دسته بندی نشدهاخبار بیت کوین

بررسی دامیننس بیت کوین؛ آیا باید منتظر رشد آلت کوین‌ها باشیم؟

چند تحلیلگر بازار ارز دیجیتال باور دارند که یک الگوی مثلث صعودی در نمودار دامیننس بیت کوین به وجود آمده و این شاخص ممکن است به طور قابل‌توجهی افزایش یابد. با این حال، برخی دیگر عقیده دارند که روند بازار کاملا برعکس خواهد بود.

به گزارش میهن بلاکچین، بنجامین کوئن (Benjamin Cowen)، تحلیلگر مشهور بازار کریپتو، اعلام کرده است:

قطار دامیننس بیت کوین سریعا در حال حرکت به سمت خروج از الگوی خود است.

دامیننس بیت کوین
دامیننس بیت کوین – منبع: بنجامین کوئن

الگوی مثلث صعودی زمانی ایجاد می‌شود که قیمت یک دارایی بین یک خط روند صعودی (به عنوان حمایت) و یک خط روند افقی (به عنوان مقاومت) تثبیت شود. تحلیلگر ناشناس دیگری به اسم «Beanie» هم اعلام کرده است:

دامیننس بیت کوین به شدت رشد کرده است. ETH/BTC هم در آستانه شکستن سطح مهمِ ۰.۰۵ است. این روند خیلی با بازار صعودی ۲۰۲۱ فرق دارد. در آن زمان دامیننس بیت کوین به طور قابل‌توجهی از ۷۰٪ به ۴۰٪ رسید. این روند در واقع مثل بازار نزولی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ است.

دامیننس بیت کوین
دامیننس‌ بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

داده‌های وب سایت CoinStats نشان می‌دهد که دامیننس‌ بیت کوین در مارس ۲۰۱۷ (اسفند ۱۳۹۵) به ۸۵٪ رسیده بود اما تا ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۱۳۹۶) به کف خود در ۳۲.۴۵٪ سقوط کرد. طبق داده‌های این پلتفرم، دامیننس‌ بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۵۰ قرار دارد.

دامیننس BTC
دامیننس BTC – منبع: CoinStats

با این حال، همه معامله‌گران با این دیدگاه موافق نیستند. برخی معتقدند که دامیننس‌ بیت کوین از دیدگاه بلندمدت و کلان کاهش یافته است. معامله‌گری به اسم «Zero Ika» خاطرنشان کرده است که دامیننس بیت کوین در واقع در یک «روند نزولی بلندمدت» قرار دارد. او تاکید کرده است:

اگر با در نظر گرفتن نمودار لگاریتمی به کل تصویر نگاه کنیم، به وضوح می‌توانیم ببینیم که دامیننس بیت کوین در یک روند نزولی بلندمدت قرار دارد.

دامیننس بیت کوین
دامیننس‌ بیت کوین – منبع: Zero Ika

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا