اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

بایننس سوزاندن فصلی BNB را به توکن سوزی خودکار تغییر داد

بایننس اعلام کرد مکانیسم توکن‌سوزی BNB را از ۳ ماه یکبار به مکانیسم توکن سوزی خودکار تغییر خواهد داد. هدف از این کار شفافیت بیشتر در جامعه پیرامون این رمز ارز گزارش شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، همان‌گونه که پیش‌تر اطلاع‌رسانی شد، مکانیسم توکن‌سوزی خودکار BNB منجر به بهبود اکوسیستم بلاکچین بایننس اسمارت چین (BSC) و جامعه رمز ارز BNB خواهد شد.

مطابق مطلبی که در وبلاگ بایننس منتشر شده است، سیستم جدید ۲ ویژگی خواهد داشت. اول اینکه مکانیسم خودکار توکن‌سوزی هدفمند خواهد شد و دوم این مکانیسم قابل تایید است. از این به بعد توکن سوزی بایننس کوین به درآمد ناشی از استفاده BNB در صرافی بایننس وابستگی ندارد.

در این مکانیسم مقدار توکنی که سوزانده می‌شود به قیمت BNB بستگی خواهد داشت و کل این پروسه به صورت خودکار انجام خواهد گرفت. در طی این فرآیند عرضه و تقاضا برای BNB به اضافه تعداد بلاک‌های ساخته شده در طی بازه ۳ ماهه لحاظ خواهد شد. فرمول محاسبه آن به صورت زیر است:

B=(N*1000)/(P+K)

که در آن B تعداد توکن‌های BNB است که بایستی سوزانده شوند و N تعداد بلوک‌هایی است که در طی بازه ۳ ماهه ساخته شده‌اند. P نیز نقطه وسط محدوده نوسان قیمت BNB در هر ۱۰,۰۰۰ بلاک (۸.۳ ساعت) است. و K ضریب ثابتی است که با توجه به قیمت تعیین می‌شود و مقدار اولیه آن برابر ۱,۰۰۰ است. تغییر دادن مقدار K از طریق ارایه پروپوزال و رای‌گیری اتفاق می‌افتد. توکن‌سوزی زمانی متوقف خواهد شد که تعداد BNBهای در گردش به کمتر از ۱۰۰ میلیون واحد برسد.

به طور معمول زمان ساخت بلاک در بلاکچین BSC حدود ۳ ثانیه است بنابرین با فرض ۹۰ روزه بودن بازه ۳ ماهه، مقدار N برابر ۲,۵۹۲,۰۰۰ خواهد بود.

نمودار زیر میزان BNB سوزانده شده مورد انتظار (پس از اجرای توکن‌سوزی خودکار) در طی بازه ۳ ماهه برای میانگین قیمت‌های مختلف است.

میزان BNB سوزانده شده پس از اجرای طرح برای قیمت‌های مختلف
میزان BNB سوزانده شده پس از اجرای طرح برای قیمت‌های مختلف (بازه ۳ ماهه)

بایننس این فرآیند را آغاز فاز بعدی در مسیر توسعه توکن BNB نامید. پس از فعال‌سازی پروپوزال ‌BEP-95 که توکن‌سوزی BNB به صورت آنی اجرا خواهد شد، بخشی از کارمزدهایی که توسط ولیدیتورها انباشته می‌شوند در هر بلاک سوزانده خواهند شد.

هدف کلی از اجرای این مکانیسم افزایش سرعت پروسه توکن‌سوزی BNB به نحوی است که موجب غیرمتمرکز شدن شبکه شود.

منبع
cryptopotatobinance

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا