اخبار بیت کوین

شواهد نشان می دهد بیت کوین هم حباب است!

در یک پنل گفتگو، نیر کیسر، بنیانگذار کمپانی Unison Advisors، اظهار داشت که عدم قانون گذاری ICO ها که شبیه پیشنهادات اولیه عمومی است اتفاق خوبی است. این پنل گفتگویی به میزبانی بلومبرگ و با تمرکز بر مسائل قانونی دارایی های دیجیتالی مانند بیت کوین برگذار شد.

نیر کیسر اذعان داشت که این موضوع بسیار بحث برانگیز است و همچنین معتقد است که قانون گذاری باعث ایجاد یاس در خلاقیت می شود. او همچنین در ادامه اظهار داشت که فقط یکی از نتایج مضر برای قانون گذاری ICO ها این است که افراد به تقلب و سرقت فکر خواهند کرد. او گفت:

ما نمی خواهیم مردم تصمیمات بدی بگیرند و یا دارایی خود را از دست بدهند و یا مشکلات دیگری را تجربه کنند.

سپس او به بیت کوین و احساس عدم اعتمادی که در نتیجه دو حباب قدیمی به وجود آمده است، اشاره کرد و از تجارب کاربران سخن گفت. از ثمرات حباب های قدیمی میتوان به دو بحران اشاره کرد: بحران تکنولوژی که در آن بسیاری از شرکت های مبتنی بر اینترنت پیش از سقوط افزایش شدید ارزش را تجربه کردند (حباب داتکام) و بحران مالی، وضعیتی که در آن بسیاری از بسیاری از دارایی ها بخش زیادی از ارزش خود را از دست دادند (بحران مالی سال ۲۰۰۸).

نیر کیسر گفت در هر دو بحران تعداد زیادی از افراد درگیر شدند و تقریبا تمامی آنها تحت تاثیر این بحران قرار گرفتند. او اضافه کرد:

 همه در این توافق داریم که قیمت بیت کوین برای مدتی چیزی جز یک نمایش (ظاهری) نبود و اطلاعات به من میگوید که این یعنی بیت کوین یک حباب است.

او اظهار داشت که قیمت بیت کوین به شدت و به گونه ای نمادین رشد کرد و سپس ۶۵ درصد سقوط کرد. بنابراین، از بسیاری جهات، معنای واقعی پدیده “حباب” را شاهد هستیم. سرمایه بازار بیت کوین نشان داد که حتی زمانی که این ارز دیجیتالی در بالاترین حد قیمت بود، بسیاری از افراد از ورود به بازار بیت کوین خودداری کردند.

او همچنین افزود:

به طور کلی، اگر شما به مشارکت مردم درشبکه بیت کوین نگاه کنید، تقریبا به همان اندازه که در دوره دو حباب قبلی وجود داشت، مردم دیگر به طور فعال در بازار این ارز دیجیتالی شرکت نکردند.

نیر کیسر اظهار داشت که یکی از راه های مشاهده و کشف این مساله این بود که افراد از تجربیات قبلی خود  واقعا درس گرفتند و اکثریت آنها از حضور در بازار و شبکه بیت کوین خودداری کردند.

منبع
ambcrypto

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا