اخبار عمومیاطلاعیه صرافیتحلیل اقتصادی

بایننس تحت فشار؛ بانک بارکلیز انتقال وجه به این صرافی را مسدود کرد

مشتریان بانک بارکلیز گزارش داده‌اند این بانک بین‌المللی از هفته گذشته پرداخت به صرافی رمز ارزی بایننس را مسدود کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین به نقل از کوین‌تلگراف بانک چند ملیتی بریتانیایی بارکلیز (Barclay) با تایید گزارش کاربران به مشتریان خود اطلاع داد واریز وجه به صرافی بایننس را متوقف کرده است.

بارکلیز عنوان کرد تا اطلاع ثانوی پرداخت‌ با کارت‌های اعتباری این بانک به بایننس امکان‌پذیر نیست.

هم‌بنیانگذار پلتفرم سرمایه‌گذاری رمز ارزی Wealth Kode که در توییتر به اسم Lee شناخته می‌شود، روز دوشنبه اطلاعیه بانک بارکلیز را منتشر کرد. در این اطلاعیه آمده است:

به شما اطلاع می‌دهیم واریز وجه به صرافی بایننس با کارت‌های اعتباری تا اطلاع ثانوی متوقف می‌شود. این اقدام به دلیل ایمن نگه داشتن سرمایه شما است. برای کسب اطلاعات بیشتر، به جستجوی FCA Binance بپردازید. به دلیل مشکل پیش آمده از شما معذرت می‌خواهیم.

لی افزود:

به نظرم بارکلیز مشتریان خود را از دست می‌دهد. این بانک حق ندارد که بگوید پول خودم را کجا خرج کنم.

لی تنها مشتری ناراضی بانک بارکلیز و صرافی بایننس نیست و چندین نفر دیگر نیز نارضایتی خود را در توییتر اعلام کرده‌اند.

بانک بارکلیز در شرایط کنترل خسارت قرار دارد زیرا مشتریان ناراضی، بازخوردهای منفی در خصوص سیاست جدید این بانک ارائه داده‌اند. مدیر روابط عمومی این بانک، کاربران صرافی بایننس را به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بایننس و به طور کل سرمایه‌گذاری در رمز ارزها، به وبسایت مرجع راهبردی خدمات مالی انگلستان (FCA) ارجاع داده است.

تحریم بانک بارکلیز پرداخت‌های صرافی بایننس

در تاریخ ۲۶ ژوئن، FCA به مشتریان خود هشدار داده بود که Binance Markets Limited دیگر اجازه ارائه خدمات مالی قانونی در کشور انگلستان را ندارد. این نهاد قانون‌گذاری هم‌چنین دستورالعمل کلی درباره سرمایه‌گذاری در رمز ارزها ارائه داده که به شرح زیر است:

مراقب تبلیغات جعلی در سطح اینترنت و شبکه‌های اجتماعی باشید که وعده کسب سود زیاد از سرمایه‌گذاری در رمزارزها یا محصولات مرتبط با آنها را به شما می‌دهند. اگرچه رمز ارزهایی نظیر بیت کوین یا اتریوم را قانونگذاری نکرده‌ایم اما قوانین بازارهای مشتقه رمز ارز‌ها و هم‌چنین ارزهای دیجیتالی که به عنوان اوراق بهادار شناخته شده‌اند تنظیم گردیده است.

بایننس در تاریخ ۱ جولای طی اطلاعیه‌ای به کاربران خود اطلاع داده است که Binance Markets Limited یک کسب‌وکار و نهاد قانونی جدا از صرافی بایننس است و قانون FCA، وبسایت Binance.com را از انجام فعالیت‌های تجاری منع نمی‌کند.

هشدار FCA بر تصمیم سایر بانک‌های انگلستان نیز تأثیرگذار بوده است. بانک‌های British Monzo و Starling Banks نیز پرداخت به بایننس و سایر صرافی ها را مسدود کرده‌اند.

تحریم فعالیت‌های بایننس در انگلستان از جانب FCA و بانک بارکلیز از اقدامات قانونی اخیر علیه صرافی بایننس است. این صرافی اخیرا در کشورهای تایلند، جزایر کیمن، کانادا، ژاپن و آمریکا نیز با موانع قانونی مواجه شده است.

به نظر شما آیا روند تحریم فعالیت‌های بایننس به بانک‌ها و سایر کشورها نیز سرایت می‌کند؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا