچ پول لانچ پد بایننس صرافی متمرکز جذب سرمایه ieo استیکینگ ییلد فارمینگ bnb busd

کسانی که در لانچ پد شرکت کرده‌اند و از توکن‌های Matic، Bittorrent، Celer یا Fetch AI را خریداری کرده‌اند، چند صد درصد سود دریافت کرده‌اند.

در لانچ پد بایننس ، چگونه توکن‌ها را خریداری کنیم؟

 • باید یک اکانت در بایننس بسازید.
 • سپس اکانت خود را با ارائه فتوکپی مدارک هویتی و ارسال تصویر صورت خود، وریفای یا تایید کنید.
 • شما می‌توانید کوین‌های BNB را نیز با قیمت مناسب بخرید؛ زیرا این کوین‌ها برای عرضه‌های اولیه در لانچ پد خرج می‌شوند.

نسبت به میزان سود و زیاد بودن تقاضا برای توکن‌ها نسبت به عرضه آنها، فروش به صورت لاتاری انجام می‌شود؛ برای داشتن شانس بیشتر برای شرکت در لاتاری، شما باید در اکانت بایننس خود حداقل ۱۰۰ کوین BNB از چند روز قبل از شروع فروش (این تعداد روزها برای هر پروژه متفاوت است) داشته باشید. هرچه BNB‌ بیشتری داشته باشید بهتر است؛ زیرا می‌توانید بلیت‌های لاتاری بیشتری دریافت کنید. مثلا اگر ۵۰۰ BNB داشته باشید، می‌توانید ۵ بلیت لاتاری دریافت کنید.

هر بلیت، برای مثال ۶۰ درصد شانس برنده شدن دارد. اگر در قرعه کشی لاتاری برنده شوید، می‌توانید در IEO توکن پروژه را بخرید. البته در این نوع IEOها نیز یک مقدار حداکثری برای خرید وجود دارد. مثلا به اندازه حداکثر ۳۰۰ دلار می‌توانید خرید کنید، که البته باید آن را با BNB پرداخت کنید، نه دلار.

مدت کوتاهی پس از اتمام IEO، توکن‌های خریداری شده در لانچ پد ، مستقیما وارد حساب بایننس ما می‌شوند و جفت‌های معاملاتی نیز به صرافی سنتی بایننس اضافه می‌شوند و شما می‌توانید آنها را معامله کنید.

چگونه در ایردراپ‌ها و ICOهای لانچ پد شرکت کنیم؟

 • باید اکانت وریفای یا تایید شده بایننس داشته باشید.
 • اعلان (Announcement)های رسمی بایننس در توییتر را دنبال کنید.
 • حداقل ۵۰۰ کوین BNB برای شرکت در لاتاری بایننس مورد نیاز است.

نکته مهم: شهروندان برخی کشورها مثل ایران نمی‌توانند در فروش توکن لانچ پد شرکت کنند.

سیستم فروش توکن لاتاری جدید در بایننس

سیستم لاتاری منصفانه، جایگزین سیستم به دست آوردن توکن جدید لانچ پد بایننس شده است.

لانچ پول لانچ پد بایننس صرافی متمرکز جذب سرمایه ieo استیکینگ ییلد فارمینگ bnb busd

شرط اصلی برای لاتاری: دارندگان BNB، باید حداقل ۵ بلیت لاتاری (۵۰۰ BNB) داشته باشند. آنها باید از ۲۰ روز قبل از شروع فروش توکن‌ها، این تعداد BNB را نگهداری کنند.

هر بلیت لاتاری = ۱۰۰ BNB

چگونه توکن خود را وارد لانچ پد بایننس کنیم؟

اگر شما با یک رمز ارز ارتباط دارید و می‌خواهید آن را در لانچ پد بایننس وارد کنید، باید این فرم را پر کنید.

قبل از این که پروژه‌ای وارد لانچ پد شود، باید از یک پروسه دشوار عبور کند، تا با استانداردهای بایننس سازگار شود. فاکتورهای اصلی موارد زیر هستند:

 • از نظر توسعه‌ای، به مرحله بلوغ قابل قبولی رسیده باشد.
 • برای عملکردهای در مقیاس بزرگ، آمادگی داشته باشد.
 • تیم قدرتمند و هدفمندی داشته باشد.
 • برای تبدیل شدن به یک اکوسیستم ارز دیجیتال بزرگ‌تر، باید پتانسیل رشد و توسعه داشته باشد.

پس از تایید شدن، پروژه برای تمام کاربران وریفای شده در صرافی بایننس قابل دسترس خواهد بود. ضمنا صرافی شماره ۱ دنیا، مخاطبان زیادی دارد و ماهیانه ۴۵ میلیون نفر از آن استفاده می‌کنند.

لانچ پول لانچ پد بایننس صرافی متمرکز جذب سرمایه ieo استیکینگ ییلد فارمینگ bnb busd

مزایای بایننس برای پروژه‌های کریپتویی

 • دارای علاقمندان و تریدرهای بیشماری است.
 • ۱۴ کیف پول رمز ارز، کوین BNB و توکن‌های BEP2 را پشتیبانی می‌کنند.
 • بایننس دارای پشتیبانی حرفه‌ای و معتبر است.

قوانین اختصاص بلیت‌های لاتاری لانچ پد

کاربران بسته به مقدار نگهداری روزانه BNB و تعداد روزهای نگهداری، می‌توانند حداکثر تا ۱۰ بلیت لاتاری دریافت کنند (در جدول زیر با X نشان داده شده).

 این مثال نشان می‌دهد که میانگین موجودی BNB شما در یک بازه زمانی مشخص، از ۵۰ تا بیشتر بوده، ولی به ۱۰۰ BNB نرسیده است.

لانچ پول لانچ پد بایننس صرافی متمرکز جذب سرمایه ieo استیکینگ ییلد فارمینگ bnb busd
برای مثال، اگر میانگین نگهداری روزانه شما در یک بازه زمانی مشخص، بیش از ۳۲۰ BNB باشد، شما می‌توانید ۶ بلیت لاتاری دریافت کنید.

جمع بندی

لانچ پول پلتفرمی برای راه اندازی و جمع‌آوری پروژه‌های کریپتویی است. لانچ پول به کاربران اجازه می‌دهد تا از توکن‌های خود برای فارمینگ استفاده کنند و یا توکن‌های جدید به دست آورند. شما می‌توانید توکن‌های جدید را از طریق استیکینگ کوین‌های بایننس (BNB یا BUSD یا آلتکوین‌های مرتبط) به دست آورید. این کار باعث می‌شود که شانس بیشتری برای افزایش قیمت کوین‌های BNB و دیگر آلتکوین‌های بایننس وجود داشته باشد. این کار حتی می‌تواند باعث ایجاد برتری کوین‌های بایننس نسبت به دیگر رمز ارزهایی مثل اتریوم یا ریپل شود.

بایننس با ایجاد اطمینان و اعتماد به عنوان یک پروژه رمز ارزی، در بالا بردن سطح تعاملات جامعه رمز ارزها، کار بسیاری بزرگی انجام داده است. به لطف لانچ پد ، کاربران می‌توانند به راحتی به استارتاپ‌های ارزشمند کریپتویی دسترسی داشته باشند. بایننس برای پروژه‌هایی که می‌خواهند در لانچ پد وارد شوند، قوانین سفت و سختی وضع کرده، تا آنها را غربال کند. پس هر پروژه‌ای که در لانچ پد مشاهده کردید، مطمئن باشید که پروژه خوبی است و می‌توان بر روی آن سرمایه گذاری کرد.

 

مطالب گفته شده در این مقاله نباید به هیچ عنوان توصیه‌ای برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شوند و مسئولیت هرگونه سود و زیان ناشی از فعالیت در پروژه‌های نام برده شده، به عهده خود کاربران است و میهن بلاکچین مسئولیتی در قبال سود و زیان کاربران ندارد. 

منبع
binancemediumchangelly

نوشته های مشابه

6 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا