اخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین از ۳۵،۰۰۰ دلار فراتر رفت؛ باز هم ETF بلک راک خبرساز شد

ساعاتی پیش و به دنبال انتشار اخبار مثبت در مورد صندوق قابل معامله بورسی اسپات بیت کوین (ETF) شرکت بلک راک، قیمت بیت کوین از ۳۵،۰۰۰ دلار فراتر رفت. ماه اکتبر از نظر تاریخی اغلب با رشد چشمگیر قیمت بیت کوین همراه بوده است و بسیاری از کاربران معتقدند بالاخره Uptober (ترکیبی از دو کلمه October و Up) برای بزرگترین ارز دیجیتال بازار فرا رسیده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کوین تلگراف، جهش قیمت بیت کوین از شب گذشته آغاز شد و طی آن پس از ۱۰٪ رشد، از ۳۱،۰۰۰ دلار به ۳۴،۰۰۰ دلار رسید. صعود اینجا تمام نشد و کمتر از دو ساعت پس از شکستن مقاومت ۳۴،۰۰۰ دلار، قیمت بیت کوین تا ۳۵،۲۸۰ دلار افزایش یافت. در حال حاضر بیت کوین کمی اصلاح شده و در حوالی ۳۴،۰۰۰ دلار معامله می‌شود.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته – منبع: Tradingview

جهش ناگهانی قیمت بیت کوین، در بحبوحه موج جدید خوش‌بینی‌ها در مورد تایید ETFهای اسپات بیت کوین و همچنین افزایش قابل توجه حجم معاملات کلی در بازار اسپات رخ می‌دهد.

روز گذشته اخبار مثبتی در رابطه با درخواست ETF شرکت بلک راک منتشر شد و بار دیگر امید را به بازار بازگرداند. اسکات جانسون (Scott Johnson)، تحلیلگر مطرح در توییتی به اطلاعات جدیدی اشاره کرد که نشان می‌دهد شرکت مدیریت دارایی بلک راک به اخذ تاییدیه برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین نزدیک‌تر شده است.

به گفته این تحلیلگر، بلک راک شناسه ۹ رقمی «CUSIP» را دریافت کرده و درخواست آن در وب‌سایت Depository Trust & Clearing Corp (DTCC) با شماره شناسه منحصربه‌فرد قابل مشاهده است. به گفته نزدک، این وب سایت خدمات ترخیص، تسویه، نگهداری و اطلاعات پس از معامله را ارائه می‌دهد. این شناسه ۹ رقمی یک عدد منحصر به فرد است که اوراق بهادار مالی را به منظور تسهیل تسویه معاملات از سایرین متمایز می‌کند.

این حرکت بلک راک، نیمه‌گامی رو به جلو است و به این معنی نیست که ETF آن تایید شده است، اما برخی آن را چنین تفسیر می‌کنند. در هر حال، نشانه‌ها حاکی از آن است که این شرکت به پیروزی خود اطمینان دارد و احتمالا به زودی در این ماه، فرآیند ارائه سرمایه اولیه یا Seeding صندوق ETF خود را آغاز خواهد کرد.

در واکنش به این توییت، اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر ارشد ETF شرکت بلومبرگ خاطرنشان کرد در فرآیند ارائه سرمایه اولیه معمولا پول زیادی اختصاص داده نمی‌شود و این تنها برای شروع کار یک ETF کافی است. با این حال، وی اظهار داشت این خبر در کل نشانه خوبی به شمار می‌رود و گام دیگری در روند راه‌اندازی ETF بلک راک است.

توییت اریک بالکوناس
منبع: X

ETF بیت کوین بلک راک اکنون در شرکت تجاری نزدک (Nasdaq trade clearing) فهرست شده است. بالکوناس، در این رابطه گفته است این اتفاقات «همگی بخشی از فرآیند» فهرست شدن و معامله یک ETF ارز دیجیتال و نشانه مثبتی برای تایید SEC است.

این ETF دارای نماد IBTC برای عرضه احتمالی در بورس اوراق بهادار نزدک است.

بالکوناس افزود:

این [اولین] ETF اسپات است که در DTCC فهرست شده است، هیچ ETF دیگری (هنوز) فهرست نشده است. نمی‌توان این موضوع را نادیده گرفت؛ زیرا آنها احتمالا سیگنالی دریافت کرده‌اند که نشان‌گر تایید قطعی/قریب‌الوقوع است.

افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین با رشد قابل توجه حجم معاملات در بازار اسپات همراه شده است. بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، حجم معاملات اسپات بیت کوین در ۲۴ ساعت اخیر با ۲۴۱٪ رشد از ۳۵ میلیارد دلار فراتر رفته است.

به دنبال جهش ناگهانی قیمت بیت کوین، بازار آلت کوین‌ها نیز با رشد کلی همراه شد. قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت اخیر بیش از ۷٪ افزایش یافته و به ۱٬۸۲۱ دلار رسیده است. دوج کوین و کاردانو نیز به ترتیب ۸٪ و ۶٪ افزایش یافته‌اند. میم کوین پپه بهترین عملکرد را در ۲۴ ساعت اخیر ثبت کرد و به دنبال توکن‌سوزی ۶.۹ تریلیون واحدی (۶.۷۶ میلیون دلار) بیش از ۳۰٪ رشد کرد.

در همین حال داده‌های شرکت کوین شرز (Coinshares) نشان می‌دهد برای چهارمین هفته متوالی، محصولات سرمایه‌گذاری مرتبط با رمزارزها با ورود سرمایه همراه بوده‌اند که نشان‌دهنده بازگشت علاقه سرمایه‌گذاران به بازار است.

نمودار جریان پول ورودی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال
نمودار جریان پول ورودی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال – منبع: Coinshares

گفتنی است معامله‌گران مشتقات ارزهای دیجیتال بیش از ۳۹۵ میلیون دلار در ۲۴ ساعت گذشته لیکویید شده‌اند، زیرا افزایش سریع قیمت دارایی های دیجیتال بسیاری از فعالان بازار را غافلگیر کرده است. داده‌های کوین گلس (CoinGlass) نشان می‌دهد بیشتر پوزیشن‌های لیکوییدشده، پوزیشن‌های شورت‌ اهرم‌دار بودند. این دومین حجم سنگین لیکوییدی از اواخر ماه آگوست است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا