اخبار خارجی

اولین محصول بایننس کلود عرضه شد؛ ارائه صرافی ارز دیجیتال بایننس در کره جنوبی

بایننس یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال جهان اعلام کرده است که از طریق عرضه Binance KR که یک صرافی ارز دیجیتال به ارز دیجیتال برای کاربران کره جنوبی است، به بازار ارز دیجیتال این کشور وارد خواهد شد. طبق اعلان این صرافی، Binance KR طی روزهای آتی عرضه خواهد شد.

این پلتفرم به عنوان اولین کاربرد جهانی راهکار بایننس کلود (Binance Cloud) شناخته می‌شود. بایننس کلود که ماه گذشته عرضه شده است اساسا پلتفرمی است که به کاربران امکان می‌دهد تا صرافی ارز دیجیتال خود را عرضه کنند.

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس پس از اعلام این خبر گفت:

ما مفتخریم که پلتفرم ارز دیجیتال را برای کاربران کشور کره جنوبی ارائه می‌دهیم تا امکانات، امنیت و سرعت تراکنش های بایننس را به Binance KR وارد کنیم. تصمیم ما مبنی بر فهرست کردن جفت ارز BKRW به ما امکان خواهد داد تا ارز دیجیتال را به وون کره جنوبی متصل کنیم تا خدمات خود را گسترش دهیم.

طبق این اعلان رسمی، Binance KR از عملکردهای اصلی بایننس نظیر نقدینگی معاملات بازار، موتور هماهنگ سازی منسجم و امنیت، تصدی و کنترل خطر پیشرفته بهره می‌برد. به علاوه، پلتفرم کره ای بایننس از استیبل کوین BEP-2 با پشتوانه وون کره جنوبی (KRW) و (Binance KRW) پشتیبانی می‌کند.

عرصه ارزهای دیجیتال در کشور کره جنوبی

اعلام این خبر از جانب بایننس بسیار مهم بود زیرا پس از تصویب قانون جدید توسط مجلس کره جنوبی بیان شد. این قانون جدید در خصوص ارائه چارچوبی برای قانونگذاری و قانونمند کردن ارزهای دیجیتال و صرافی های ارز دیجیتال در این کشور می‌باشد.

اگرچه این قانون هم چنان منتظر امضا و تایید مون جائه این (Moon Jae-in) رییس جمهور کره جنوبی است، اما این پیشرفتی بسیار چشمگیر به حساب می‌آید، زیرا سطح کاملا جدیدی از مشروعیت و قانونگذاری را به عرصه ارزهای دیجیتال در این کشور ارائه داده است.

قانون مذکور اساس یک ماده الحاقی برای قانون اطلاعات مالی موجود است که طی آن، نهادهای ارز دیجیتال تا سپتامبر سال ۲۰۲۱ باید مطابق با آن فعالیت های خود را برنامه ریزی کنند. به منظور مبارزه با فعالیت های معاملاتی غیرقانونی، این قانون از پیاده سازی احراز هویت سختگیرانه تر و رعایت چارچوب مالی مبارزه با تروریسم توسط ارائه دهندگان خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال اطمینان حاصل می‌کند و عدم رعایت این قانون منجر به تعطیلی فعالیت نهاد مذکور می‌شود.

تصویب این اصلاحیه الحاقی پس از دو سال آزمون و خطا صورت گرفت. این قانون توسط سازمان های مختلفی نظیر اتحادیه بلاک چین کره جنوبی حمایت شده است.

به نظر می‌رسد که این قانون، بسیاری از فعالان ارزهای دیجیتال در سراسر جهان را به حضور کامل در خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال تشویق کرده است. برای مثال، چند روز قبل گزارش شد که بزرگترین بانک تجاری کره جنوبی به اسم KB Kookmin در صدد عرضه خدمات تصدی ارز دیجیتال خود برای کوین هایی نظیر بیت کوین و اتر است.

کاکائو (Kakao) نیز که یکی از بزرگترین شرکت های فناوری در کره جنوبی است، در برنامه های بلاک چین سرمایه گذاری کرده است.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا