اطلاعیه صرافی

تداوم مشکلات شعبه آمریکایی بایننس؛ توقف برداشت دلار و حذف بیمه سپرده‌های کاربران

شعبه آمریکایی صرافی بایننس (Binance.US) در روز دوشنبه بخش شرایط خدمات خود را به‌روزرسانی کرد و کاربران متوجه شدند دیگر نمی‌توانند به صورت مستقیم از این پلتفرم ارز فیات دلار را برداشت کنند. علاوه بر این، شرکت بیمه سپرده فدرال آمریکا (FDIC) هم دیگر سرمایه‌های دلاری موجود در کیف پول‌های کاربران این پلتفرم را بیمه نمی‌کند.

به نقل از کوین دسک، بایننس‌ آمریکا اعلام کرده است:

اگر کاربران بایننس آمریکا بخواهند دلار آمریکا را از حسابشان برداشت کنند، باید وجوه دلاری خود را به استیبل کوین یا دارایی‌های دیجیتالی تبدیل کنند که قابل برداشت هستند.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، بایننس آمریکا در ماه ژوئن (خرداد) واریز دلار را به حالت تعلیق درآورد و اعلام کرد:

حملات وحشتناک کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) علیه صنعت کریپتو باعث شده شرکای بانکی تمایلی به تعامل با این بخش نداشته باشند.

علاوه بر این، در ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) بایننس آمریکا به مشتریانش هشدار داد شرکای بانکی آن می‌خواهند خود را برای توقف برداشت دلار در این پلتفرم آماده کنند.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، SEC در ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) از بایننس‌ آمریکا و چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، بنیان‌گذار آن، به خاطر راه‌اندازی یک پلتفرم معاملاتی برای اوراق بهادار ثبت‌نشده شکایت کرد. از آن زمان تاکنون این آژانس بارها چگونگی نگهداری وجوه کاربران توسط بایننس آمریکا را زیر سوال برده و ادعا کرده است پلتفرم مذکور تمایلی به مشارکت در پروسه‌های قانونی ندارد.

طبق گزارش قبلی، بایننس در ماه آگوست (مرداد) واریز و برداشت یورو را هم به حالت تعلیق درآورد و با توجه به از دست دادن شریک خود برای پرداخت‌های یورویی هنوز جایگزینی برای آن پیدا نکرده است.

بایننس آمریکا در به‌روزرسانی شرایط خدمات خود اعلام کرد سرمایه‌های دلاری موجود در کیف پول‌های کاربران آن دیگر توسط شرکت دولتی FDIC بیمه نمی‌شود.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا