اخبار بیت کویناخبار عمومی

پیش بینی ۶ تحلیلگر بزرگ درباره قیمت بیت کوین!

در مورد بیت کوین و آینده آن صحبت و پیش بینی های زیادی شده است. افراد بسیاری به این موضوع پرداخته‌اند که آیا این ارز دیجیتال دوباره به بالاترین قیمت خود بازمی‌گردد یا کاهش ارزش آن ادامه خواهد داشت. در این مقاله به خلاصه ای از نظرات متخصصان این صنعت می‌پردازیم.

نیکلاس کولاس: بیت کوین بدون شک حباب اقتصادی است

نیکلاس کولاس، یکی از بنیانگذاران شرکت DataTrek Research بیان کرد بیت کوین کاملا حباب اقتصادی بود. این حباب به دلیل افزایش آنی آن در ماه دسامبر و جلب توجه بسیار، شکل گرفت. وی هم چنین به سرمایه گذارها هشدار داد که احتیاط کنند زیرا ارز دیجیتال دیگر توجهات را به خود جلب نمی‌کند و این موضوع نمی‌گذارد ارز جدید وارد بازار شود.

کولاس صحبت های خود را بر اساس جست و ‌جوهای زیاد در مو گوگل بیان کرد. به نظر او میزان جست و جوهای بیت کوین نسبت به اواخر سال ۲۰۱۷ کاهش یافته است. هرچند عمدا یا سهوا وی به این موضوع نپرداخته که تمایل به تکنولوژی موجود در بیت کوین با سرعت بسیار زیادی در حال افزایش است.

ران نوینر: اکنون زمان مناسب خرید بیت کوین است

طبق گفته های ران نوینر، ۲۷ هزار استارت‌آپ بلاک چین در سال ۲۰۱۷ به وجود آمده است. در نیمه اول سال ۲۰۱۸ ، این مقدار به ۲۸ هزار مورد رسیده است‌. در واقع تمایل به این حوزه به هیچ ‌وجه کاهش نیافته است. با این حال نوینر در ۲۸ ژوئن گفته بود که به نظر او بازار رو به افول خواهد بود:

در حال حاضر ارزش پول من در بازار رو به کاهش است و تا دو هفته دیگر به حدود ۵۳۵۰ دلار نیز کاهش می‌یابد.

نوینر هم چنین گفته است که اگر به بیت کوین و یا فناوری بلاک چین اطمینان دارید، اکنون زمان مناسبی برای خرید بیت کوین است.

محمد العریان: قیمت بیت کوین به کمتر از ۵۰۰۰ دلار می رسد

محمد العریان، مشاور ارشد اقتصادی شرکت آلیانس اعلام کرد که باید علاقمندی به بیت کوین افزایش یابد و افرادی که به این کوین باور دارند وارد این حوزه شوند. با کاهش قیمت های اخیر این امر مسئله مهمی است. افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ به دلیل پیوستن سرمایه گذارهای جدید و علاقه مندان به این حوزه بود.

وی خاطر نشان کرد قیمت بیت کوین به کمتر از ۵۰۰۰ دلار می‌رسد. با این حال آینده‌ی آن را روشن می‌بینم، ارزهای دیجیتال به قدرت می‌رسند اما دخالت های دولت نیز وجود خواهد داشت.

آرتور هایس: آیا امسال قیمت بیت کوین به ۵۰ هزار دلار می رسد؟

آرتور هایس، موسس و مدیر عامل شرکت بیت مکس بیان کرد قیمت ها به ثبات رسیده است. با کاهش قیمت شاهد نوسان بسیار کمتری خواهیم بود. او این مورد را یک مشکل می‌داند و معتقد است نوسان زیاد در قیمت ها موجب افزایش قیمت می‌شود:

اگر بخواهید قیمت بیت کوین به ۵۰ هزار، ۱۰۰ هزار، یک میلیون دلار و حتی بالاتر برسد باید به همان میزان نیز نوسان در قیمت ها وجود داشته باشد.

وی هم چنین اذعان کرد قیمت ها در مدت زمان کمتری افزایش می‌یابد زیرا ورود سرمایه گذارها در این بازار افزایش خواهد یافت. وی تصمیمات قانونگذاری مثبت را نیز عاملی کلیدی برای افزایش قیمت ها می‌داند:

با اعمال یک قانونگذاری مثبت نظیر تصویب صندوق ETF توسط SEC تا انتهای سال قیمت بیت کوین به ۲۰۰۰۰ یا حتی ۵۰۰۰۰ دلار خواهد رسید.

برایان کلی: اتریوم از بیت کوین بهتر است

برایان کلی، بنیانگذار و ‌مدیرعامل شرکت BKCM LLC که در زمینه مبادلات (تریدینگ) ارز دیجیتال فعالیت می‌کند، خاطر نشان کرد فقط بیت کوین مناسب سرمایه گذاری بلند مدت نمی‌باشد. ارزش نسبی اتریوم نسبت به بیت کوین بهتر است. در حالی که بیت کوین در ژوئن ۲۰۱۸ به کمترین قیمت خود رسیده است، چنین اتفاقی برای اتریوم نیافتاده است و ادامه داد:

ارزش نسبی اتریوم از بیت کوین بهتر است. من مدت زیادی در این بازار حضور دارم و اتریوم را ترجیح می دهم.

برایان کلی هم چنین درباره بیت کوین نظر مساعدی دارد و چند دلیل برای این موضوع ذکر می‌کند که چرا اتریوم بزرگترین ارز دیجیتال خواهد شد.

تام لی: ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱۸ به ۲۵۰۰۰ دلار می رسد

تام لی قیمت بیت کوین را تا انتهای سال ۲۰۱۸ حدود ۲۵ هزار دلار پیش بینی کرده است. وی تصریح کرد که بیت کوین همچنان ارزشمند است و تکنولوژی آن در تراکنش های دیجیتالی بسیار خوب عمل کرده است.

تام لی مدیر و رییس تحقیقاتی شرکت فاندسترت افزود، فکر می‌کنم قیمت بیت کوین تا انتهای سال به ۲۵ هزار دلار برسد. او دلیل اصلی این پیش بینی را افزایش مشکلات ماینینگ بیت کوین بیان کرد و گفت:

دلیل اینکه بیت کوین استوار و خوب باقی مانده این است که هزینه ماینینگ آن به ۷ هزار دلار رسیده است. با افزایش سختی شبکه این هزینه تا آخر سال به ۹ هزار دلار خواهد رسید.

او می‌گوید:

اگر مانند گذشته قیمت بیت کوین حدود 2.5 برابر هزینه ماینینگ آن باشد، باید قیمت آن بین 20 تا 22 هزار دلار برسد. ما فکر می‌کنیم تا انتهای سال قیمت بیت کوین به 25 هزار دلار نیز خواهد رسید.

منبع
bitcoinist

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا