اطلاعیه صرافیتحلیل اقتصادی

پرداخت یورو در صرافی بایننس موقتا متوقف شد

صرافی بایننس در دو هفته گذشته با موانع قانونی زیادی در اروپا مواجه شده است و توقف پرداخت یورو به این صرافی می‌تواند از مهم‌ترین آنها باشد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک صرافی بایننس موقتا پرداخت‌های یورویی از سیستم یکپارچه پرداخت یورو (SEPA) را متوقف کرده است.

بر اساس گزارش Financial Times در ایمیل شرکت بایننس آمده است مشتریان از روز چهارشنبه ساعت ۸ صبح قادر به واریز یورو از طریق SEPA نخواهند بود و این تعلیق موقتی خواهد بود. همچنین بایننس عنوان کرده است این تعلیق به واسطه اتفاقی خارج از کنترل آنها رخ داده است و هم اکنون در حال پیدا کردن راهکاری برای آن هستند.

این صرافی مدعی شده است واریز یورو از طریق سیستم یکپارچه پرداخت یورویی تا ۷ روز کاری دیگر برقرار می‌گردد و تصمیمات بایننس در برداشت از طریق این شبکه تغییری ایجاد نمی‌کند.

شبکه SEPA به گونه‌ای طراحی شده است تا عملیات انتقال بین بانکی در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را راحت‌تر کند. در گزارش Times آمده است صرافی بایننس پرداخت‌های شبکه Faster Payments انگلیس را نیز به حالت تعلیق درآورده است.

بانک بارکلیز روز دوشنبه اعلام کرد انتقال پول با استفاده از کارت‌های اعتباری و دبیت کارت‌ها به صرافی بایننس را مسدود کرده است. با این حال این اقدام از برداشت پول از این صرافی جلوگیری نمی‌کند.

ناظر امور مالی بریتانیا (FCA) در ماه گذشته به این صرافی هشدار داد و اعلام کرد فعالیت‌های بایننس در انگلستان بدون مجوزهای لازم است و این صرافی اجازه فعالیت‌های قانون‌گذاری شده در این کشور را ندارد.

به نظر شما هدف از این فشارهای قانونگذاری برای صرافی بایننس چیست؟ آیا قانونگذاران به دنبال قوانین سختگیرانه بیشتری هستند؟

منبع
coindesk

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا