اخبار آلتکویناخبار بیت کوین

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

قیمت بیت کوین در تاریخ ۴ مارس (۱۳ اسفند) به کمتر از ۴۰,۰۰۰ دلار رسید و تا روز دوشنبه زیر این سطح باقی مانده است و حتی به کانال ۳۷٬۰۰۰ دلار نیز وارد شد. اکنون رمز ارز BTC به قیمت ۳۸٬۱۵۴ دلار خرید و فروش می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، اگرچه قیمت بیت کوین طی چند روز گذشته در نوسان بوده است، اما اطلاعات گلس‌نود نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران سازمانی از ماه دسامبر ۲۰۲۱ تاکنون در حال انباشت این رمزارز از طریق صندوق تراست بیت کوین گری‌اسکیل (GBTC) بوده‌اند.

نشانه مثبت دیگر این بوده است که مدیران صندوق‌ها از شرایط حاکم بر بازار نترسیده و به فروش دارایی‌های خود در GBTC نپرداخته‌اند. این موضوع گویای آن است که احتمالا مدیران به شرایط بلندمدت بیت کوین خوش‌بین هستند، در نتیجه ضررهای کوتاه‌مدت را می‌پذیرند.

بلومبرگ در گزارش خود از بازار کریپتو در تاریخ ۴ مارس گفته است که اگر ریزش بازار بورس آمریکا ادامه یابد، ممکن است بیت کوین نیز هم‌چنان تحت فشار قرار داشته باشد، اما سرانجام از شرایط خارج خواهد شد. از طرف دیگر، در صورت بازیابی بازار بورس و تکرار الگوهای گذشته، قیمت بیت کوین نیز می‌تواند با سرعت زیادی افزایش یابد.

تحلیل قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در تاریخ ۴ مارس به کمتر از میانگین‌های متحرک ۵۰ روزه و نمایی ۲۰ روزه رسید. این موضوع نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاش هستند تا کنترل بازار را در دست داشته باشند. گاوها نیز در تاریخ ۵ و ۶ مارس تلاش کردند با افزایش قیمت به بالاتر از میانگین‌های متحرک، خرس‌ها را به تله بیاندازند اما در این امر ناکام ماندند.

نمودار قیمت روزانه بیت کوین (BTC.USDT)
نمودار قیمت روزانه بیت کوین (BTC/USDT)

اگر قیمت بیت کو‌ین در سطح کمتر از میانگین‌های متحرک باقی بماند، خرس‌ها تلاش می‌کنند تا قیمت این رمزارز را به خط حمایتی کانال صعودی برسانند. احتمالا گاوها از این سطح قیمت به شدت دفاع کنند. افزایش قیمت از این سطح حمایتی بیانگر آن است که قیمت بیت کو‌ین، ممکن است چند روز دیگر در همین کانال باقی می‌ماند.

در صورتی که قیمت از سطح کنونی افزایش یابد و به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بر روی قیمت ۴۰,۴۷۴ دلار برسد، این چشم‌انداز نزولی کوتاه‌مدت نیز از بین می‌رود. این شرایط گویای مقدار خرید زیاد در سطوح قیمت پایین‌تر است. در این صورت، گاوها تلاش می‌کنند تا قیمت بیت کوین را به خط مقاومتی برسانند. روند بعدی قیمت هنگامی آغاز می‌شود که سطح قیمت از کانال کنونی عبور کند.

نمودار قیمت ۴ ساعته بیت کوین (BTCUSDT)
نمودار قیمت ۴ ساعته بیت کوین (BTC/USDT)

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در نمودار ۴ ساعته کاهش یافته و شاخص RSI نیز در محدوده منفی قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل بازار را در دست دارند. اگر قیمت به کمتر از ۳۸,۰۰۰ دلار برسد، احتمال کاهش قیمت به ۳۷,۰۰۰ و سپس به ۳۵,۵۰۰ دلار وجود دارد.

در مقابل، اگر قیمت بیت کوین از سطح کنونی و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه فراتر رود، بیانگر خرید زیاد در سطوح قیمت کمتر است. در صورتی که قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه عبور کند، احتمال شروع روند صعودی وجود دارد. در این صورت می‌توان انتظار داشت که قیمت به ۴۵,۰۰۰ دلار برسد.

ادامه روند نزولی و کاهش قیمت

قیمت بیت کو‌ین به کمتر از سطح ۳۹,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته رسیده است و حتی از سطح حمایتی ۳۸,۰۰۰ دلار نیز عبور کرد و به ۳۷,۸۰۱ دلار رسید. نوسان قیمت کنونی بیانگر کاهش قیمت بیشتر به کمتر از ۳۷,۸۰۰ دلار است.

در صورت اصلاح صعودی، قیمت بیت کوین با سطح مقاومتی ۳۸,۵۰۰ دلار مواجه می‌شود. این سطح قیمت نزدیک به سطح اصلاحی فیبوناچی ۲۳.۶٪ در روند نزولی اخیر قیمت از ۴۱,۹۲۰ الی ۳۷,۸۰۱ دلار قرار دارد.

در نمودار ۱ ساعته BTC/USD، خط روند نزولی مهمی با سطح مقاومتی نزدیک به ۳۸,۵۰۰ دلار در نمودار ساعتی قیمت بیت کوین در حال شکل‌گیری است. اولین سطح مقاومتی مهم نزدیک به ۳۹,۸۰۰ دلار است. این سطح نزدیک به سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰٪ محدوده قیمت ۴۱,۹۲۰ الی ۳۷,۸۰۱ دلار است.

نمودار قیمت یک ساعته بیت کوین
نمودار قیمت یک ساعته بیت کوین

عبور از این خط روند مقاومتی و سطح قیمت ۳۹,۸۰۰ دلار می‌تواند به افزایش مستمر قیمت منجر شود. سطح مقاومتی مهم بعدی احتمالا ۴۰,۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است.

در مقابل، اگر قیمت بیت کو‌‌ین نتواند از سطح مقاومتی ۳۸,۵۰۰ دلار عبور کند، ممکن است کاهش قیمت ادامه یابد. اولین سطح حمایتی نزدیک به ۳۷,۸۰۰ دلار است.

سطح حمایتی مهم بعدی ۳۷,۴۰۰ دلار است. در صورت عبور از سطح حمایتی ۳۷,۴۰۰ دلار، قیمت بیت کوین ممکن است با کاهش بیشتری مواجه شود. در این صورت، احتمال رسیدن قیمت به ۳۵,۰۰۰ دلار وجود دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

اندیکاتور MACD ساعتی: اندیکاتور MACD ساعتی در محدوده نزولی قرار دارد.

اندیکاتور RSI ساعتی: اندیکاتور RSI نزدیک به ۳۰ است.

سطوح حمایتی مهم: ۳۷,۸۰۰ و ۳۷,۴۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی مهم: ۳۸,۵۰۰، ۳۹,۸۰۰ و ۴۰,۰۰۰ دلار.

منبع
cointelegraphnewsbtc

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا