اخبار خارجی

بیت کوین از تمامی ارزهای دیجیتال سریعتر است!

یکی از رایج ترین انتقادهایی که متوجه بیت کوین است، کند بودن آن نسبت به رقبای خود می‌باشد. اما سطح غیرمتمرکزسازی آن به نوعی است که فقط ۶ تاییدیه تراکنش می‌تواند محافظت کاملی در برابر حمله دوبار خرج کردن فراهم کند.

تمام تاییدیه های بلاک چین مشابه یکدیگر نیستند

چند تاییدیه برای آلتکوین ها نیاز است تا امنیت شبکه آنها فراهم شود؟ و این تاییدیه ها چه مقدار طول می‌کشد؟ لوک چایلدز یکی از توسعه دهندگان راهکاری ایجاد کرده و چارلی شِرم نیز این راهکار را توییت کرده است.

بیت کوین

برترین ارز دیجیتال با ارزش بازار بیش از ۱۳۰ میلیارد دلار که برای تامین امنیت شبکه فقط به ۶ تاییدیه تراکنش نیاز دارد. زمان تقریبی برای انجام‌ تاییدیه ها یک ساعت و ۲ دقیقه می‌باشد.

اتریوم

نگاهی به دومین ارز دیجیتال برتر با ارزش بازار بیش از ۲۰ میلیارد دلار می‌اندازیم. برای فراهم کردن امنیت مشابه با ۶ تاییدیه در شبکه بیت کوین، در شبکه اتریوم تقریبا باید ۱۴۰۰ تاییدیه صورت گیرد. زمان تقریبی انجام‌ این تاییدیه ها نیز ۵ ساعت و ۱۱ دقیقه می‌باشد که حدودا ۵ برابر کندتر از بیت کوین است.

لایت کوین

لایت کوین اولین ارز دیجیتال است که از بیت کوین الگوبرداری کرد اما الگوریتم هشینگ آن متفاوت است. لایت کوین با ارزش بازار بیش از ۵.۷۵ میلیارد دلاری در رتبه پنجم ارزهای دیجیتال برتر قرار دارد. برای فراهم آوردن امنیت معادل با ۶ تاییدیه بیت کوین، در خصوص لایت کوین باید ۲۵۰ تاییدیه صورت گیرد. زمان تقریبی انجام این تاییدیه ها ۱۱ ساعت و ۱۹ دقیقه می‌باشد که ۱۱ برابر کندتر از بیت کوین است.

بیت کوین کش

مقایسه هارد فورک بیت کوین کش با بیت کوین آسان است زیرا هر دو از الگوریتم هشینگ مشابهی استفاده می‌کنند. بیت کوین کش چهارمین ارز دیجیتال برتر با ارزش بازار بیش از ۶.۶ میلیارد دلار است. اما برای ارائه امنیت یکسان نسبت به ۶ تاییدیه بیت کوین، برای بیت کوین کش باید ۱۲۲ تاییدیه صورت گیرد. زمان تقریبی انجام این تاییدیه ها نیز ۱۹ ساعت و ۱۹ دقیقه می‌باشد، یعنی ۱۸ برابر کندتر از بیت کوین.

زمان تقریبی انجام تاییدیه های بیت کوین SV، دش و مونرو بین دو الی ۴ روز می‌باشد که به ترتیب ۵۳، ۷۸ و ۹۰ برابر کندتر از بیت کوین می‌باشند. زی کش و ریون کوین (Ravencoin) نیز به ترتیب یک روز و ۸ ساعت و یک روز و ۱۷ ساعت انجام تاییدیه های آنها طول می‌کشد، یعنی ۳۱ و ۴۰ برابر کندتر از بیت کوین. اتریوم کلاسیک نیز بعد از مونرو قرار می‌گیرد که ۸۸ برابر کندتر از بیت کوین است. انجام تاییدیه های سایر ارزهای دیجیتال نیز بیش از ۲۰۰ برابر کندتر از برترین ارز دیجیتال می‌باشند.

این مقایسه ها بر اساس تعداد تاییدیه های لازم برای ارائه امنیت معادل با ۶ تاییدیه بیت کوین است و بیانگر تفاوت های بالقوه در طراحی شبکه آن ها نمی‌شود که ممکن است امنیت بیشتری را با کار کمتر امکان پذیر سازند.

این مقایسه هم چنین شامل توکن های غیر از گواه اثبات کار نمی‌شود که توکن ریپل از مهم ترین های آن می‌باشد. به هر ترتیب به نظر می‌رسد که رویکرد آهسته و پیوسته این ارز دیجیتال برتر به مذاق سرمایه گذاران تمام جهان خوش آمده است.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا