اخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار خارجی

به‌روز رسانی تپ روت بیت کوین یک هفته دیگر اجرا می‌شود

به‌روزرسانی تپ‌روت پس از دستیابی به اجماع ۹۰ درصدی ماینرهای بیت کوین برای اجرا و پیاده‌سازی آماده شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، کاربرد واقعی، یکی از عوامل اصلی پذیرش هر اکوسیستم رمز ارزی است. این موضوع برای شبکه بیت کوین نیز صادق است. یک هفته تا اجرای سافت فورک بیت کوین به اسم به‌روز رسانی تپ‌روت فاصله داریم. تپ‌روت در صدد بهبود حریم خصوصی و کارایی شبکه و ارائه قابلیت قراردادهای هوشمند است.

تپ‌روت اولین به‌روز رسانی مهم بیت کوین از ماه آگوست ۲۰۱۷ تاکنون است. در به‌روز رسانی قبلی، سگویت معرفی شد که در پی آن، شرایط عرضه شبکه لایتنینگ محقق شد. در حالی که هدف فورک قبلی، اصلاح انعطاف‌پذیری تراکنش‌ها و بهبود مقیاس‌پذیری شبکه بود، به‌روز رسانی تپ‌روت در صدد بازنگری راندمان تراکنش، حریم خصوصی و پشتیبانی از قراردادهای هوشمند است.

پس از دستیابی ۹۰ درصدی اجماع بین ماینرهای بیت کوین، به‌روزرسانی تپ‌روت برای اجرا برنامه‌ریزی شده است. هامپوس سیوبرگ (Hampus Sjöberg) یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین در ماه ژوئن در توییتر گفته بود:

سافت فورک تپ‌روت، درخت سینتکس انتزاعی درهم‌سازی‌شده (MAST) را معرفی کرد که شرایطی را امکان‌پذیر ساخته است تا ارسال‌کنندگان و دریافت‌کنندگان بتوانند تراکنش را امضا کنند.

به علاوه، تپ‌روت امضای شنور (Schnorr Signature) را ارائه می‌دهد. امضای شنور الگوریتمی است که به کاربران امکان می‌دهد تا برای انجام تراکنش، چندین امضا را به یک امضا تبدیل کنند. این موضوع، تفاوت مشهود بین تراکنش‌های تک و چندامضایی را کاهش می‌دهد.

از طرح امضای شنور هم‌چنین می‌توان برای اصلاح و تغییر کلیدهای خصوصی و عمومی کاربران استفاده کرد، اما به نحوی که هم‌چنان برای تایید صحت هر تراکنش قابل بررسی باشند. در پروپوزال رسمی تپ‌روت که در ژانویه ۲۰۱۸ توسط گرگوری مکسول (Gregory Maxwell) ارائه شده، آمده است:

معتقدم این ساختار به قراردادهای هوشمند امکان می‌دهد همانند پرداخت‌های ساده باشند و به همین دلیل، بزرگترین مجموعه ناشناس بودن میسر می‌شود. این امر بدون آنکه نکته یا ویژگی دیگری از بین برود محقق می‌شود و به تعامل اضافی بین حاضرین در قرارداد و ذخیره‌سازی سایر اطلاعات نیاز ندارد.

در حال حاضر، وبسایت Taproot.watch که توسط خود سیوبرگ ایجاد شده است، نشان می‌دهد که به‌روزرسانی تپ‌روت در تاریخ ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) و پس از صدور ۱۰۰۱ بلاک دیگر (در زمان نگارش این خبر) فعال خواهد شد.

ماه گذشته، حجم معاملات روزانه شبکه بیت کوین به رکورد ۳۱ میلیارد دلار دست یافت. در مقایسه با ابتدای سال ۲۰۲۰، حجم معاملات روزانه شبکه بیت کوین افزایش ۴۰ برابری داشته است.

حجم معاملات روزانه بیت کوین

ویلی وو تحلیلگر درون زنجیره‌ای گفته است:

شبکه بیت کوین در حال حاضر در هر ثانیه ۱۹۰,۰۰۰ دلار تراکنش انجام می‌دهد. این رقم در مقایسه با پردازش ۱۳۰,۰۰۰ دلار در هر ثانیه توسط ویزا و ۵۵,۰۰۰ دلار در هر ثانیه توسط مسترکارت قرار می‌گیرد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا