آیا اصلاح قیمت بیت کوین باعث کاهش مضاعف آلتکوین ها می شود؟!

شروع سال ۲۰۱۹ شاهد این بودیم که بیت کوین، آلتکوین ها و ارزش کلی بازار به کف خود رسیده بود و از آن زمان به بعد با افزایش ۱۰۰ درصدی مواجه شدند. اگرچه در شروع ماه آوریل بیت کوین به روند صعودی خود ادامه داد اما آلتکوین ها نتوانستند به روند خود ادامه دهند و قیمت آنها نسبت به بیت کوین افت شدیدی یافت.

بیت کوین در حال حاضر در روند اصلاحی قرار دارد، اما آلتکوین ها موفق به بازیابی کاهش قیمت خود نشدند و حتی بیشتر ریزش کرده اند. یکی از تحلیلگران کریپتو معتقد است که اصلاح پایدار و مستمر قیمت بیت کوین می‌تواند منجر به ریزش مضاعف بازار آلتکوین ها شود و گفت آلتکوین ها به کف قیمت قبلی که در سال اخیر بی سابقه بوده است برخواهند گشت.

اگر روند اصلاحی بیت کوین ادامه یابد آلتکوین ها با ریزش مضاعف مواجه می‌شوند

از زمانی که قیمت بیت کوین به ۱۳,۸۰۰ دلار رسید، این ارز دیجیتال در تلاش برای بازیابی روند صعودی است که منجر به روند پارابولیک در بازار نزولی شده بود. بیت کوین که برترین ارز دیجیتال از لحاظ ارزش بازار است از اوایل ماه آوریل در روند صعودی قوی قرار دارد به طوری که تمام سرمایه بازار کریپتو را به خود اختصاص داده است و باعث شده است که سرمایه گذاران کریپتو دارایی های آلتکوین خود را به دلیل فوموی روند صعودی آتی به بیت کوین تبدیل کنند.

اما از زمانی که بیت کوین شروع به اصلاح قیمت کرد، آلتکوین ها نتوانستند ارزش از دست داده خود را بازیابی کنند و بیشتر از قبل شاهد ریزش قیمت بودند. دیو (Dave the Wave) تحلیلگر کریپتو در تحلیل اخیر خود نموداری به اشتراک گذاشت که روند قیمت بیت کوین را با ارزش بازار آلتکوین ها مقایسه کرد. وی بیان کرد:

اگر بیت کوین به روند اصلاحی خود ادامه دهد، آلتکوین ها شاهد ریزش مضاعف خواهند بود.

دو خط قیمت، واگرایی مشخصی را نشان می‌دهند، به طوری که ارزش بازار آلتکوین ها در روند نزولی و قیمت بیت کوین به صورت صعودی می‌باشد.

اگر روند و فشار فروش، آلتکوین ها را به سمت روند نزولی بیشتر بکشاند، این تحلیلگر می‌گوید که آلتکوین ها با ریزش مضاعف مواجه خواهند شد.

اکنون آلتکوین ها همراه با بیت کوین با افزایش قیمت مواجه اند و ارزش کلی بازار در حال اصلاح شدن است

نکته بدتر آن است که به نظر می‌رسد ارزش کلی بازار که شامل بیت کوین و آلتکوین ها می‌شود، در حال شکل دادن سر و شانه های بالا ( نمودار هد اند شولدر) است. این شرایط، یک الگوی معکوس نزولی است که اگر تایید شود، نظریه این تحلیلگر در خصوص ریزش مضاعف را نیز تایید خواهد کرد.

با در نظر گرفتن احساسات پیرامون آلتکوین ها در مقابل بیت کوین، این آلتکوین ها هستند که کاندیدای محتمل تری برای اصلاحیه بیشتری خواهند بود. این امر هم چنین مطابق با نظریه سایر تحلیلگران است که اذعان داشتند، کانال ارزش بازار آلتکوین قبل از وقوع فصل آلتکوین ها احتمالا با افت ۵۰ درصدی دیگری مواجه شوند. این تحلیلگر در توییتر خود در این خصوص بیان کرد:

پس از افزایش قیمت بسیار زیاد، نمودار سر و شانه برای کل بازار ارز دیجیتال تشکیل می شود

بسیاری از آلتکوین ها نسبت به بالاترین قیمت خود، ۹۰ درصد یا بیشتر کاهش قیمت داشته اند و حتی اگر قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار برسد باز هم ممکن است قیمت آلتکوین ها به بالاترین قیمت خود نرسد. دیو (Dave the Wave) نمودار دیگری نیز به اشتراک گذاشت که نشان می‌داد چگونه حباب کریپتو، بیت کوین و آلتکوین ها را از لحاظ بازگشت سرمایه در یک سطح قرار داده است به طوری که بازار هر کدام به سود ۱۰۰۰ برابری رسیده است. دیو در این خصوص بیان کرد:

از ماه آوریل ۲۰۱۷ و هنگامی که اوج بازار کریپتو بود، عملکرد بیت کوین شانه به شانه آلتکوین ها بود. بازار آلتکوین ها و بیت کوین هر کدام شاهد افزایش قیمت ۱۰۰۰ درصدی بود.

هنگامی که ارزش بنیادین بیت کوین را با بازار دارایی های کریپتو مقایسه می‌کنیم که تقریبا کاربردی ندارند و ۹۰ درصد نسبت به اوج قیمت خود کاهش داشته اند، جای تعجبی نمی‌ماند که آلتکوین ها نسبت به بیت کوین شاهد ریزش بیشتری باشند.


منبع newsbtc
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
Amir

سلام یک خواهش از تیم شما دارم،لطفا یک مقاله در باره mibcoin بنویسید من میخوام یک بارم راه بندازم براش

با سلام
حتما بررسی میکنیم.