اطلاعیه صرافی

پیامد فشارهای قانونی SEC؛ شعبه آمریکایی بایننس بیش از ۱۰۰ جفت معاملاتی را حذف می‌کند

شعبه آمریکایی بایننس روز گذشته اعلام کرد بیش از ۱۰۰ جفت ارز دیجیتال از جمله AAVE/USDT، COMP/USDT، EOS/USDT و BCH/BTC را از پلتفرم خود حذف می‌کند. همچنین، به دنبال فشار قانونی ایجاد شده از جانب کمیسیون بورس برای مسدودسازی دارایی‌های بخش آمریکایی بایننس، این شعبه از توقف بازار OTC خود خبر داد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کریپتوپوتیتو، شعبه آمریکایی بایننس دلیل حذف این جفت ارزها را اعلام نکرد، با این حال، خاطرنشان کرد دارایی کاربران در امنیت کامل خواهد بود. جفت‌های اعلام شده امروز ساعت ۱۲ به وقت شرقی (۷:۳۰ صبح جمعه به وقت تهران) حذف خواهند شد و روند واریز و برداشت سپرده‌ها همانند گذشته ادامه خواهد یافت.

بایننس آمریکا
جفت ارزهای حذف شده از بایننس آمریکا – منبع: Binance US

به این ترتیب تعداد جفت‌های معاملاتی پشتیبانی‌شده توسط بایننس آمریکا به ۲۲۶ عدد کاهش خواهد یافت. شایان ذکر است گزینه‌های خرید، فروش و تبدیل برای اکثر ارزهای دیجیتال بزرگ از جمله بیت کوین، اتریوم، تتر، USDC و دوج کوین همچنان فعال باقی خواهند ماند.

بایننس آمریکا اعلام نکرد که آیا قصد دارد دوباره جفت‌های حذف شده را به فهرست معاملاتی خود اضافه کند یا نه. با این حال، این صرافی اعلام کرد بازار OTC موقتا به حالت تعلیق درآمده و در صورت فعال شدن آن در هفته‌ها و یا ماه‌های آتی، به کاربران اطلاع‌رسانی خواهد شد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا روز سه‌شنبه، یک روز پس از شکایت ۱۳۶ صفحه‌ای علیه صرافی بایننس و شعبه آمریکایی آن دستور داد دسترسی بایننس به دارایی کاربران شعبه آمریکایی مسدود شود.

کمیسیون بورس همچنین از بایننس آمریکا می‌خواهد تمامی ارزهای فیات و دارایی‌های دیجیتالی کاربران خود از جمله دارایی‌های مربوط به سرویس استیکینگ را ظرف ۱۰ روز پس از دستور دادگاه بازگرداند.

همانطور که گزارش دادیم، کمیسیون بورس آمریکا تنها یک روز پس از شکایت از بایننس، از صرافی کوین بیس نیز به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار شکایت کرد. با این حال، کوین بیس اعلام کرد هیچ برنامه‌ای برای حذف توکن‌هایی که کمیسیون بورس مدعی است اوراق بهادار هستند ندارد و سرویس استیکینگ خود را متوقف نخواهد کرد. همچنین این صرافی اعلام کرد شکایت کمیسیون بورس هیچ تاثیر منفی بر مشتریان و یا شرکای آن نگذاشته است و بیش از ۵ میلیارد دلار بودجه برای پوشش هزینه‌های مربوط به این پرونده و تداوم عملیات خود دارد.

توییت وو بلاکچین
منبع: توییتر

کمیسیون بورس آمریکا خواستار بازگرداندن دارایی مشتریان آمریکایی و کنترل نداشتن شعبه اصلی بایننس و مدیرعامل آن بر این وجوه است. در حالی که بایننس و بایننس آمریکا دو شرکت مستقل هستند، کمیسیون بورس مدعی است از وجوه هر دو صرافی در شرکت Merit Peak Limited که متعلق به ژائو است استفاده شده است. کمیسیون بورس در این رابطه اظهار داشت:

دسترسی متهمان ذکر شده از جمله شعبه اصلی بایننس، ژائو و شرکت‌های مرتبط با این صرافی که قادر به انتقال و یا برداشت دارایی‌ها از حساب‌ها یا کیف پول‌های حاوی دارایی مشتریان هستند باید در عرض ۵ روز پس از دستور حذف شود.

کمیسیون بورس خواستار آن است تا ظرف ۳۰ روز، تمامی وجوه مشتریان در کیف پول‌هایی با کلیدهای خصوصی جدید نگهداری شود.

آپدیت مهم: BinanceUS حدود ساعت پیش اعلام کرد «با توجه به بازخوردی که از جامعه کاربران دریافت کرد» از تصمیم خود برای حذف کردن جفت‌های معاملاتی مبتنی بر USDT منصرف شده است و همه ارزهای دیجیتال و جفت‌های مبتنی بر USDT برای معامله در دسترس هستند. فقط جفت‌های معاملاتی مبتنی بر BTC و BUSD که در جدول بالا لیست شده‌اند حذف خواهند شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا