اخبار بیت کوین

پیدا شدن الگوی کف دوقلو در نمودار بیت کوین؛ نظر تحلیلگران چیست؟

با افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین به ۴۵،۰۰۰ دلار، برخی از تحلیلگران از تغییر در روند این رمزارز صحبت کرده‌اند. با این حال، برخی دیگر معتقدند ممکن است قیمت در روزهای آتی به ۳۴،۰۰۰ دلار سقوط کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، با بازپس‌گیری و حفظ حمایت ۴۰،۰۰۰ دلاری برای بیت کوین و همچنین سبز پوش شدن بازار رمزارزها در ۲ روز گذشته، خوش‌بینی بار دیگر به این بازار بازگشته است.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ روزه

قیمت بیت کوین از ۲۸ فوریه (۲ اسفند) تا روز سه‌شنبه با ۲۰٪ افزایش، از کف ۳۷،۴۰۹ دلاری به ۴۴،۹۵۱ دلار افزایش یافت. در ادامه به بررسی نظر تحلیلگران در مورد وضعیت کنونی قیمت BTC می‌پردازیم.

بازگشت به ۳۴،۰۰۰ دلار دور از ذهن نیست

پلتفرم دلفی دیجیتال روز دوشنبه و زمانی که قیمت بیت کوین در سطح ۳۸,۰۰۰ دلار قرار داشت گزارشی را منتشر کرد و در آن اشاره شده بود که در پی رویدادهای اخیر و تشدید تنش‌ها، فروشندگان بیت کوین به شدت بازار را در اختیار خود دارند و در طول این دو هفته، احتیاط بر بازار حاکم بوده است.

نمودار بیت کوین
نمودار بیت کوین بر اساس میزان فروش

این شرکت معتقد است پایین‌ترین سطح حمایتی که باید به آن توجه کرد، محدوده ۳۴,۰۰۰ دلاری است. این سطح در ماه ژانویه (بهمن) و زمانی که فدرال رزرو با اظهارات خود باعث سقوط قیمت‌ها شد، بسیار مطمئن عمل کرده است.

دلفی دیجیتال در این رابطه می‌گوید:

از آن زمان، با اعلام خبر حمله روسیه به اوکراین، قیمت نتوانست مومنتوم خود را حفظ کند و به محدوده ۳۴،۰۰۰ دلاری بازگشت. اگرچه قیمت در زمان نگارش گزارش دلفی دیجیتال به ۳۸،۰۰۰ دلار افزایش یافته است، اما بازگشت به سطح حمایتی ۳۴،۰۰۰ دلاری هنوز دور از ذهن نیست.

هولدرها همچنان امیدوار هستند

داده‌های درون‌زنجیره‌ای گلسنود اما چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای برای بازار ارائه کرده است. بر اساس این داده‌ها، با وجود اصلاح بیش از ۵۰٪ قیمت بیت کوین از اوج ماه نوامبر (آبان)، اکثر سرمایه‌گذارانی که ما بین رالی قیمتی ماه آگوست (مرداد ماه) تا نوامبر (آبان ماه) به این بازار وارد شده‌اند، همچنان دارایی خود را هولد می‌کنند.

نمودار توزیع هولدرهای بیت کوین
نمودار شاخص URPD بیت کوین

شاخص URPD توزیع عرضه یک کوین را با توجه به قیمتی که آخرین بار در شبکه منتقل شده است، نشان می‌دهد. بر اساس این شاخص، به نظر می‌رسد توزیع مجدد کوین‌ها در سمت سرمایه‌گذارانی است که در محدوده ۶۰،۰۰۰ دلاری دست به خرید زده‌اند و اخیرا در محدوده قیمتی ۳۵،۰۰۰ تا ۳۸،۰۰۰ دارایی خود را به فروش رسانده‌اند.

در نمودار فوق ستون‌های نارنجی بیانگر عرضه بیت کوین‌ها با توجه به آخرین قیمت انتقال آنها درشبکه (نمودار افقی) در تاریخ ۲۷ فوریه است. نمودار آبی رنگ متعلق به تاریخ ۹ نومابر ۲۰۲۱ است و نمودار قرمز برای تاریخ ۲۷ فوریه است. اگر به دایره ایجاد شده توجه کنیم در می‌یابیم که در این مدت خریدارانی که در محدوده قیمت ۶۰٬۰۰۰ دلار به بالا خرید کرده‌اند دست به فروش زده‌اند و تقریبا باقی نمودارها به جز محدوده ۳۸ هزار دلار بسیار شبیه به هم است.

گلاسنود در این رابطه می‌گوید:

این رفتار، بازاری را توصیف می‌کند که در سلطه هولدرهای بی‌توجه به قیمت قرار دارد که به نظر می‌رسد تمایلی به فروش کوین‌های خود حتی در ضرر ندارند. در همین حال خریدارانی که در اوج قیمت خرید کرده‌اند از بازار خارج شده‌اند و در مقایسه با ماه می تا جولای (اردیبهشت تا تیر) سال ۲۰۲۱ تعداد کمتری از این گروه، اکنون دیده می‌شود.

آیا روند بیت کوین واقعا تغییر کرده است؟

جان ویک، یکی از تحلیلگران مطرح بازار رمزارز به تازگی در توییتر نمودار زیر را منتشر کرده است و در توضیح آن گفته است به وضوح می‌توان الگوی کف دوقلوی صعودی را مشاهده کرد.

الگوی کف دوقلو در نمودار بیت کوین
الگوی کف دوقلو در نمودار بیت کوین

وی در این رابطه اظهار داشت:

علاوه بر این ما یک تغییر روند تایید شده داریم. حد ضرر باید در زیر فیتیله کندل‌ها در آن ناحیه قرار بگیرد. اگر این الگو ما را به ۶۰،۰۰۰ دلار برساند شگفت‌زده خواهم شد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

در حال حاضر، قیمت BTC در حال تثبیت است و با کاهش جزئی به زیر ۴۴،۵۰۰ دلار بازگشته است.

بیت کوین در حال حاضر بالای ۴۴،۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود معامله می‌شود و بالاتر از سطح ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی اصلاحی شکل گرفته از حرکت صعودی از ۳۷،۰۳۰ دلار به ۴۴،۹۵۵ دلار، قرار دارد.

علاوه بر این، مثلث انقباضی مهمی در نمودار ساعتی بیت کوین در حال تشکیل شدن است. بیت کوین اکنون در نزدیکی سطح ۴۴،۲۰۰ دلاری با مقاومت مواجه است. خط روند نزولی این مثلث، اولین مقاومت اصلی پیش روی بیت کوین در نزدیکی محدوده ۴۴،۴۵۰ دلار است.

نمودار بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ساعتی

در ادامه در محدوده ۴۵،۰۰۰ دلار، اصلی‌ترین مقاومت بیت کوین قرار دارد و در صورت شکسته شدن آن، بیت کوین می‌تواند با شکستن سطح ۴۵،۵۰۰ دلار، به سطوح بالاتر جهش کند.

در سمت مقابل، اگر بیت کوین نتواند از مقاومت ۴۴،۵۰۰ دلاری فراتر برود، ممکن است با یک اصلاح قیمت مواجه شود و تا حمایت ۴۳،۸۰۰ دلاری در خط روند پایین مثلث کاهش یابد.

پس از آن حمایت ۴۳،۰۰۰ دلاری قرار دارد و در صورت کاهش قیمت بیشتر، بیت کوین ممکن است تا سطح ۵۰٪ فیبوناچی در نزدیکی ۴۱،۰۰۰ دلار، کاهش یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال:

MACD ساعتی: اندیکاتور MACD ساعتی بیت کوین در محدوده صعودی در حال از دست دادن قدرت خود است.

RSI ساعتی: اندیکاتور RSI بیت کوین اکنون در حال اصلاح از منطقه اشباع خرید است.

سطوح حمایتی اصلی: ۴۳،۸۰۰ و ۴۳،۰۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی اصلی: ۴۴،۲۰۰، ۴۴،۴۵۰ و ۴۵،۰۰۰ دلار.

ارزش کل بازار رمزارزها در حال حاضر ۱.۹۴ تریلیون دلار است و بیت کوین ۴۳.۲٪ از آن را تشکیل می‌دهد.

منبع
cointelegraphnewsbtc

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
7 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا