اخبار خارجی

افزایش قیمت بیت کوین؛ آیا قیمت BTC می‌تواند تا ۶۰,۰۰۰ دلار بازیابی شود؟

قیمت بیت کوین بار دیگر افزایش یافت و به سطوح ۵۷,۰۰۰ و ۵۷,۵۰۰ دلار رسید. قیمت این رمزارز اکنون بالاتر از ۵۷,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. با این حال معامله‌گران نگران وضعیت جهانی ویروس کووید-۱۹ و سویه جدید Omicron هستند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از نیوز‌بی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین توانسته است سطح حمایتی نزدیک به ۵۳,۵۰۰ دلار را به دست آورد و افزایش قیمت جدیدی را آغاز کند. بیت کوین بخشی از ضررهای جمعه سیاه (بلک فرایدی) را جبران کرده است. قیمت رمز ارز BTC از سطح مقاومتی ۵۵,۰۰۰ دلار عبور کرده و موج بازیابی خوبی را شروع کرده است.

سایر رمز ارزهای بازار نیز روز خوبی را آغاز کرده‌اند. قیمت اتریوم با ۶.۹٪ افزایش به ۴،۳۳۰ دلار رسیده است. بایننس کوین و سولانا نیز به ترتیب با ۴.۱٪ و ۸.۱٪ افزایش به قیمت‌های ۶۰۹ و ۲۰۴ دلار خرید و فروش می‌شوند.

علیرغم عبور قیمت بیت کوین از خط روند نزولی با سطح مقاومتی ۵۴,۸۰۰ دلار، شاهد عبور آن از سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰٪ از اصلاح اخیر قیمت از محدوده قیمت ۵۹,۳۷۶ الی ۵۳,۵۷۶ دلار هستیم.

قیمت بیت کوین در حال حاضر بالاتر از ۵۷,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. سطح مقاومتی اولیه بر روی ۵۸,۰۰۰ دلار است. این سطح نزدیک به سطح فیبوناچی اصلاحی ۷۶.۴٪ در ریزش اخیر از ۵۹,۳۷۶ الی ۵۳,۵۷۶ دلار قرار دارد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین، تایم فریم ۱ ساعت

سطح مقاومتی مهم بعدی ۵۸,۵۰۰ دلار است. عبور از سطوح ۵۸,۰۰۰ و ۵۸,۵۰۰ دلار می‌تواند قیمت را به سمت ۶۰,۰۰۰ دلار برساند. در این صورت، قیمت بیت کوین با سرعت بیشتری افزایش خواهد یافت.

سطح مقاومتی مهم بعدی نزدیک به ۶۱,۲۰۰ دلار است. افزایش قیمت و عبور از این سطح می‌تواند در کوتاه‌مدت، بیت کوین را به ۶۲,۰۰۰ دلار برساند.

آیا کاهش قیمت دیگری در راه است؟

اگر بیت کوین نتواند از سطح مقاومتی ۵۸,۰۰۰ دلار عبور کند، ممکن است شاهد کاهش قیمت دیگری باشیم. سطح حمایتی اولیه بر روی ۵۷,۲۰۰ دلار قرار دارد.

اولین سطح حمایتی مهم نزدیک به ۵۶,۵۰۰ دلار قرار دارد. سطح حمایتی مهم بعدی نزدیک به ۵۶,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. عبور از این سطح، بیت کوین را به سطح حمایتی بعدی بر روی ۵۵,۰۰۰ دلار می‌کشاند. کاهش قیمت بیشتر ممکن است قیمت بیت کوین را تا ۵۳,۵۰۰ دلار نیز برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

اندیکاتور MACD ساعتی: اندیکاتور MACD در محدوده صعودی قرار دارد.

اندیکاتور RSI: اندیکاتور RSI قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده اشباع خرید قرار دارد.

سطوح حمایتی مهم: ۵۷,۰۰۰ و ۵۶,۵۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی مهم: ۵۸,۰۰۰، ۵۸,۵۰۰ و ۶۰,۰۰۰ دلار.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا